Coaching menedżerski

Czynnikiem, który najbardziej motywuje do pracy jest wynagrodzenie – takie wnioski przynosi analiza wyników ankiety przeprowadzonej przez serwis praca.wp.pl. Okazało się, że 50% ankietowanych wskazało pieniądze jako najsilniej motywujący bodziec do tego, by pracować.

17 lutego 2015
zdjęcie - Coaching menedżerski

Coaching managerski


Jest to profesjonalna pomoc świadczona przez odpowiednio wykwalifikowanego coacha na rzecz grupy dedykowanej, jaką jest kadra menażerska. Związany jest z odkryciem i osiągnięciem określonych celów w pracy z zespołem, wypracowaniem odpowiedniej pozycji w firmie czy też inną zmianą w zakresie zarządzania. Innym celem coachingu menadżerskiego jest uzyskanie równowagi między życiem osobistym a zawodowym. Jest to narzędzie mające poprawić efektywność menadżera i pomóc mu znaleźć rozwiązania dla sytuacji dla niego problematycznych. Z tego też powodu za każdym razem opiera się na indywidualnej ocenie przypadku, w której sam uczestnik wskazuje, z czym ma problem.

Interesują Cię nasze szkolenia menadżerskie? Zobacz nasze szkolenie dla kierowników oraz pełną listę szkoleń otwartych.

Istotą coachingu (coachingu menadżerski) jest to, aby nie dawać gotowych rozwiązań, ale wypracować je razem z osobą szkoloną, tak aby dać jej możliwość wykształcenia pewnego rodzaju umiejętności radzenia sobie z pewnym typem problemów. Coaching menedżerski może  mieć również na celu nauczenie wykorzystywania posiadanych już umiejętności w praktyce, dlatego też często coach pracuje na przykładach z własnego doświadczenia. Studium przypadku to najczęściej spotykana metoda wypracowywania celów w coachingu menażerskim. Sam proces trwa kilka lub kilkanaście miesięcy, a więc znacznie krócej niż proces mentoringu, i zakłada krótkie spotkania.

Istnieją dwa rodzaje coachingu:

  • executive coaching – skierowany głównie do średniej i wyższej kadry
  • coaching menadżerski – wykorzystywanie elementów coachingu w relacji menadżera z podwładnymi


ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W trakcie szkolenia czy spotkania online wykorzystywane są przez nas narzędzia dzięki, które sprawiają że spotkanie staje się naprawdę interaktywne.

Zobacz co oferujemy:

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Ocena pracowników jest formalną metodą okresowej oceny pracy, obejmuje zazwyczaj ilościowe i jakościowe aspekty funkcjonowania poszczególnych osób w organizacji.

Ocena 360 stopni jest najczęściej wykorzystywana do oceny kompetencji kadry kierowniczej oraz osób na wysokich stanowiskach organizacyjnych. Niemniej jednak można ją stosować również w odniesieniu do innych grup pracowniczych.

Ocena 360 lub metoda 360 stopni wsperiera funkcjonowanie firmy i niewątpliwie wpływa na relacje współpracowników. Trudno jest jednak stworzyć ogólny kwestionariusz dla tej metodyki, ponieważ powinien być on uniwersalny dla każdej placówki.

Głównym założeniem oceny 360 stopni jest zebranie opinii z kręgu osób współpracujących z daną osobą oraz jej klientów o wykonywanej przez nią pracy, skonfrontowanie ich z opinią ocenianego i zaprezentowanie mu.

Nazwa tej metody diagnozy pochodzi od sposobu jej zastosowania, tj. zbierania informacji, jak funkcjonuje w organizacji dany pracownik według osób z bliższego i dalszego otoczenia.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.