Czym zajmują się kontrolerzy finansowi?

Kontroler finansowy – często spotykamy się z takim ogłoszeniem pracy. Pytanie jednak powstaje zasadnicze – a mianowicie, kto to w ogóle jest?

zdjęcie - (the_title())


Czym zajmują się kontrolerzy finansowi?

Kontroler finansowy - często spotykamy się z takim ogłoszeniem pracy. Pytanie jednak powstaje zasadnicze - a mianowicie, kto to w ogóle jest? Wyjaśnimy to dokładniej poniżej, niemniej jednak na wstępie trzeba nadmienić, że jest to niezmiernie ciekawy zawód chociażby pod tym kątem, że w różnych firmach zawód kontrolera finansowego jest delikatnie trochę inaczej postrzegany.

Kontroler - różne oblicza jednej osoby

Zacznijmy zatem od najbardziej podstawowej kwestii. Mianowicie kontroler finansowy przede wszystkim ma za zadanie sprawdzać, czy wszystkie wynagrodzenia, premie, rachunki są opłacone zgodnie z umowami i terminami oraz czy dokumentacja prowadzona jest w odpowiedni sposób. W tym aspekcie kontroler finansowy niejako nadzoruje działania kadr i płac w firmie.

Warto wspomnieć tylko, że w istocie jest to zawód bardzo potrzebny - nieraz bowiem dochodzi do serii drobnych nadużyć, jak chociażby wypłacania pracownikom minimalnie mniejszej pensji - o kilka, kilkanaście złotych. Żaden pracownik tego nie zauważy, jednak w skali roku oraz biorąc pod uwagę nieraz sporą liczbę pracowników, skala oszustwa nie będzie mała.

Drugi aspekt pracy kontrolera finansowego wiąże się raczej z planowaniem wydatków. Taki kontroler może bardziej obiektywnie sprawdzić, czy wydatki jakie podejmuje firma oraz generalnie rzecz ujmując - cały sposób rozdysponowania będzie z korzyścią dla firmy, czy przypadkiem pewnych inwestycji nie trzeba pozmieniać.

Szkolenia dla kontrolera finansowego

Jak zatem widać - jest to zawód na swój sposób interdyscyplinarny, którego pracownicy powinni wykazać się naprawdę szeroką wiedzą i umiejętnościami. Jakie szkolenia zatem powinni oni odbyć?

Na pierwszy plan wysuwa się tu na pewno szkolenie kadry i płace, gdyż to właśnie ten sektor jest przede wszystkim kontrolowany. Dalej warto wziąć jeszcze pod rozwagę szkolenie czas pracy, umożliwiające poznanie prawnych aspektów czasu pracy oraz umiejętności planowania pracy tak, aby zmaksymalizować zyski oraz szkolenie controlling finansowy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.