Co warto wiedzieć o przepisach ustawy deweloperskiej?

Każda ustawa jest ważna i wszystkie jej zapisy, jednakże niektóre z nich wymagają szczególnego zainteresowania. Gdy chodzi o ustawę deweloperską zwłaszcza konsumenci powinni poznać niektóre jej zapisy, aby znać swoje prawa i możliwości, jakie on daje.

zdjęcie - (the_title())


Co warto wiedzieć o przepisach ustawy deweloperskiej?

Każda ustawa jest ważna i wszystkie jej zapisy, jednakże niektóre z nich wymagają szczególnego zainteresowania. Gdy chodzi o ustawę deweloperską zwłaszcza konsumenci powinni poznać niektóre jej zapisy, aby znać swoje prawa i możliwości, jakie on daje.

Ustawa deweloperska niemalże w całości ma za zadanie chronić interesy konsumentów a przede wszystkim ich pieniądze, które inwestują w zakup nieruchomości od dewelopera. Warto jednak pamiętać, iż ochroną w myśl jej zapisów objęte są zakupy tych nieruchomości, które są w trakcie realizacji, czyli nie zostało wydane pozwolenie o użytkowaniu.

Każdy klient ma prawo do uzyskania od dewelopera na żądanie niezbędnych informacji, tak samo ma prawo wyboru formy, w jakiej będzie wpłacał pieniądze. Ustawa przewiduje możliwość wpłat na zamknięte i otwarte rachunki powiernicze.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do zapoznania sie z naszym działem: szkolenia finansowe Zobacz m.in. Sprawdź również dział z naszymi szkoleniami online.

W pierwszym przypadku deweloper do czasu zakończenia inwestycji i podpisania aktu własności nieruchomości nie ma dostępu do pieniędzy, w drugim może z nich korzystać, ale na zasadach jasno określonych w ustawie. Poza tym klient ma prawo wglądu do historii danego rachunku, ponadto wpłaca pieniądze tylko wtedy, gdy został zakończony pewien etap budowy. W innym przypadku nie musi tego robić.

Niektóre zapisy ustawy są dla wielu osób dość trudne do zrozumienia, dlatego też szkolenia dla deweloperów, objaśniające ustawę z każdym rokiem przyciągają co6raz więcej osób. Obecnie każdy może dla siebie znaleźć ciekawe szkolenia deweloper jednak bardzo często decyduje się na ich przeprowadzenie na indywidualne zamówienie.

Okazuje się, iż także konsumenci decydują się na udział w szkoleniach omawiających ustawę deweloperską, aby dzięki temu znacznie lepiej znać swoje prawa i możliwości. Ponadto temat ten wprowadzono również do innych kursów, uznając iż wiąże się z nimi. Takim kursem są na przykład szkolenia kontrakty handlowe, które w wielu sytuacjach związane są z branżą deweloperską. Ponieważ zainteresowanie kursami rośnie, nie dziwi także rosnąca ilość firm, które zajmują się ich organizacją.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.