Prawo pracy.

Niedawne propozycje w zakresie prawa pracy na nowo rozpoczęły dyskusję dotycząca kwestii związanych formalnym zakresem stosunku pracy. Wynika to z wielu racji pochodzących z wielu stron. Trzeba bowiem pamiętać, że w ramach stosunku pracy krzyżują się interesy pracodawców, pracowników, a także instytucji państwowych. Wszystko to jest efektem kwestii w większości opartych na finansach

Gamma - Prawo pracy.

   

  Niedawne propozycje w zakresie prawa pracy na nowo rozpoczęły dyskusję dotycząca kwestii związanych formalnym zakresem stosunku pracy. Wynika to z wielu racji pochodzących z wielu stron. Trzeba bowiem pamiętać, że w ramach stosunku pracy krzyżują się interesy pracodawców, pracowników, a także instytucji państwowych.

  Wszystko to jest efektem kwestii w większości opartych na finansach. Trzeba bowiem pamiętać, że koszty pracy związane z zatrudnieniem są jednym z elementów, który stanowi przeszkodę na drodze do większych zarobków pracowników, wyższego poziomu zatrudnienia i poprawy koniunktury.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Działy kadr czekają zmiany wynikając z prezydenckiej nowelizacji kodeksu pracy oraz nowe obowiązki antykorupcyjne narzucone ustawą o jawności życia publicznego, ale ważniejsze jest przygotowanie firm na rewolucję dotyczącą akt pracowniczych, która jest planowana niebawem. Zapraszamy  na szkolenie zmiany w prawie pracy 2022.

  Uczestników tego szkolenia interesują również:

  Jednocześnie trzeba pamiętać, że kwoty odprowadzane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mają wpływ na wysokość emerytury obecnych emerytów. Tym samym konieczne jest skuteczne równoważnie potrzeb pracowników i systemu emerytalnego. Obok tego należy także pamiętać, że istnieją formy zatrudnienia, które obchodzą niejako część kosztów – mowa o tak zwanych umowach „śmieciowych”.

  Są one umowa cywilnymi, które choć stanowią podstawę zatrudnienia nie mają obwarowań, które wynikają z kodeksu pracy. Ponadto nie obejmuje ich także obowiązek odprowadzani składem emerytalno rentowych. W efekcie pracownik otrzymuje wyższe wynagrodzenie, jest jednak z tego tytułu pozbawiony składek na własna emeryturę oraz ochrony rentowej. Trzeba ponadto pamiętać, że umowy zlecenie i tym podobne mogą być zrywane bez okresów wypowiedzenia.

  Zobacz inne nasze artykuły ze strefy wiedzy:


  Tym samym prawo pracy szkolenia wymaga nie tylko dla pracowników, ale także dla pracodawców i osób zajmujących się kadrami. Dyskusja, która została rozpoczęta proponowanymi przez Komisję Kodyfikacyjną zmianami obecnie została nieco zatrzymana poprzez decyzje rządu.

  Nie zmienia to jednak faktu, że zarówno ze strony pracowników, jak i pracodawców podnoszona jest kwestia potrzeby zmiany w zakresie prawa pracy. Rzecz jasna obie strony mają tutaj dość sprzeczne postawy co powinno być łagodzone przez stronę ustawodawcy.

  Tymczasem pojawiają się propozycje, by iść w stronę przeciwną dla oczekiwań strony społecznej.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.