Szkolenia z zakresu transportu wewnętrznego w przedsiębiorstwie

Prawidłowy przepływ towarowy wewnątrz przedsiębiorstwa stanowi kluczowy element logistycznej działalności firmy, który pozwala na realizowanie założonych celów statutowych i sprzedażowych.

25 października 2018
zdjęcie - Szkolenia z zakresu transportu wewnętrznego w przedsiębiorstwie


Szkolenia z zakresy transportu wewnętrznego w przedsiębiorstwie


Właściwa analiza, ocena oraz optymalizacja procesów transportu wewnętrznego musi być zgodna ze strukturą logistycznej organizacji firmy.


W celu poszerzenia swojej wiedzy z tego zakresu oraz zapoznania się z obszarem działania poszczególnych jednostek i działów przedsiębiorstwa istotne jest skorzystanie z tematycznie dopasowanego szkolenia Transport wewnętrzny zaczyna się bowiem już w momencie planowania całej jego polityki, czyli struktury organizacyjnej, funkcji i obowiązków każdej jednostki systemu, która powinna skutkować dokonaniem umiejętnej i obiektywnej oceny aktualnego stanu rzeczy.

Program szkoleń z transportu wewnętrznego dostarcza wiedzy na temat optymalizowania wszystkich procesów transportowych, jak i magazynowych, które zależą od obowiązującej struktury przedsiębiorstwa.

Wyszczególnić tutaj można sposoby organizowania dostaw, ich późniejszego załadunku i rozładunku, także przyjmowanie zleceń i dokonywanie wyboru najwłaściwszego środka transportu.


W logistyce wewnętrznej niezmiernie ważne jest zharmonizowanie wszystkich procesów zaopatrzeniowych, dystrybucyjnych i magazynowych, ponieważ od ich optymalizacji zależy prawidłowy przepływ towarowy eliminujący braki, jak i nadwyżki towaru w danej sekwencji łańcucha.

Transport wewnętrzny opiera się ponadto o znajomość właściwej specyfikacji wszystkich środków przewozu oraz zasad bezpieczeństwa podczas ich stosowania.

Racjonalne zarządzanie pojazdami również pod względem kosztów ich utrzymania, a także zastosowanie właściwych technik i koncepcji w logistyce wewnętrznego transportu firmowego stanowi kwintesencję całego szkolenia, którego celem jest nabycie umiejętności praktycznego manipulowania i zarządzania sprzętem transportowym w odniesieniu do rodzaju transferowanych towarów oraz specyfiki poszczególnych działów organizacyjnych całego przedsiębiorstwa.

Jak skutecznie i sprawnie zarządzać magazynem? Międzynarodowe prawo przewozowe - reklamacja i odszkodowania. Jak sprawnie windykować należności? Bezpieczeństwo prawnie w kontraktowaniu i realizacji usług transportowych. Zobacz nasze szkolenia z zakresu transportu, logistyki i prawa!

Szukasz branżowych i eksperckich materiałów?
Polub nas i otrzymuj informacje na bieżąco!

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Po zawirowaniach związanych z Otwartymi Funduszami Emerytalnymi czas na kolejny system dodatkowego oszczędzania z myślą o emeryturze. Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) mają zapewnić Polakom wyższe świadczenia w przyszłości i jednocześnie nie stanowić zbyt dużego obciążenia finansowego w trakcie aktywności zawodowej. W tym artykule opiszemy czym są pracownicze plany kapitałowe oraz jak będzie wyglądał harmonogram PPK.

Z dniem 1 stycznia 2019 r. w życie wejdą nowe przepisy dotyczące prowadzenia i archiwizacji akt osobowych pracowników. Najważniejsze zmiany to skrócenie obowiązkowego okresu przechowywania akt osobowych z 50 do 10 lat oraz wprowadzenie możliwości ich przechowywania oraz archiwizacji w formie cyfrowej.

Służebność przesyłu jest prawem rzeczowym, pozwalającym na ograniczone korzystanie z przedsiębiorcy przesyłowego z nieruchomości nie należącej do niego. Rodzi to po stronie właściciela nieruchomości możliwość roszczenie określonych korzyści majątkowych w postaci wynagrodzenia oraz odszkodowania za okres bezumownego korzystania przez przedsiębiorcę z danej nieruchomości.

Zmiany w ustawie o związkach zawodowych, które wejdą w życie od 1 stycznia 2019 r. można nazwać rewolucyjnymi. Jest to najdalej idąca nowelizacja przepisów dotyczących funkcjonowania związków zawodowych od kilkudziesięciu lat. Najważniejszą zmianą jest rozszerzenie możliwości zrzeszania się w związki zawodowe na wszystkich pracujących.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.