Prawo pracy.

Niedawne propozycje w zakresie prawa pracy na nowo rozpoczęły dyskusję dotycząca kwestii związanych formalnym zakresem stosunku pracy. Wynika to z wielu racji pochodzących z wielu stron. Trzeba bowiem pamiętać, że w ramach stosunku pracy krzyżują się interesy pracodawców, pracowników, a także instytucji państwowych. Wszystko to jest efektem kwestii w większości opartych na finansach

zdjęcie - Prawo pracy.

 

Niedawne propozycje w zakresie prawa pracy na nowo rozpoczęły dyskusję dotycząca kwestii związanych formalnym zakresem stosunku pracy. Wynika to z wielu racji pochodzących z wielu stron. Trzeba bowiem pamiętać, że w ramach stosunku pracy krzyżują się interesy pracodawców, pracowników, a także instytucji państwowych.

Wszystko to jest efektem kwestii w większości opartych na finansach. Trzeba bowiem pamiętać, że koszty pracy związane z zatrudnieniem są jednym z elementów, który stanowi przeszkodę na drodze do większych zarobków pracowników, wyższego poziomu zatrudnienia i poprawy koniunktury.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Działy kadr czekają zmiany wynikając z prezydenckiej nowelizacji kodeksu pracy oraz nowe obowiązki antykorupcyjne narzucone ustawą o jawności życia publicznego, ale ważniejsze jest przygotowanie firm na rewolucję dotyczącą akt pracowniczych, która jest planowana niebawem. Zapraszamy  na szkolenie zmiany w prawie pracy 2022.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Jednocześnie trzeba pamiętać, że kwoty odprowadzane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mają wpływ na wysokość emerytury obecnych emerytów. Tym samym konieczne jest skuteczne równoważnie potrzeb pracowników i systemu emerytalnego. Obok tego należy także pamiętać, że istnieją formy zatrudnienia, które obchodzą niejako część kosztów – mowa o tak zwanych umowach „śmieciowych”.

Są one umowa cywilnymi, które choć stanowią podstawę zatrudnienia nie mają obwarowań, które wynikają z kodeksu pracy. Ponadto nie obejmuje ich także obowiązek odprowadzani składem emerytalno rentowych. W efekcie pracownik otrzymuje wyższe wynagrodzenie, jest jednak z tego tytułu pozbawiony składek na własna emeryturę oraz ochrony rentowej. Trzeba ponadto pamiętać, że umowy zlecenie i tym podobne mogą być zrywane bez okresów wypowiedzenia.

Zobacz inne nasze artykuły ze strefy wiedzy:


Tym samym prawo pracy szkolenia wymaga nie tylko dla pracowników, ale także dla pracodawców i osób zajmujących się kadrami. Dyskusja, która została rozpoczęta proponowanymi przez Komisję Kodyfikacyjną zmianami obecnie została nieco zatrzymana poprzez decyzje rządu.

Nie zmienia to jednak faktu, że zarówno ze strony pracowników, jak i pracodawców podnoszona jest kwestia potrzeby zmiany w zakresie prawa pracy. Rzecz jasna obie strony mają tutaj dość sprzeczne postawy co powinno być łagodzone przez stronę ustawodawcy.

Tymczasem pojawiają się propozycje, by iść w stronę przeciwną dla oczekiwań strony społecznej.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.