Co warto wiedzieć o ustawie deweloperskiej?

Ustawa deweloperska jest swoistą nowością na rynku, zważywszy że funkcjonuje od krótkiego czasu. Jej głównym celem jest ochrona osób, które decydują się na zakup nieruchomości od deweloperów. Ze względu na rewolucyjny charakter tej ustawy, powinny ją poznać przede wszystkim te osoby, które planują zakup nieruchomości od dewelopera.

zdjęcie - (the_title())


Co warto wiedzieć o ustawie deweloperskiej?

Ustawa deweloperska jest swoistą nowością na rynku, zważywszy że funkcjonuje od krótkiego czasu. Jej głównym celem jest ochrona osób, które decydują się na zakup nieruchomości od deweloperów. Ze względu na rewolucyjny charakter tej ustawy, powinny ją poznać przede wszystkim te osoby, które planują zakup nieruchomości od dewelopera.

Dotyczy ona wyłącznie tych nieruchomości, które w momencie zakupu są w trakcie budowy lub wykańczania, ważne aby nie zostały odebrane jako nieruchomości przeznaczone do użytkowania. Ustawa reguluje kwestię wypłacania pieniędzy dla dewelopera i ich ochrony w razie jego niewypłacalności.

Dzięki temu osoby inwestujące we własne mieszkania czy domy mogą spać znacznie spokojniej, bowiem w razie problemów finansowych dewelopera mogą liczyć na zwrot wpłaconych pieniędzy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do zapoznania sie z naszym działem: szkolenia finansowe Zobacz m.in. Sprawdź również dział z naszymi szkoleniami online.

Jednym z warunków, jakie należy spełnić jest to, aby zakup mieszkania był przeprowadzony w formie aktu notarialnego. Ilość informacji, jakie powinno się znać na temat tej ustawy jest spora, dlatego też dobrym rozwiązaniem z pewnością jest wybranie odpowiedniego szkolenia, które pomoże w zdobyciu interesującej wiedzy.

Największym powodzeniem cieszą się szkolenia dla deweloperów, oni bowiem również muszą przyswoić wszystkie zmiany wynikające z wprowadzenia tej ustawy. Jest bardzo wiele osób, które pozyskują informacje z takiego szkolenia deweloper bowiem bardzo często wysyła na nie swoich pracowników, aby dzięki temu mogli oni bez przeszkód wykonywać powierzone im obowiązki.

Wiele informacje na ten temat zawierają także szkolenia kontrakty handlowe, często bowiem tematem kontraktów są nieruchomości. Nie można zapominać, iż znajomość odpowiednich przepisów i ich właściwego stosowania leży przede wszystkim po stronie dewelopera, klient bowiem nie musi sam zdobywać niezbędnych informacji.

Dla każdej firmy, która działa w takiej branży odpowiednia wiedza pracowników jest bardzo istotną kwestią, bowiem dzięki temu może na rozwijać się i liczyć na coraz lepsze zyski. Dlatego też nie dziwi fakt, że z każdym rokiem rośnie ilość firm, zainteresowanych organizacją takich kursów na indywidualne zamówienie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.