Certyfikat GMP dlaczego jest tak istotny

W obecnych czas, gdzie produkcja i eksport rożnych towarów, zwiększa się praktycznie nieustannie, ważne jest aby odpowiedni je kontrolować. Wprowadzane są coraz to nowsze rozwiązania czy to technologiczne czy to produkcyjne dzisiejszych czasach. Jest coraz więcej ulepszania roślin za pomocą GMO i innych technik biologicznych.

zdjęcie - (the_title())


Certyfikat GMP dlaczego jest tak istotny

W obecnych czas, gdzie produkcja i eksport rożnych towarów, zwiększa się praktycznie nieustannie, ważne jest aby odpowiedni je kontrolować. Wprowadzane są coraz to nowsze rozwiązania czy to technologiczne czy to produkcyjne dzisiejszych czasach. Jest coraz więcej ulepszania roślin za pomocą GMO i innych technik biologicznych.

Stosuje się coraz więcej nowych leków czy środków ochrony roślin o różnym działaniu jak i zastosowaniu, wszystko po to by produkować, szybciej, wydajniej ale czy zawsze zdrowiej.

Aby więc nie pogubić się w gąszczu nowych środków oraz stale nowych pomysłów oszustów, zarówno poszczególne państwa jak i organy Unii Europejskiej wprowadzają coraz to nowsze przepisy dotyczące norm jaki takie produkty muszą spełniać.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Dla Naszych obecnych jak i Nowych Klientów, stworzyliśmy ofertę nowoczesnych specjalistycznych szkoleń farmaceutycznych zbudowanych na metodach i technikach doskonalenia zawodowego, nieustannie poszerzanego o wiedzę, potrzeby i doświadczenie, rosnącego grona zadowolonych uczestników.

Szkolenia HACCP, szkolenia mikrobiologiczne, dobra praktyka laboratoryjna to tylko niewielka częśc oferowwanych przez na szkoleń farmaceutycznych.

Poznaj nasze szkolenia:

Jednym z takich przepisów, które zostały ostatnio ustalone jest system certyfikacji GMP. Jest to międzynarodowy system certyfikacji pasz zgodny z normą ISO 9001. Obejmuje on wszystkie etapy produkcji danej paszy premiksu czy mieszanki paszowej, począwszy od hodowli roślin użytych aż po transport do klienta.

Produkt który otrzymał taki certyfikat został bardzo dokładnie przebadany pod każdym względem i stwierdzono iż nie zawiera żadnej szkodliwej czy zabronionej substancji, a co z tego wynika nie jest szkodliwy dla zwierząt i ludzi.

Zobacz inne nasze artykuły ze strefy wiedzy:

Certyfikaty te skierowane są do producentów pasz, producentów poszczególnych składników do nich, oraz do firm transportujących tego rodzaju produkty oraz tych które je sprzedają. Posiadając taki certyfikat możesz być pewien o towar który przewozisz czy produkujesz i wiesz że dostarczasz klientowi produkt najwyższej jakości.

Często certyfikat ten jest warunkiem do przeprowadzenia przetargów czy nawet wjazdu do niektórego kraju z daną substancją. Ponadto certyfikat ten wpływa też na wzrost wiarygodności organizacji w oczach konsumentów, zwracających uwagę na kwestię bezpieczeństwa paszy podawanej zwierzętom hodowlanym.

Wszystkie te zabiegi mają na celu ograniczenie wprowadzania na rynek substancji niebezpiecznych które szkodzą zwierzętom i ludziom.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Dla aptek firm farmaceutycznych i hurtowni farmaceutycznych Zobacz nasze szkolenia kosmetyczne i farmaceutyczne

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.