Zmień kulturę, zmień zasady gry

8 lutego 2018
zdjęcie - Zmień kulturę, zmień zasady gry

W książce „Zmień kulturę, zmień zasady gry” Roger Connors i Tom Smith, dwóch doświadczonych ekspertów w dziedzinie kreowania kultury opartej na odpowiedzialności, wykorzystują swoją praktyczną i silną strategię, aby pomóc liderom przyspieszyć zmiany w ich firmach, pobudzić je i popracować nad wcześniej wspomnianą odpowiedzialnością.

Albo ty zarządzasz swoją kulturą, albo ona będzie zarządzać tobą. Oto kluczowe przesłanie książki „Zmień kulturę, zmień zasady gry”.

Krótko mówiąc, kultura to sposób, w jaki ludzie myślą i zachowują się w swojej firmie. Albo to działa z korzyścią, albo przeciwko tobie. Tak naprawdę, kultura decyduje o sukcesie lub porażce firmy. Więc jak ty nią zarządzasz? Stajesz się coraz bardziej świadomym doświadczeń i przeżyć, jakich dostarczasz swoim ludziom, którzy dzięki nim lepiej wiedzą, na co zwracać uwagę w pracy i jak ją wykonywać.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W dużej mierze umiejętności przywódcze można wypracować. Dobre zarządzanie zespołem to sztuka dobrego motywowania oraz delegowania zadań. Zdobądź niezbędną wiedzę potrzebną, by zostać EXELLENT MENAGEREM! Zapraszamy na szkolenie z zarządzania zespołem.

Mogą Cię również zainteresować: zarządzanie projektami szkolenie dofinansowane, szkolenie rozwiązywanie konfliktów w zespole.Niezależnie czy liderzy danej organizacji zdają sobie z tego sprawę, czy nie, dostarczają oni nowych doświadczeń pracownikom każdego dnia. Zebrane w jedną całość, kształtują kulturę firmy. Ponadto, stanowią podstawy dla tego, w co ci ludzie wierzą, a to z kolei ma duży wpływ na podejmowane przez nich działania. Działania te świadczą o końcowych wynikach firmy. Autorzy książki starają się uchwycić te czynniki, które łączą się ze sobą i tworzą kulturę, a następnie umieścić je w modelu, który nazywają Piramidą Wyników. To bardzo proste – doświadczenia kształtują poglądy, poglądy decydują o działaniach, a działania dają wyniki, które formują kulturę organizacji – i dzieje się to również w twojej firmie, w każdej minucie jej istnienia.


Aby zarządzać przedsiębiorstwem w taki sposób, aby uzyskać zamierzone efekty, musimy nauczyć się dostosowywać doświadczenia, poglądy i działania. Robienie tego jest konieczne w zarządzaniu. Liderzy odnoszący największe sukcesy wiedzą, że zmiana kultury może oznaczać zmianę gry na korzyść spółki – np. zaczyna rozwijać się szybciej niż jej rywale, pokonuje złą gospodarkę, rewolucjonizuje skuteczne propozycje, wprowadza nowe, innowacyjne produkty i procesy, a jej zespół pracowniczy dokonuje wiele innych osiągnięć, pozostawiając konkurencję w tyle. Kontroluj kulturę, aby pracowała dla ciebie, a nie przeciwko tobie.

Książka ta jest jednym z najlepszych podręczników instruktażowych, na jaki mogą trafić menedżerowie i kierownicy. Zdecydowanie warto poświęcić czas na jej przeczytanie, ponieważ stosowanie zawartych w niej wskazówek zaowocuje niespodziewanie pozytywnymi wynikami. Ponadto, jest to lektura, która ma swoją „datę przydatności”, co jest rzadkością w dzisiejszym środowisku biznesowym. Connors i Smith cytują legendę z dziedziny zarządzania Petera Druckera, który powiedział: „Kultura zjada strategię na śniadanie”. Dzięki książce „Zmień kulturę, zmień zasady gry”, czytelnicy zrozumieją, dlaczego tak się dzieje.

Książka nauczy nas: jak przyspieszyć zmiany w naszej kulturze, aby osiągnąć zamierzone cele, jak wywołać silniejszy wpływ odpowiedzialności na przyspieszenie zmian wśród ludzi i zespołów pracowników, w jaki sposób jedne z najpopularniejszych światowych firm zastosowały opisane w podręczniku zasady w życiu codziennym oraz jak przetransformować swoją organizacje pod każdym względem zawartym w Piramidzie Wyników: doświadczenia, poglądów, działań i wyników.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

9 marca 2018
Książka autorstwa Setha Godina zachęca do tego, aby wprowadzić do swojego życia pewien wyjątkowy element – nazywany fioletową krową. Prostota tego przekazu odkrywa głębszy sens lektury: fioletowa krowa jest niczym innym, jak pewnym celem marketingowym i biznesowym, motywującym do działania i do tworzenia produktów oraz usług, które są atrakcyjne i wyróżniające się na tle innych.Podtytuł książki brzmi: „Zmień się i...
9 marca 2018
Historia upadku funduszu hedgingowego LTCM (Long Term Capital Management) zostaje opowiedziana po raz kolejny w książce Rogera Lowensteina, zatytułowanej „When genius failed: the rise and fall of Long Term Capital Management” i pozwala czytelnikom na wyciągnięcie pożytecznych wniosków, dzięki którym mogą lepiej zadbać o finanse swojej firmy.Fundusz ten prowadzony był przez grupę naukowców uhonorowanych Nagrodą Nobla z dziedziny ekonomii, którzy...
2 marca 2018
Często słyszy się, że wymiana pracownika może kosztować firmę nawet dwa razy tyle, ile wynosiło jego roczne wynagrodzenie – ale czy zdawałeś sobie sprawę, że utrata kluczowego pracownika w nieodpowiednim momencie może kosztować nawet miliardy dolarów? Książka „Love’em or Lose’em” opowiada historię Johna, inżyniera osiągającego świetne wyniki, który dokonał ważnego odkrycia technologicznego i starał się otrzymać 15% podwyżki. Kiedy prośba...
2 marca 2018
Menedżerowie HR i inni specjaliści w tej dziedzinie muszą wiedzieć, co robić w trudnych sytuacjach dotyczących swoich pracowników, dyscypliny czy zwolnień. Aby pomóc osobom pracującym w dziale zasobów ludzkich, specjaliści Shawn Smith i Rebecca Mazin opracowali 200 typowych i dokuczliwych pytań, z którymi takie osoby najczęściej spotykają się w swojej codziennej pracy.Książka „The HR Answer Book” omawia wiele problemów, z...
26 lutego 2018
„17 śmiertelnych błędów szefa” nie zalicza się do typowych lektur dla menedżerów. Jej autor, Rafał Szczepanik, trener z firmy szkoleniowej „Training Partners”, postanowił stworzyć pierwszą sensacyjną powieść menedżerską. Oznacza to, że książka z dziedziny zarządzania posiada cechy prawdziwego kryminału. Rozpoczyna się ona słowami: „3:49, 3:48, 3:47 – cyfry na wyświetlaczu metalowego, srebrzystego zegara nieubłaganie zbliżały się do zera. Janusz Czerwiński,...
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.