Zmień kulturę, zmień zasady gry

Gamma - Zmień kulturę, zmień zasady gry

  W książce „Zmień kulturę, zmień zasady gry” Roger Connors i Tom Smith, dwóch doświadczonych ekspertów w dziedzinie kreowania kultury opartej na odpowiedzialności, wykorzystują swoją praktyczną i silną strategię, aby pomóc liderom przyspieszyć zmiany w ich firmach, pobudzić je i popracować nad wcześniej wspomnianą odpowiedzialnością.

  Albo ty zarządzasz swoją kulturą, albo ona będzie zarządzać tobą. Oto kluczowe przesłanie książki „Zmień kulturę, zmień zasady gry”.

  Krótko mówiąc, kultura to sposób, w jaki ludzie myślą i zachowują się w swojej firmie. Albo to działa z korzyścią, albo przeciwko tobie. Tak naprawdę, kultura decyduje o sukcesie lub porażce firmy. Więc jak ty nią zarządzasz? Stajesz się coraz bardziej świadomym doświadczeń i przeżyć, jakich dostarczasz swoim ludziom, którzy dzięki nim lepiej wiedzą, na co zwracać uwagę w pracy i jak ją wykonywać.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  W dużej mierze umiejętności przywódcze można wypracować. Dobre zarządzanie zespołem to sztuka dobrego motywowania oraz delegowania zadań. Zdobądź niezbędną wiedzę potrzebną, by zostać EXELLENT MENAGEREM! Zapraszamy na szkolenie z zarządzania zespołem.Mogą Cię również zainteresować: szkolenia po angielsku, szkolenie rozwiązywanie konfliktów w zespole.  Niezależnie czy liderzy danej organizacji zdają sobie z tego sprawę, czy nie, dostarczają oni nowych doświadczeń pracownikom każdego dnia. Zebrane w jedną całość, kształtują kulturę firmy. Ponadto, stanowią podstawy dla tego, w co ci ludzie wierzą, a to z kolei ma duży wpływ na podejmowane przez nich działania. Działania te świadczą o końcowych wynikach firmy. Autorzy książki starają się uchwycić te czynniki, które łączą się ze sobą i tworzą kulturę, a następnie umieścić je w modelu, który nazywają Piramidą Wyników. To bardzo proste – doświadczenia kształtują poglądy, poglądy decydują o działaniach, a działania dają wyniki, które formują kulturę organizacji – i dzieje się to również w twojej firmie, w każdej minucie jej istnienia.


  Aby zarządzać przedsiębiorstwem w taki sposób, aby uzyskać zamierzone efekty, musimy nauczyć się dostosowywać doświadczenia, poglądy i działania. Robienie tego jest konieczne w zarządzaniu. Liderzy odnoszący największe sukcesy wiedzą, że zmiana kultury może oznaczać zmianę gry na korzyść spółki – np. zaczyna rozwijać się szybciej niż jej rywale, pokonuje złą gospodarkę, rewolucjonizuje skuteczne propozycje, wprowadza nowe, innowacyjne produkty i procesy, a jej zespół pracowniczy dokonuje wiele innych osiągnięć, pozostawiając konkurencję w tyle. Kontroluj kulturę, aby pracowała dla ciebie, a nie przeciwko tobie.

  Książka ta jest jednym z najlepszych podręczników instruktażowych, na jaki mogą trafić menedżerowie i kierownicy. Zdecydowanie warto poświęcić czas na jej przeczytanie, ponieważ stosowanie zawartych w niej wskazówek zaowocuje niespodziewanie pozytywnymi wynikami. Ponadto, jest to lektura, która ma swoją „datę przydatności”, co jest rzadkością w dzisiejszym środowisku biznesowym. Connors i Smith cytują legendę z dziedziny zarządzania Petera Druckera, który powiedział: „Kultura zjada strategię na śniadanie”. Dzięki książce „Zmień kulturę, zmień zasady gry”, czytelnicy zrozumieją, dlaczego tak się dzieje.

  Książka nauczy nas: jak przyspieszyć zmiany w naszej kulturze, aby osiągnąć zamierzone cele, jak wywołać silniejszy wpływ odpowiedzialności na przyspieszenie zmian wśród ludzi i zespołów pracowników, w jaki sposób jedne z najpopularniejszych światowych firm zastosowały opisane w podręczniku zasady w życiu codziennym oraz jak przetransformować swoją organizacje pod każdym względem zawartym w Piramidzie Wyników: doświadczenia, poglądów, działań i wyników.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Książka autorstwa Setha Godina zachęca do tego, aby wprowadzić do swojego życia pewien wyjątkowy element – nazywany fioletową krową. Prostota tego przekazu odkrywa głębszy sens lektury: fioletowa krowa jest niczym innym, jak pewnym celem marketingowym i biznesowym, motywującym do działania i do tworzenia produktów oraz usług, które są atrakcyjne i wyróżniające się na tle innych.Podtytuł książki brzmi: „Zmień się i...
  Historia upadku funduszu hedgingowego LTCM (Long Term Capital Management) zostaje opowiedziana po raz kolejny w książce Rogera Lowensteina, zatytułowanej „When genius failed: the rise and fall of Long Term Capital Management” i pozwala czytelnikom na wyciągnięcie pożytecznych wniosków, dzięki którym mogą lepiej zadbać o finanse swojej firmy.Fundusz ten prowadzony był przez grupę naukowców uhonorowanych Nagrodą Nobla z dziedziny ekonomii, którzy...
  Często słyszy się, że wymiana pracownika może kosztować firmę nawet dwa razy tyle, ile wynosiło jego roczne wynagrodzenie – ale czy zdawałeś sobie sprawę, że utrata kluczowego pracownika w nieodpowiednim momencie może kosztować nawet miliardy dolarów? Książka „Love’em or Lose’em” opowiada historię Johna, inżyniera osiągającego świetne wyniki, który dokonał ważnego odkrycia technologicznego i starał się otrzymać 15% podwyżki. Kiedy prośba...
  Menedżerowie HR i inni specjaliści w tej dziedzinie muszą wiedzieć, co robić w trudnych sytuacjach dotyczących swoich pracowników, dyscypliny czy zwolnień. Aby pomóc osobom pracującym w dziale zasobów ludzkich, specjaliści Shawn Smith i Rebecca Mazin opracowali 200 typowych i dokuczliwych pytań, z którymi takie osoby najczęściej spotykają się w swojej codziennej pracy.Książka „The HR Answer Book” omawia wiele problemów, z...
  „17 śmiertelnych błędów szefa” nie zalicza się do typowych lektur dla menedżerów. Jej autor, Rafał Szczepanik, trener z firmy szkoleniowej „Training Partners”, postanowił stworzyć pierwszą sensacyjną powieść menedżerską. Oznacza to, że książka z dziedziny zarządzania posiada cechy prawdziwego kryminału. Rozpoczyna się ona słowami: „3:49, 3:48, 3:47 – cyfry na wyświetlaczu metalowego, srebrzystego zegara nieubłaganie zbliżały się do zera. Janusz Czerwiński,...

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.