Szkolenia związane z ochroną danych osobowych

W ostatnim czasie coraz więcej osób poszukuje możliwości zapoznania się ze zaktualizowanymi przepisami odnośnie danych osobowych. Nowe przepisy, które zostały wprowadzone wraz z końce maja 2018r. miały za zadanie ujednolicić wszystkie przepisy związane z ochroną danych osobowych w krajach Unii Europejskiej.


  W ostatnim czasie coraz więcej osób poszukuje możliwości zapoznania się ze zaktualizowanymi przepisami odnośnie danych osobowych. Nowe przepisy, które zostały wprowadzone wraz z końce maja 2018r. miały za zadanie ujednolicić wszystkie przepisy związane z ochroną danych osobowych w krajach Unii Europejskiej.

  W związku z tym, również w Polsce wprowadzone zostało Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, tzw. RODO, zgodnie z którym dane osobowe każdego z nas muszą być znacznie lepiej chronione.

  Wiele osób uważa, że przepisy o RODO wprowadziły wiele zamieszania. Jednakże, szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych jest w stanie rozwiać wszelkie wątpliwości w tych kwestiach i zapewnić wszystkim odpowiednią ilość wiadomości i umiejętności w zakresie ochrony danych osobowych.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Administrator Bezpieczeństwa Informacji(ABI) dziś – Inspektor Ochrony Danych (IOD) jutro – szkolenie przygotowuje do objęcia tej roli na poziomie praktycznym.

  Uczestników tego szkolenia interesuje również:

  Jest to bardzo ważne, bowiem aktualne przepisy zakładają również bardzo surowe kary za nieprzestrzeganie tego prawa. Dlaczego jest to takie ważne?

  Wszystkie prawa w Unii Europejskiej i w krajach członkowskich zakładają, że każdy obywatel tych krajów ma prawo do wolności, swobody, prywatności i intymności. Mamy prawo żyć według swojego stylu i nikt z tego powodu nie powinien nas prześladować, obserwować czy nękać. Oczywiście, dotyczy to zwykłych, szarych ludzi.

  Zajrzyj do strefy wiedzy po więcej artykułów z tematów:

  Dlatego też, wszelkie dane osobowe, adres zamieszkania, zainteresowania, preferencje czy choćby choroby, na które cierpimy są naszą prywatną sprawą i nikt nie powinien mieć możliwości wnikania w te ważne informacje. Dlatego też muszą one być należycie chronione.

  Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych wskazuje, w jaki sposób możemy chronić dane osobowe innych osób, w jakich przypadkach wolno z nich korzystać, jak również kto może to robić. W zaktualizowanych przepisach określono również, kiedy mamy prawo do zażądania usunięcia naszych danych osobowych, jak również w jakim stopniu.

  Z tego też powodu tak istotnym jest, aby każdy pracownik mający dostęp do danych osobowych innych osób został odpowiednio przeszkolony i świadomie wykorzystywał i chronił te informacje.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szukasz szkoleń online? Realizujemy zarówno pojedyncze interaktywne warsztaty online, procesy kaskadowe. Korzystamy z większości dostępnych technologii transmisji video

  Sprawdź nasze szkolenia online:

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.