Czym jest laboratorium akredytowane pca?

Często w kontekście laboratoriów, pojawia się informacja o konieczności ich akredytacji. O co dokładniej tutaj chodzi? Z czym związana jest taka akredytacja? Czym w zasadzie jest laboratorium akredytowane PCA? O tym powiemy poniżej…

zdjęcie - (the_title())


Czym jest laboratorium akredytowane pca?

Często w kontekście laboratoriów, pojawia się informacja o konieczności ich akredytacji. O co dokładniej tutaj chodzi? Z czym związana jest taka akredytacja? Czym w zasadzie jest laboratorium akredytowane PCA? O tym powiemy poniżej...

Czym jest laboratorium akredytowane PCA?

Na początek należy wyjaśnić, skąd się wzięło to PCA. Otóż jest to skrót oznaczający Polskie Centrum Akredytacji. Czym jest w zasadzie ta akredytacja? Jest to potwierdzenie, uznanie przez podmiot trzeci, że dane laboratorium posiada odpowiednie kompetencje do tego, aby właściwie spełniać swoje funkcje.

W jaki sposób przeprowadzana jest taka akredytacja? Tutaj najczęściej przedstawiciele odpowiednich jednostek rządowych zapoznają się z dokumentacją danej firmy, wszelkimi danymi na jej temat, ponadto przeprowadzana jest ocena bezpieczeństwa kosmetyków czy leków albo wyrobów medycznych - w zależności od tego, co w zasadzie jest w danej firmie produkowane. Oczywiście także sprawdzane jest przestrzeganie wszelkich norm.

Szkolenia dotyczące norm w laboratorium

Jak dokładniej przedstawiają się takie szkolenia? Przede wszystkim takie szkolenia laboratorium będą obejmowały szkolenia ISO 13485, oraz walidacja szkolenia, a także kursy z poszczególnych podstaw i norm prawnych takich jak, chociażby Prawa Kosmetycznego, BHP, GMP, GHP i wielu innych. Po co odbywać te szkolenia? Ano właśnie po to, aby móc wszelkie normy wdrożyć w laboratorium i dzięki temu uzyskać akredytację.

Po co nam akredytacja?

To jest dobre pytanie -czy rzeczywiście potrzebne jest nam coś takiego? Oczywiście, że tak. Akredytacja stanowi pewne uznanie jakości i gwarancję bezpieczeństwa. W związku z tym produkty danej firmy znacznie lepiej się sprzedają, ponieważ klienci im ufają.

Co więcej, jest to także zabezpieczenie dla nas samych - jeśli cokolwiek wydarzy się w laboratorium, to jednak mamy podstawę pewną, że wszelkie normy były zachowane, że jako pracodawcy zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby do tego nie dopuścić. Ponadto łatwiej jest też nawiązywać kontakty biznesowe.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.