Czy każdy może zajmować się finansami?

Finanse w firmie stanowią pewien temat rzeka. Tutaj bowiem jest naprawdę wiele zagadnień oraz osób, które niejako zarządzają finansami w firmie, choć co istotne – nie zawsze bezpośrednio. No i własnie – pojawia się tu dość istotna kwestia a mianowicie – czy każdy z nas może zajmować się finansami w firmie?

zdjęcie - (the_title())


Czy każdy może zajmować się finansami w firmie?

Finanse w firmie stanowią pewien temat rzeka. Tutaj bowiem jest naprawdę wiele zagadnień oraz osób, które niejako zarządzają finansami w firmie, choć co istotne - nie zawsze bezpośrednio. No i własnie - pojawia się tu dość istotna kwestia a mianowicie - czy każdy z nas może zajmować się finansami w firmie? Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie nie jest wcale taka bardzo oczywista....

Finansiści w firmie

Oczywiście bowiem nie każdy w firmie może przejąć funkcje chociażby księgowej - to jest osoba, która posiada specjalne wykształcenie w danym kierunku. Ponadto nie każdy także stanie się ekonomistą i będzie od razu potrafił zarządzać majątkiem korporacji.

Nie posiądziemy też na kursach wiedzy prawniczej umożliwiającej sprawną analizę finansowych zagadnień związanych choćby i umowami czy z zagadnieniami natury prawniczej.

Ale jednak czy możemy zajmować się finansami w mniejszym zakresie - jak najbardziej możemy i nawet powinniśmy. Znajomość podstawowych zasad rządzących ekonomią, umiejętność rozplanowania budżetu - choćby i przeznaczonego tylko dla zespołu, umiejętność przewidywania, targowania optymalnej ceny - to wszystko są zdolności, które znacząco wpłyną na ogólny sukces firmy oraz na nasz awans. Gdzie jednak poznać takie tematy?

Finanse dla niefinansistów szkolenie - najlepsze rozwiązanie

Otóż wiadomo - klasyczne kursy mogą okazać się za trudne - będą miały szczegółową wiedzę, specyficzną terminologię itp. Dlatego też warto wybrać specjalne szkolenie przeznaczone dla osób niezwiązanych dotychczas z finansami. Tam będą tłumaczone rzeczy prostsze, bardziej praktyczne, przydatne na każdym etapie zarządzania firmą. Sprawią one także to, że nie damy się łatwo oszukać przez nieuczciwego prawnika czy księgową.

Szkolenie controlling finansowy

Warto jeszcze zainwestować w szkolenia z zakresu controllingu finansowego. Czego one nas uczą? Otóż jest to dość istotny system zarządzania finansami, nastawiony na wynik, mający swoje główne dwa modele. Warto wziąć to pod uwagę i wybrać najlepszy system do zarządzania finansami w swojej firmie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do zapoznania sie z naszym działem: szkolenia finansowe Zobacz m.in. Sprawdź również dział z naszymi szkoleniami online.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.