Winning znaczy zwyciężać

zdjęcie - (the_title())
  Jack Welch wie jak wygrywać. Podczas swojej czterdziestoletniej kariery w General Electric, doprowadził firmę, rok po roku, do globalnego sukcesu na wszystkich rynkach i pomimo brutalnej konkurencji. Jego uczciwy, perfekcyjny styl zarządzania stał się złotym standardem w biznesie, skupiając się na ludziach, pracy zespołowej i korzyściach.

  Kiedy Welch przeszedł na emeryturę w 2001 r., oddając stanowisko przewodniczącego i CEO General Electric, zaczął podróżować po świecie, rozmawiając z ponad 250 000 ludźmi i odpowiadając na ich pytania z wszystkich możliwych dziedzin wiedzy.

  Zainspirowany swoją widownią i ich chęcią zdobywania wiedzy oraz wskazówek, Welch napisał zarówno pragmatyczną, jak i filozoficzną książkę, która ma być uważana za biblię biznesu dla przyszłych pokoleń. Zawiera odpowiedzi na najtrudniejsze pytania, które ludzie napotykają w pracy oraz poza nią.

  Celem Welcha jest rozmowa z ludźmi ze wszystkich szczebli organizacji, z małych i dużych firm. Jego widownia składa się z pracowników z linii montażowej, jak i absolwentów MBA, z kierowników projektów, jak i wyższej kadry zarządzającej. Jego głównym założeniem jest pomoc ludziom, którzy marzą o odniesieniu sukcesu.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak rozpoznawać potrzeby pracowników i skutecznie ich motywować? Zapraszamy HR i liderów na szkolenia HR. Zobacz też: szkolenie zarządzanie ludźmi, szkolenia managerskie.

   
  Welch rozpoczyna swoją książkę od wstępu zatytułowanego „Underneath It All”, w którym opisuje swoją filozofię biznesu. Odkrywa znaczenie wartości, szczerości, zróżnicowania oraz godności. Główna część książki poświęcona jest wiedzy praktycznej. Podzielona jest na trzy mniejsze części. W pierwszej z nich autor zagląda wewnątrz firmy, poczynając od przywództwa, a kończąc na typowaniu zwycięzców w celu wprowadzenia zmian. Druga część zajmuje się warstwą zewnętrzną: konkurencją, strategiami, przejęciami i metodą sześć sigma. Kolejna sekcja zajmuje się zarządzaniem karierą – od znalezienia odpowiedniej pracy do osiągnięcia równowagi pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym.

  W „Winning znaczy zwyciężać” Welch opisuje jego filozoficzne podejście do zarządzania. Książka bogata jest w liczne przykłady z jego własnej kariery w GE. Jedną z przytaczanych przez niego historii jest ta mówiąca o jego pierwszym ogromnym błędzie. Na początku swojej kariery Jack prowadził fabrykę i był odpowiedzialny za eksplozję jednego z urządzeń. Po tym wypadku autor był pewien, że straci swoją pracę, ale zamiast tego został zapytany o to, czego dzięki temu wydarzeniu się nauczył. Można sobie wyobrazić, jak wielkie wrażenie wywarło na nim to podejście. Zaczął je więc stosować przez całą swoją dalszą karierę. Sukces również ma swój koszt i Welch jest na te koszty bardzo otwarty. Przyznaje, że nie radził sobie z utrzymaniem równowagi pomiędzy życiem prywatnym i pracą i przez to nie nawiązał dobrych relacji ze swoimi dziećmi, kiedy te były jeszcze małe. Częściowo może to być usprawiedliwione pokoleniowym sposobem myślenia, ponieważ wtedy taka sytuacja nie była uznawana za coś złego, a życie prywatne nigdy nie stanowiło priorytetu. Ta książka pokazuje za to, jak odnieść sukces w obu sferach życia przy użyciu praktycznych wskazówek autora.  

  Optymistyczny, nie przyjmujący żadnych wymówek sposób myślenia Welcha jest bardzo intrygujący. Bogata w zabawne anegdoty książka „Winning znaczy zwyciężać” oferuje szczegółowy wgląd, oryginalne poglądy i rozwiązania nawet najtrudniejszych problemów, które zmienią sposób, w jaki ludzie myślą o swojej pracy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Książka autorstwa Setha Godina zachęca do tego, aby wprowadzić do swojego życia pewien wyjątkowy element – nazywany fioletową krową. Prostota tego przekazu odkrywa głębszy sens lektury: fioletowa krowa jest niczym innym, jak pewnym celem marketingowym i biznesowym, motywującym do działania i do tworzenia produktów oraz usług, które są atrakcyjne i wyróżniające się na tle innych.Podtytuł książki brzmi: „Zmień się i...
  Historia upadku funduszu hedgingowego LTCM (Long Term Capital Management) zostaje opowiedziana po raz kolejny w książce Rogera Lowensteina, zatytułowanej „When genius failed: the rise and fall of Long Term Capital Management” i pozwala czytelnikom na wyciągnięcie pożytecznych wniosków, dzięki którym mogą lepiej zadbać o finanse swojej firmy.Fundusz ten prowadzony był przez grupę naukowców uhonorowanych Nagrodą Nobla z dziedziny ekonomii, którzy...
  Często słyszy się, że wymiana pracownika może kosztować firmę nawet dwa razy tyle, ile wynosiło jego roczne wynagrodzenie – ale czy zdawałeś sobie sprawę, że utrata kluczowego pracownika w nieodpowiednim momencie może kosztować nawet miliardy dolarów? Książka „Love’em or Lose’em” opowiada historię Johna, inżyniera osiągającego świetne wyniki, który dokonał ważnego odkrycia technologicznego i starał się otrzymać 15% podwyżki. Kiedy prośba...
  Menedżerowie HR i inni specjaliści w tej dziedzinie muszą wiedzieć, co robić w trudnych sytuacjach dotyczących swoich pracowników, dyscypliny czy zwolnień. Aby pomóc osobom pracującym w dziale zasobów ludzkich, specjaliści Shawn Smith i Rebecca Mazin opracowali 200 typowych i dokuczliwych pytań, z którymi takie osoby najczęściej spotykają się w swojej codziennej pracy.Książka „The HR Answer Book” omawia wiele problemów, z...
  „17 śmiertelnych błędów szefa” nie zalicza się do typowych lektur dla menedżerów. Jej autor, Rafał Szczepanik, trener z firmy szkoleniowej „Training Partners”, postanowił stworzyć pierwszą sensacyjną powieść menedżerską. Oznacza to, że książka z dziedziny zarządzania posiada cechy prawdziwego kryminału. Rozpoczyna się ona słowami: „3:49, 3:48, 3:47 – cyfry na wyświetlaczu metalowego, srebrzystego zegara nieubłaganie zbliżały się do zera. Janusz Czerwiński,...

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.