Leadership umiejętność doceniania

Czynnikiem, który najbardziej motywuje do pracy jest wynagrodzenie – takie wnioski przynosi analiza wyników ankiety przeprowadzonej przez serwis praca.wp.pl. Okazało się, że 50% ankietowanych wskazało pieniądze jako najsilniej motywujący bodziec do tego, by pracować.

Gamma - Leadership umiejętność doceniania
  21% ankietowanych, jako bodziec motywujący wskazało docenianie osiągnięć przez pracodawcę. Umiejscawia to ten czynnik na drugim miejscu w rankingu.

  Pozostałe motywatory, takie jak pozytywna atmosfera w pracy, dodatki do pensji, premie oraz satysfakcja z własnych wyników, otrzymały zaledwie po kilka procent głosów.

  Możemy z tego wnioskować, że pracujemy dla pieniędzy. I w nic w tym dziwnego... Dobrze jednak, jeśli dobremu wynagrodzeniu towarzyszy komfort psychiczny i satysfakcja z tego, co się robi. Podobne opinie pojawiały się w wypowiedziach internautów – pieniądze są ważne, jednak przecenianie ich roli jest błędem.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Sprawdź nasze szkolenia online:

  Oferujemy zarówno pojedyncze interaktywne warsztaty online jak i rozbudowane formaty. Korzystamy z najpopularniejszych technologii transmisji video. Sprawdź. Na pewno coś wybierzesz dla swojej firmy.

  Pochwała potrafi uskrzydlić człowieka, sprawiając, że chce on działać lepiej, chce robić więcej, mądrzej. Jej brak sprawia, że ogarnia go apatia i zaczyna on tracić poczucie własnej wartości. Ludzie mają tendencję do powtarzania działań, za które zostali pochwaleni. Czują się dumni z siebie i wzmocnieni w poczuciu własnej wartości. Pracownicy dobrze czują się w firmie, w której ich wysiłek jest doceniany, wzmacnia się wówczas poczucie ich identyfikacji z firmą. To tylko nieliczne z korzyści, jakie możemy osiągnąć dzięki stosowaniu tej nietrudnej umiejętności.

  Dawniej okazywanie uznania było zadaniem (często zaniedbywanym) kadry kierowniczej. Obecnie duża rotacja ról i zadań zawodowych sprawia, iż coraz mniej umiejętności jest zarezerwowanych wyłącznie dla menedżerów. Pracownicy mają dziś wiele okazji do obserwowania działań innych osób, dzięki tworzonym sieciom wzajemnych zależności. Warto więc, aby chcieli i umieli korzystać z umiejętności udzielania pochwały innym, gdy jakieś zadanie zostanie wykonane na poziomie oczekiwań – niezależnie od tego, czy zajmują kierownicze stanowisko, czy też nie. Poprawi to w znacznym stopniu atmosferę w miejscu pracy.

  Sprawdź jakie szkolenia dla kierowników związane z tematem przywództwa i budowania autorytetu oferuje nasza firma.
   
  Osoby, które okazują uznanie innym, cieszą się znacznie większą sympatią pracowników, nie jest to jednak najlepszy sposób na budowanie relacji ze współpracownikami lub podwładnymi. Choć dobrego nigdy za wiele, trzeba uważać, żeby nie przesadzić z pochwałami. Nieuzasadnione chwalenie wywołuje w chwalonym człowieku uczucie, że chwalący próbuje nim manipulować, dla osiągnięcia własnych korzyści. Warto więc przed wygłoszeniem pochwały zastanowić się przez chwilę, w jakim celu to robimy. Jeśli nasze intencje nie są do końca szczere – lepiej ugryźć się w język. Odniesie to bowiem dokładnie przeciwny skutek, ponieważ nikt nie lubi, kiedy się nim manipuluje.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Gamma.

  Sprawdź naszą ofertę szkoleń menadżerskich. Dowiedz się jak zarządzać pokoleniem Y, jak być autorytetem dla pracowników, jak delegować i motywować zespół, jak prawidłowo przekazywać swoje doświadczenie, jak zarządzać w oparciu o metodologię MBTI. Zobacz szkolenia: szkolenie zarządzanie zespołem, zarządzanie projektami szkolenie, zarządzanie projektami.  Aby wyrazy uznania miały wartość dla chwalonego, dostarczały mu informacji, pomagały utrzymać wysoki poziom motywacji do spełniania lub przekraczania oczekiwań, muszą być spełnione warunki skutecznej pochwały:
  • pomyśl, jakie zachowania dobrze jest wzmacniać,
  • zdecyduj, kogo chwalić,
  • wybierz odpowiedni czas,
  • bądź konkretny,
  • ustal odpowiednią formę.
  Trzeba przy tym pamiętać, że potrzeby wyższego rzędu (takie jak docenienie) stają się ważne dopiero, gdy zostaną zaspokojone te niższego rzędu. Dla kogoś, kto zarabia mało i ledwie wiąże koniec z końcem, niewielkie znaczenie ma „uścisk ręki prezesa"” Tego człowieka zmotywuje do dalszej ciężkiej pracy jedynie to, co pozwoli mu wyżywić rodzinę – gratyfikacja finansowa.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
  Znajomość własnej kultury i kultur, z którymi podejmowana jest komunikacja na jakimkolwiek poziomie owocuje wytworzeniem się świadomości kulturowej, czyli umiejętności rozpoznania i zrozumienia wpływu kultury na ludzkie zachowania i idee oraz wpływu własnej kultury na postrzeganie świata, proces oceniania i podejmowania decyzji. Aby dojść do etapu efektywnej komunikacji międzykulturowej niezbędna jest inwestycja czasu, energii i starań w wykluczenie uprzedzeń i...
  Zmienność i niepewność wpisała się w zawodowe i prywatne doświadczenia ludzi na całym świecie na tyle mocno, że mówienie o rzeczywistości VUCA wydaje się dziś truizmem. Wielu z nas wciąż nie wróciło do biur, ale okazało się, że w dalszym ciągu można nawiązywać kontakty, efektywnie współpracować i wprowadzać innowacje. Wiemy już, że przyszłość nie przyniesie stabilizacji. Turbulencje, jakie zafundowała nam...
  Szanowni Państwo! W czerwcu 1925 roku ukazała się książka „The Psychology of Selling” napisana przez E.K. Stronga, była to pierwsza nowatorska praca opisująca model sprzedaży. Wprowadziła ona koncepcję technik sprzedaży, takich jak cechy i korzyści, radzenie sobie z odmowami, zamykanie sprzedaży czy pytania otwarte w sprzedaży i zamknięte. Ponieważ od tego momentu minęło już prawie 100 lat, pozwalamy sobie przedstawić...
  Szanowni Państwo! W tej części przedstawiamy kolejne modele sprzedaży, w tym rewolucyjny The Challenger Sale. Model ten został opracowany na podstawie szeroko zakrojonego badania, w którym bardzo szczegółowo przeanalizowano 70 tysięcy wizyt handlowych przeprowadzonych przez prawie 7 tysięcy handlowców w 95 branżach w różnych krajach . Model ten jest określany jako czwarta rewolucja w sprzedaży. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.