Marketing społecznościowy

W dniu dzisiejszym nie wyobrażamy sobie życia codziennego bez internetu. Do tego aby z niego korzystać w chwili obecnej nie potrzebujemy komputera , wystarczy jedynie telefon. Dlatego tak chętnie korzystamy z niego w pracy i w domu, w łazience, łóżku, na plaży, wszędzie możemy zabrać go ze sobą. To powoduje, że w każdej chwili możemy sprawdzić co się dzieje na całym świecie, a najważniejsze jest to, że w każdej chwili możemy połączyć się z naszymi znajomymi na forach internetowych i portalach społecznościowych.

1 czerwca 2017
zdjęcie - Marketing społecznościowy

Marketing społecznościowy

Nie powinno nas dziwić, że firmy coraz chętniej korzystają z tej formy reklamy czy promowania siebie wśród klientów. Tradycyjna reklama odchodzi do lamusa, staje się mało atrakcyjna dla odbiorcy. Dlatego tez firmy przeznaczają coraz większe budżety na tworzenie reklamy w internecie.

Wszechobecny rozwój internetu powoduje, ze jesteśmy zasypywani olbrzymią liczba informacji i mamy coraz większy kłopot aby wybrać te informację, które dla nas są rzeczywiście ważne. Bez przerwy towarzyszy nam szum informacyjny. My jako klienci stajemy się zniecierpliwieni, że znowu otrzymaliśmy informację, że ktoś chce nam coś sprzedać, by my jako klienci bardzo lubimy kupować podejmując niezależne decyzje.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Sprawdź naszą ofertę. Najpopularniejsze szkolenia sprzedażowe online:

Działanie przez portale społecznościowe jest jedną z wielu form bombardowania nas-klientów reklamą. Każdy z nas zna choćby z nazwy kilka portali społecznościowych. Najpopularniejsze z nich to Facebook, Nasza Klasa. Oprócz nich funkcjonuje wiele innych – twitter , golden line, linked in, profeo i wiele , wiele innych. Czym one są?

Serwisy społecznościowe są to specyficzne strony internetowe, które grupują ludzi zainteresowanych danym tematem oraz dają im możliwość prostej i skutecznej wymiany informacji.

Cechą takich serwisów jest to , że tworzą je sami użytkownicy, zamieszczając  treści, które ich interesują i są bodźcem do zainteresowani innych , potencjalnych użytkowników. Najważniejszą funkcją serwisów społecznościowych jest komunikacja, dlatego też oferują one swoim użytkownikom, różne jej formy – fora czaty, komunikatory.

Marketing społecznościowy – Social Media Marketing (SMM) – jest to marketing (marketing społecznościowy) skierowany do społeczności. Polega na komunikowaniu się z potencjalnymi odbiorcami/klientami poprzez serwisy społecznościowe.

Socjal Media Optimization (SMO) – optymalizacja pod katem serwisów społecznościowych – polega ona na uczynieniu danej strony bardziej dostępnej dla publiczności .
Zadaniem tego działania jest danie możliwości popularyzacji danej strony w serwisie społecznościowym oraz zintegrowanie danej strony z serwisami społecznościowymi.

Biorąc pod uwagę całość działań w internecie warto zdawać sobie sprawę z funkcji i znaczenia marketingu wirusowego, szeptanego i rekomendacji.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W trakcie szkolenia czy spotkania online wykorzystywane są przez nas narzędzia dzięki, które sprawiają że spotkanie staje się naprawdę interaktywne.

Zobacz co oferujemy:

  • Marketing wirusowy
    Podstawowym celem marketingu wirusowego jest szybkie uzyskanie rozgłosu – dana informacja musi sprawić, by ludzie chcieli o niej rozmawiać – czyli musi być zaskakująca, tak by coraz więcej osób ja sobie przekazywało , tworząc efekt kuli śniegu. Aby stworzyć dobrą i skuteczną kampanię wirusowa trzeba niekonwencjonalnego sposobu widzenia rzeczywistości, wyjścia poza utarte schematy.

