Podstawowe informacje o towarach niebezpiecznych

Obecnie w XXI wieku każdy z nas stara się znaleźć dobrą, ciekawą i odpowiednio płatną pracę. Dlatego też warto zainteresować się przewozem materiałów niebezpiecznych… Brzmi groźnie? Rzeczywiście tak trochę jest. Na pewno jest to bardzo odpowiedzialna praca, niemniej jednak warto wspomnieć także o jej zaletach, czyli o możliwości zwiedzenia wielu krajów, dobrej pensji oraz ciekawych dodatkach a także stosunkowo małych wymaganiach. Właśnie – jakie wymagania trzeba spełnić, aby móc zająć się transportem materiałów niebezpiecznych?

   
  Obecnie w XXI wieku każdy z nas stara się znaleźć dobrą, ciekawą i odpowiednio płatną pracę. Dlatego też warto zainteresować się przewozem materiałów niebezpiecznych... Brzmi groźnie? Rzeczywiście tak trochę jest. Na pewno jest to bardzo odpowiedzialna praca, niemniej jednak warto wspomnieć także o jej zaletach, czyli o możliwości zwiedzenia wielu krajów, dobrej pensji oraz ciekawych dodatkach a także stosunkowo małych wymaganiach. Właśnie - jakie wymagania trzeba spełnić, aby móc zająć się transportem materiałów niebezpiecznych?

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jeżeli interesują Cię zagadnienia związane z towarami niebezpiecznymi, obowiązkami uczestników przewozu, a także sposobów korzystania z możliwości zwolnień i wyłączeń od przepisów ADR to zapraszamy na szkolenie: PRZEPISY UMOWY ADR 2017.

  Na szkolenie zapisują się osoby wyszukujące poniższe frazy w przeglądarkach internetowych:

  Wymagania zawodowe

  Przede wszystkim oczywiście trzeba być już kierowcą ciężarówki. Ponadto należy ukończyć stosowne adr szkolenie. W tym momencie warto podkreślić, że istnieją różne szkolenia adr. Na początek zazwyczaj trzeba wybrać szkolenie podstawowe, które odnosi się do ogólnego transportu różnych klas materiałów niebezpiecznych.

  Potem zaś zaczynają się szkolenia specjalizacyjne np. z przewozu materiałów promieniotwórczych albo żrących. Które musimy ukończyć? Jeśli już pracujemy w jakiejś firmie albo staramy się o pracę w upatrzonym przedsiębiorstwie, to taka decyzja zależy od wymagań naszego pracodawcy. Jeżeli zaś wykonujemy taki dodatkowy kurs dla siebie a potem zamierzamy znaleźć pracę, to oczywiście możemy wyspecjalizować się w dowolnej dziedzinie.

  Szkolenie adr - jak się zapisać?

  Jak zatem widać - szkolenie z przewozu materiałów niebezpiecznych adr może się okazać naprawdę ciekawą inwestycją. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że jego koszt (w zależności od typu kursu) waha się od 200 do 600 zł, zaś czas trwania od 5- ciu do 25- ciu godzin. Oczywiście możemy też wybrać szkolenia "skondensowane" które będą dłuższe i droższe. Generalnie jednak nie jest to dużo jak za możliwość wykonywania dobrze płatnego zawodu.

  Jak zatem zapisać się na takie szkolenie? Otóż na początek sprawdźmy, jakie firmy nieopodal naszego miejsca zamieszkania oferują takie szkolenie. Pamiętajmy tylko, aby sprawdzić, czy na pewno ta firma wystawia uznane certyfikaty. Dalej w zasadzie wystarczy tylko podać swoje dane, wysłać zdjęcie, zapłacić... i wziąć udział w szkoleniu!

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szukasz szkoleń dla ekspertów? Sprawdź nasze szkolenia z logistyki i transportu

  Z zakresu logistyki
  Zarządzanie łańcuchem dostaw, Incoterms 2020, Intrast i inne.
  Pełna lista szkoleń: szkolenia logistyka

  Sprawdź również nasze szkolenia online

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.