Microsoft Excel w biznesie

Dziś w Polsce ciężko odnaleźć nam będzie jakąkolwiek firmę, która w swojej biurowej pracy nie wykorzystuje możliwości jakie daje praca z arkuszem kalkulacyjnym.

Gamma - Microsoft Excel w biznesie

Microsoft Excel w biznesie


Excel w firmach ma bardzo szeroki zakres zastosowań, korzystać z powodzeniem można z niego między innym w tworzeniu bardzo rozbudowanych i skomplikowanych zestawień czy analiz.

Widoczne jest to szczególnie w przypadku dużych firm, gdzie przygotowywanie jakichkolwiek zestawień, analiz czy tabel w arkuszu kalkulacyjnym wiąże się z bardzo dużym stresem ze względu na presję czasu ciążącą nad pracownikiem. Pośpiech nie służy efektywnej pracy, wręcz przeciwnie jej wyniki są często bardzo chaotyczne i wymagają natychmiastowej, bardzo czasochłonnej poprawy.

A to kolejny stres. Dlatego właśnie firmy korzystają bardzo chętnie ze wszystkich rozwiązań jakie umożliwia im Excel. Wszystkie arkusze są bardzo łatwe w modyfikacji, każda nawet najdrobniejsza zmiana nie powoduje konieczności poprawy dotychczas wykonanej już pracy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W obszarze szkoleń dla działów HR, Kadry stworzyliśmy dział związany z tymi tematami.Zobacz nasze szkolenia dla kadr:Dobra znajomość już podstawowych funkcji arkusza pozwala na poprawienie szybkości i efektywności pracy. Warto poznać jednak nawet najbardziej zaawansowane funkcje arkusza kalkulacyjnego bez względu na to czy jesteśmy zwykłym pracownikiem, prezesem czy kierownikiem jakiegoś działu.

Niestety większość firm nie docenia wszystkich tych fantastycznych właściwości płynących z jego korzystania, bowiem wydają mnóstwo pieniędzy na wszelkie programy czy systemy, zapominając o tym że Excel dobrze poznany stanowi najlepsze i najtańsze rozwiązanie do przeprowadzania wszelkimi możliwymi metodami analiz.

Dlatego zamiast inwestować w nowe systemy przedsiębiorstwa powinny kierować pracowników w zależności od potrzeb danego działu na zaawansowane szkolenia z właściwości Excela.

Poza tabelami czy obliczeniami świetnie sprawdzi się między innymi w takich sprawach jak:
  • może służyć jako system fakturowania tłumaczący faktury z języka obcego na polski lub odwrotnie
  • wykorzystany może być do szacowania kosztów różnych wariantów produkcji
  • śmiało może stanowić system zarządzania transportem
  • nadaje się również do tworzenia aplikacji zarządzających procesami
  • generuje dokumenty do programów takich jak np. Symfonia
  • odczytywania danych z baz zewnętrznych
  • bardzo dobrze sprawdzi się w roli systemu mailingowego

Zastosowań arkusza jest znacznie więcej, a jego dokładne poznanie z całą pewnością zwiększy efektywność pracy.


Rozwiń swoją wiedzę ekspercką. Zapoznaj się ze szkoleniami z obszaru prawa pracy, IT, HR. Dowiedz się jak powinna przebiegać współpraca ze związkami zawodowymi. Poznaj przykłady i błędy popełniane przez kadrę menadżerską w prawie pracy. Dowiedz się jak używac programy MS Excel w dziale personalnym. Zapoznaj się z nowymi zasadami w zakresie ochrony danych osobowych. Zobacz: Gamma. Firma szkoleniowa roku.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.