Czego można nauczyć się z prawa pracy?

Prawo pracy to dziedzina dość często omijana przez pracodawców – zupełnie niesłusznie. Warto bowiem zaznaczyć, że prawo pracy nie tylko określa obowiązki i powinności, ale również definiuje pewne możliwości – często naprawdę warto się nad nimi zastanowić.

zdjęcie - Czego można nauczyć się z prawa pracy?

Czego można nauczyć się z prawa pracy?

Prawo pracy to dziedzina dość często omijana przez pracodawców - zupełnie niesłusznie. Warto bowiem zaznaczyć, że prawo pracy nie tylko określa obowiązki i powinności, ale również definiuje pewne możliwości - często naprawdę warto się nad nimi zastanowić.

Szkolenia z prawa pracy - świetny pomysł!

Już na wstępie właśnie warto podkreślić, że inwestycje w szkolenia z prawa pracy są naprawdę bardzo opłacalne. Kto powinien się tego podjąć? Na pewno zadanie to należy do pracodawcy oraz powinien on wyznaczyć jeszcze kilka osób, które z takim prawem pracy powinny się zapoznać. Bez wątpienia wśród nich powinna się znaleźć choć jedna osoba z działu kadr i płac i jedna przeprowadzająca rekrutację. Dlaczego jest to tak istotne?

Rekrutacja a prawo pracy

Zacznijmy od rekrutacji. Tutaj oczywiście szkolenia z rekrutacji nauczą nas, w jaki sposób efektywnie przeprowadzać rekrutacje tak, aby znaleźć naprawdę najlepszego pracownika.

Nauczymy się różnych technik, narzędzi itp. , które pomogą nam ocenić pracownika, oszacować czy będzie się on nadawał do grupy itp. Jednak z drugiej strony to szkolenia z prawa pracy pokażą nam, jakie mamy możliwości pod kątem prawnym, co jest dozwolone podczas rozmowy, a co nie, jak można się zabezpieczyć przez zatrudnieniem dalej pracownika, którego nie chcemy..i wiele, wiele innych.

Kadry i płace a prawo pracy

Po co zaś kadrowym i księgowym szkolenie z zakresu prawa pracy? Oczywiście z jednej strony umożliwia to im wiedzę odnośnie norm pracy itp. Jednak to nie wszystko - w dużej mierze bowiem chodzi tu o szkolenie zakładowy fundusz świadczeń socjalnych 2016.

Ten fundusz jest czasem dość kłopotliwą sprawą dla firmy - przede wszystkim bowiem dlatego, że w zasadzie w pewnych warunkach jest on najzwyczajniej w świecie wymagany, a ponadto - jest bardzo dokładnie kontrolowany przez organy państwowe i przez pracowników.

Podsumowując szkolenia z prawa pracy, szkolenia z rekrutacji oraz szkolenie zakładowy fundusz świadczeń socjalnych 2016 to dzisiaj w zasadzie obowiązkowe kursy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.