  • Marketing szeptany
    Polega na dawaniu ludziom pretekstu do rozmowy o produkcie, usłudze osobie. Najczęściej jakaś reklama posiada jakiś element rozśmieszający lub zaskakujący odbiorcę, ponieważ chodzi w niej u wywołanie emocji u odbiorcy. W działaniach tego typu przoduje YouTube. Dla zobrazowania obejrzyj kilka  reklam Pepsi na YouTube firma ta z sukcesem wykorzystuje ten kanał komunikowania się z odbiorcami.

  • Marketing rekomendacji
    Polega na otrzymaniu od klientów dobrowolnych rekomendacji dotyczących używanych przez nich produktów. Dzięki tego rodzaju działaniu firmy tworzą sobie bazy aktywnych klientów zainteresowanych ich produktami.

Gamma. Firma szkoleniowa roku! Zobacz nasze szkolenia menadżerskie: i szkolenia sprzedażowe: Zapraszamy serdecznie.

 

Marketing społecznościowy - Użytkownicy serwisów społecznościowych

Poprzez użytkowanie danego serwisu społecznościowego dany człowiek ma możliwość kreowania swojego wizerunku w sieci, podobne możliwości stoją otworem przed firmami.

Ciekawe badania użytkowników facebooka zostały przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych. Z  badania tego wynika, że duża część użytkowników loguje się na portale społecznościowe po położeniu się do łóżka. Sytuacja ta dotyczy przede wszystkim ludzi młodych do 25 roku życia. Dla wielu użytkowników serwisy społecznościowe są cennym dostarczycielem widomości o tym, co aktualnie dzieje się na świecie.

Dla niektórych użytkowników portali społecznościowych są one głównym stymulatorem podbudzającym do aktywność, są one ważniejsze od jedzenia, ponieważ często użytkownicy portali społecznościowych potrafią przerwać posiłek, aby zalogować się do konta i sprawdzić wiadomości na FB.

Szukasz nowości z obszaru HR, szkoleń czy team building'u?
Polub nas i otrzymuj informacje na bieżąco!

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Okno Johari to psychologiczne narzędzie, które pozwala poznać siebie i swoje relacje z otoczeniem. Wyznacza ono cztery obszary, które obrazują poziom samoświadomości jednostki i jej relacje z innymi ludźmi. Okno Johari stosuje się do wzmacniania komunikacji w pracy, budowania zespołów i rozwoju osobistego.

Test 12 pytań Gallupa Instytut Gallupa przez ponad 25 lat prowadził wywiady z ponad milionem pracowników. Pytano o różne aspekty pracy, w celu wyłowienia najważniejszych kwestii decydujących o odpowiedzi na pytanie: co to jest dobre miejsce pracy?

Raport Deloitte podsumowujący 2015 rok potwierdza, że najistotniejszym wyzwaniem dla liderów przedsiębiorstw okazało się budowanie kultury organizacyjnej i zaangażowania. Zdaniem autorów raportu to właśnie te dwie, kluczowe wartości stanowią receptę na coraz powszechniejsze trudności w przyciąganiu i utrzymywaniu pracowników o wysokim potencjale. Organizacje, które umiejętnie wykorzystają ten fakt, mają szansę wygrania boju o talenty i pozostawienia w tyle swoich konkurentów.   
Gamma przeprowadziła w marcu osiem specjalistycznych pokazów dotyczących Onboardingu 2.0, w których udział wzięło ponad 160 ekspertów. Ideą pokazu było możliwie dokładne odwzorowanie pierwszego dnia nowego pracownika w szeregach organizacji. Uczestnicy pokazów wcielili się w nowo zrekrutowanych specjalistów ds. HR w firmie Gamma, mieli szansę wejść w buty adepta.
Szanowni Państwo!
Od momentu, kiedy w latach osiemdziesiątych na Uniwersytecie Stanforda zaczęto pracować nad włączeniem idei Design Thinking do biznesu minęło ponad 30 lat. Dziś  Design Thinking wspiera organizacje w dynamicznym rozwoju, działając w obszarach: strategii, komunikacji, marketingu i HR.  Metodologia ta pomaga tworzyć innowacyjne rozwiązania, które dzięki zrozumieniu potrzeb docelowego odbiorcy, kreują unikalne doświadczenia. Jak powiedział Oren Harari: Elektryczne oświetlenie nie jest skutkiem ciągłego ulepszania świeczek.

Życzymy owocnej lektury!
Zespół Gamma
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.