Inne strony: GAMMA DISCOVER

Skróty klawiszowe w Excelu

Najczęściej używane skróty klawiszowe w programie MS Excel

zdjęcie - Skróty klawiszowe w Excelu

Skróty klawiszowe w Excelu


Najczęściej wykorzystywane skróty to:
 • Ctrl+ W (jednocześnie należy wcisnąć oba klawisze) - skrót ten odpowiada za zamykanie arkusza kalkulacyjnego (jeśli zawierał on istotne dla nas dane koniecznie pamiętajmy o ich wcześniejszym zapisaniu);

 • przeciwna czynność, czyli otwieranie nowego arkusza kalkulacyjnego z wykorzystaniem klawiszy Ctrl i O wciśniętych jednocześnie

 • aby szybko odnaleźć kartę NARZĘDZIA GŁÓWNE wystarczy jednocześnie wystarczy wybrać klawisze Alt i H

 • arkusz kalkulacyjny zapisuje się automatycznie po jednoczesnym wciśnięciu klawiszy Ctrl i S

 • kopiowanie/ wklejanie - Ctrl i C/ Ctrl i V czyli najpopularniejsze skróty klawiszowe, które zna praktycznie każdy kto w minimalnym stopniu zaznajomiony jest z obsługą komputera

 • jednoczesne wciśnięcie klawiszy Ctrl i Z powoduje cofnięcie ostatnio wprowadzonej wartości/ wykonanej czynności

 • klawisz DELETE standardowo odpowiada za usuwanie zbędnej lub niepoprawnej zawartości komórki

 • aby wyprać kolor wypełnienia należy jednocześnie wcisnąć klawisz Alt i dwukrotnie H

 • klawisze Ctrl i X odpowiadają za wycinanie wybranego fragmentu

 • jednocześnie wybrane klawisze Alt i N powodują przejście do karty WSTAWIANIE

 • Ctrl i B pogrubiają tekst w zaznaczonym obszarze

 • aby przejść do karty UKŁAD STRONY należy jednocześnie wybrać klawisze Alt i P

 • przejście do karty DANE powoduje jednoczesne wybranie z klawiatury skrótu Alt i A

 • żeby szybko znaleźć kartę WIDOK potrzebna będzie kombinacja klawiszy Alt+W

 • szybkie otwieranie menu kontekstowego możliwe jest po wybraniu klawiszy Shift+F10

 • obramowanie zaznaczonego tekstu możliwe jest po jednoczesnym wybraniu klawiszy Alt, H i B

 • przechodzenie do karty FORMUŁA - Alt+M

 • ukrywanie zaznaczonych wierszy/ ukrywanie zaznaczonych kolumn tu wystarczy kombinacja klawiszy Ctrl+9/Ctrl+0

 • Istnieją również tak zwane klawisze dostępu do kart wstążki. Te klawisze obejmują czynności takie jak: otwieranie pola POWIEDZ MI na wstążce (Alt+Q), aktywowanie zaznaczonego przycisku (spacja lub enter), otwieranie karty NARZĘDZIA GŁÓWNE by sformatować podany tekst (Alt+H), otwieranie karty Plik umożliwiającej korzystanie z widoku Backstage (Alt+F) czy też otwieranie karty Widok umożliwiającej wyświetlanie podglądu podziałów stron i układów, pokazywanie i ukrywanie nagłówków i linii siatki, określanie powiększenia, zarządzanie oknami i okienkami oraz wyświetlanie makr ( skrót klawiszowy Alt+M).
Szkolenia Eksperckie. Zobacz nasze szkolenia:
Wybierz najlepszych ekspertów z dziedziny prawa, IT, nieruchomości. Zapraszamy
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
ZARZĄDZANIE MAGAZYNEM
GOSPODARKA MAGAZYNOWA DLA PRAKTYKÓW BIZNESU
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Przejdź do działu strefy wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje
Recenzje książek
Artykuły
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

Najbardziej poczytne materiały WikiGamma:

Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.
Grywalizacja lub gamifikacja to w Polsce stosunkowo młoda forma motywowania określonych grup m.in. takich jak zespół sprzedażowy, dział IT lub HR czy studenci i uczestnicy szkoleń, działających we wspólnym celu. Aby odczarować nieco ten temat dobrze jest przyjrzeć się mu od podstaw.
Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.
Szanowni Państwo! Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.
Sukces firmy zależy od ludzi w niej pracujących, a kluczowi pracownicy mają kluczowe znaczenie dla tego sukcesu, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.
Szanowni Państwo! Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

Kolejne artykuły

Microsoft Office Excel to nie tylko idealne narzędzie do pracy biurowej. Wykorzystywany może być przez każdego, kto zna choćby jego podstawowe funkcje w codziennym życiu.
Dziś w Polsce ciężko odnaleźć nam będzie jakąkolwiek firmę, która w swojej biurowej pracy nie wykorzystuje możliwości jakie daje praca z arkuszem kalkulacyjnym.
Microsoft Office Excel jest arkuszem kalkulacyjnym wykorzystywanym w pracach biurowych w praktycznie wszystkich firmach zarówno małych, średnich jak i dużych.
Arkusz kalkulacyjny to nie tylko cała masa cyferek. Są sytuacje gdzie w arkuszu pracujemy nie na liczbach a na konkretnym tekście, dlatego warto zapoznać się choćby z podstawowymi informacjami dotyczącymi funkcji tekstowych w Excelu.
Excel to program z którym bardzo duża grupa ludzi spotyka się nie tylko w swojej pracy zawodowej niemal każdego dnia. Jedni się go boją, przed innymi nie ma najmniejszych tajemnic. Niestety póki co ta pierwsza grupa jest zdecydowanie liczniejsza.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 48, tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone.