Wszystko można narysować

Gamma - Wszystko można narysować

  To zwięzła, napisana prostym językiem książka, idealna dla oddanych fanów Dana Roama, ale także dla tych, którzy po prostu potrzebują przyspieszonego kursu myślenia wizualnego. Stworzone przez autora strategie tworzenia obrazów wraz z wyjaśnieniami zostały zebrane w jedno miejsce i owocem tego jest właśnie ten podręcznik.

  Już od czasów wydania swojej pierwszej książki Dan Roam zakładał, że obrazowanie jest najpotężniejszym narzędziem w przywództwie, innowacji i sprzedaży. Mimo że żyjemy w epoce komputerów i dużej ilości danych, jeden świetny obraz jest wart miliona liczb (nie mówiąc o tysiącu słów). Ciekawy pomysł wyrażony wizualnie może odbić się echem w całej firmie, poczynając od prezesa, a kończąc na nowo zatrudnionym stażyście.

  Książka została podzielona na cztery rozdziały: „Dzień pierwszy: Patrz”, „Dzień drugi: Zobacz”, „Dzień trzeci: Wyobraź sobie”, „Dzień czwarty: Pokaż”.
  Najlepsze jest to, że nie musisz być prawdziwym artystą żeby tworzyć przyciągające uwagę obrazy. Roam jest w stanie nauczyć każdego, kto posiada skrawek papieru i długopis, jak przekształcać kreatywne pomysły biznesowe w interesujące, a jednocześnie przejrzyste rysunki.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Czy chciałbyś żeby twoi pracownicy byli kreatywni, mieli zadaniowe podejście do problemów,  oraz byli rozwiązaniem dla wyzwań przed którymi stoi twoja firma? Zobacz: szkolenie kreatywność, szkolenie zarządzanie czasem, szkolenia z rozwoju osobistego.


  Opisuje ich różne rodzaje oraz środowiska, w których sprawdzają się najlepiej. Poza tym pokazuje kształty, na podstawie których buduje się wszystkie obrazy biznesowe. To niezbędny podręcznik dla liderów biznesowych, którzy chcą nauczyć się zasad efektywnej komunikacji w świecie, w którym coraz częściej mamy do czynienia ze stroną wizualną, a nie werbalną.
   
  Książka oferuje nam dokładnie to, czego możemy się po niej spodziewać: stanowi przewodnik po tym, jak ludzie mogą wykorzystywać proste rysunki do wyrażenia swoich wizji i odniesienia sukcesu w biznesie, a także w życiu, dzięki umiejętności wizualizacji i korzystania z ogromnej siły ludzkiego mózgu przeznaczonego do przetwarzania impulsów wizualnych i analizy.

  Książka zawiera dużą ilość obrazów, mieszczących się w zakresie umiejętności malarskich każdego z nas. Rysunki te same w sobie służą do połączenia wszystkich tematów i spraw, z którymi ma do czynienia autor w jeden wizualny projekt. Dotyczy ona między innymi sprzedaży, marketingu i wyjaśnia większość powodów, dla których w obecnych czasach istnieje tak duże zainteresowanie wizualizacją danych.

  Podręcznik wyróżnia się na tle innych w swojej dziedzinie, ponieważ autor nie próbuje sprzedać kosztownego oprogramowania do wizualizacji danych, ale opiera się na prostocie. Mianowicie udowadnia, że możemy wykorzystać banalny rysunek wykonany na serwetce, czy na odwrocie koperty i zawrzeć w tym głęboką prawdę oraz zdobyć wgląd do procesów i wzorców, które w innym wypadku pozostałyby niezauważone.

  Nie opowiada o tym, jak wydawać mnóstwo pieniędzy na tworzenie grafów i rysunków dla menedżerów i dyrektorów, ale raczej o uchwyceniu wizji poprzez przelewanie jej na papier w postaci uproszczonych rysunków, które przekazują głęboką wiedzę i umożliwiają lepszą komunikację z innymi. A kto z nas nie chciałby lepiej dogadywać się z ludźmi, którzy nas otaczają?

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Książka autorstwa Setha Godina zachęca do tego, aby wprowadzić do swojego życia pewien wyjątkowy element – nazywany fioletową krową. Prostota tego przekazu odkrywa głębszy sens lektury: fioletowa krowa jest niczym innym, jak pewnym celem marketingowym i biznesowym, motywującym do działania i do tworzenia produktów oraz usług, które są atrakcyjne i wyróżniające się na tle innych.Podtytuł książki brzmi: „Zmień się i...
  Historia upadku funduszu hedgingowego LTCM (Long Term Capital Management) zostaje opowiedziana po raz kolejny w książce Rogera Lowensteina, zatytułowanej „When genius failed: the rise and fall of Long Term Capital Management” i pozwala czytelnikom na wyciągnięcie pożytecznych wniosków, dzięki którym mogą lepiej zadbać o finanse swojej firmy.Fundusz ten prowadzony był przez grupę naukowców uhonorowanych Nagrodą Nobla z dziedziny ekonomii, którzy...
  Często słyszy się, że wymiana pracownika może kosztować firmę nawet dwa razy tyle, ile wynosiło jego roczne wynagrodzenie – ale czy zdawałeś sobie sprawę, że utrata kluczowego pracownika w nieodpowiednim momencie może kosztować nawet miliardy dolarów? Książka „Love’em or Lose’em” opowiada historię Johna, inżyniera osiągającego świetne wyniki, który dokonał ważnego odkrycia technologicznego i starał się otrzymać 15% podwyżki. Kiedy prośba...
  Menedżerowie HR i inni specjaliści w tej dziedzinie muszą wiedzieć, co robić w trudnych sytuacjach dotyczących swoich pracowników, dyscypliny czy zwolnień. Aby pomóc osobom pracującym w dziale zasobów ludzkich, specjaliści Shawn Smith i Rebecca Mazin opracowali 200 typowych i dokuczliwych pytań, z którymi takie osoby najczęściej spotykają się w swojej codziennej pracy.Książka „The HR Answer Book” omawia wiele problemów, z...
  „17 śmiertelnych błędów szefa” nie zalicza się do typowych lektur dla menedżerów. Jej autor, Rafał Szczepanik, trener z firmy szkoleniowej „Training Partners”, postanowił stworzyć pierwszą sensacyjną powieść menedżerską. Oznacza to, że książka z dziedziny zarządzania posiada cechy prawdziwego kryminału. Rozpoczyna się ona słowami: „3:49, 3:48, 3:47 – cyfry na wyświetlaczu metalowego, srebrzystego zegara nieubłaganie zbliżały się do zera. Janusz Czerwiński,...

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.