Dlaczego warto świadomie kształtować swoją markę?

„Oceniamy siebie zwykle na podstawie tego, czego chcielibyśmy dokonać, ale otoczenie, oceniając nas, bierze pod uwagę to, czego naprawdę dokonaliśmy”  
zdjęcie - Dlaczego warto świadomie kształtować swoją markę?


Kreowanie własnego wizerunku (Personal Branding) jest sztuką, której celem jest jak najlepszezaprezentowanie naszej osobowości oraz kompetencji. Jest to proces, który pomoże Ci pokazać swojąunikalność w oparciu o Twoje mocne strony, a nie manipulację i fałszywe kreowanie wizerunku. Personal Branding umożliwia budowanie profesjonalnego wizerunku biznesowego oraz osobistego. To poznawanie siebie i „pozycjonowanie siebie” w branży. 

Efektywność osobista w oparciu o model R. Diltsa
szkolenie na zamówienie/szkolenie zamknięte
Efektywność osobista w oparciu o model R. Diltsa
Idea jest jak wirus. Gdy zagnieździ się w umyśle, nie da się jej już usunąć

Dlaczego warto świadomie kształtować swoją markę?

 • Niezależnie czy tego chcesz, stale uczestniczysz w procesie kreowania własnego wizerunku.
  Lepiej jest świadomie podchodzić do tego procesu, ponieważ wtedy masz na niego rzeczywisty
  wpływ.
 • Profesjonalny wizerunek biznesowy zwiększa nasze szanse zawodowe – może przyczynić się
  do awansu, pozyskania ofert, klientów i zleceń.
 • Świadomość swojego wizerunku służy przekazywaniu innym informacji, które chcesz
  podkreślić, a jednocześnie pozwala ukryć informacje, które chcesz zachować dla siebie.
 • Tworzenie pozytywnego obrazu własnej osoby jest ważne nie tylko z punktu widzenia
  skuteczności w kontaktach z  ludźmi, ale także własnego dobrego samopoczucia i doceniania własnej
  wartości. Umiejętne wyeksponowanie własnych atutów – zarówno tych, które dotyczą naszego
  wyglądu, jak   i osobowości oraz umiejętności - ułatwia nawiązanie pozytywnych relacji z Klientami i
  zwiększa ich zaufanie do nas jako profesjonalistów.

Efektywność osobista w oparciu o metodologię MBTI®
szkolenie na zamówienie/szkolenie zamknięte
Efektywność osobista w oparciu o metodologię MBTI®
Jeśli czujesz, że możesz zmienić się na lepsze, szaleństwem jest nie spróbować

Podstawą budowania własnego wizerunku jest szczerość – buduj swoją markę w oparciu o uczciwość
w relacjach z innymi ludźmi. Podkreślaj swoje mocne strony, ale nie kreuj fałszywej rzeczywistości.

Czy wiesz jak myślą o Tobie współpracownicy? Może w ich oczach uchodzisz za najlepszego negocjatora, specjalistę od prawa podatkowego, albo mistrza wystąpień publicznych?  To wszystko,
co ludzie o Tobie mówią, kiedy wychodzisz z pokoju, określić możemy marką osobistą. Być może nie
jesteś do końca zadowolony ze swojej marki. Dzięki zastosowaniu poniższych rad, na nowo
wykreujesz swoją markę.

 

Gamma - firma szkoleniowa roku. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi szkoleniami sprzedażowymi i szkoleniami menadżerskimi jak: szkolenie techniki sprzedaży, szkolenie przywództwo Zaufaj naszemu doświadczeniu.

 5 kroków do zamiany swojego wizerunku:

 • Wytycz swój cel
 • Wykorzystaj to, co Cię wyróżnia
 • Stwórz swoją historię
 • Przedstaw się na nowo
 • Udowodnij swoją wartość 

Szkolenia związane z budową własnej marki, asertywnością, komunikacją znajdziesz w dziale: szkolenia interpersonalne. Zapraszamy również do zapoznania się z działem szkolenia dla administracji publicznej gdzie znajduje się lista szkoleń związanych m. in. z budowaniem własnego wizerunku.

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Przejdź do działu strefy wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje, Stanowiska pracy
Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów
Artykuły, Artykuły cd., Prawo
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

Najbardziej poczytne materiały WikiGamma:

Szanowni Państwo! Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.
Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.
Grywalizacja lub gamifikacja to w Polsce stosunkowo młoda forma motywowania określonych grup m.in. takich jak zespół sprzedażowy, dział IT lub HR czy studenci i uczestnicy szkoleń, działających we wspólnym celu. Aby odczarować nieco ten temat dobrze jest przyjrzeć się mu od podstaw.
Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.
Sukces firmy zależy od ludzi w niej pracujących, a kluczowi pracownicy mają kluczowe znaczenie dla tego sukcesu, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.
Szanowni Państwo! Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

Kolejne artykuły:

Okno Johari to psychologiczne narzędzie, które pozwala poznać siebie i swoje relacje z otoczeniem. Wyznacza ono cztery obszary, które obrazują poziom samoświadomości jednostki i jej relacje z innymi ludźmi. Okno Johari stosuje się do wzmacniania komunikacji w pracy, budowania zespołów i rozwoju osobistego.
Coaching jest procesem, który pomaga w przyspieszeniu tempa rozwoju i polepszeniu efektów działania. Istotą szkolenia jest wykorzystanie posiadanej już wiedzy i umiejętności oraz odpowiednie zmotywowanie i towarzyszenie klientowi w celowym usprawnianiu jego funkcjonowania.
EB (ang.  budowanie wizerunku pracodawcy ) – działania firmy mające na celu stworzenie korzystnego środowiska pracy, tak aby wybór obecnych i potencjalnych pracowników był świadomy i wynikał z przekonania o możliwości rozwoju kariery.
Narracyjny System Sprzedaży® to zestaw narzędzi sprzedażowych bazujących na neurolingwistyce, inteligencji emocjonalnej i psychologii komunikacji.
Proces zwolnień monitorowanych kładzie nacisk na zapewnienie objętym nim pracownikom umiejętności poruszania się na rynku pracy i szukania nowych możliwości rozwoju zawodowego.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl

Najbliższe terminy szkoleń związane z tym artykułem

Asertywna komunikacja i rozwiązywanie konfliktów
24 listopada 2020 Szkolenie online
Asertywność uczy jak postępować w zgodzie ze sobą - na poziomie technik postaw. Szkolenia z asertywności uczą technik rozwiązywania konfliktów i...
Agile mindset - zwinność w codziennej pracy
1 grudnia 2020 - 2 grudnia 2020 Szkolenie online
Agile jest skuteczną metodyką – względem tradycyjnego podejścia do współpracy i dostarczania wyników. Badania wskazują wzrost efektywności...

Najpopularniejsze artykuły w tym dziale

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
Gamma na FBGamma w LN
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
 ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji