Gdzie deweloperzy mogą zdobywać wiedzę prawną?

Bycie deweloperem wydaje się być naprawdę dobrze opłacanym i interesującym zawodem – i takim jest w istocie. Warto jednak pamiętać, że oprócz klasycznej wiedzy deweloperskiej, czyli jak znaleźć najlepszą nieruchomość, co w niej rozbudować, jak ją sprzedać itp. deweloper musi jeszcze znać wiele pojęć z zakresu prawa….

zdjęcie - (the_title())


Gdzie deweloperzy mogą zdobywać wiedzę prawną?

Bycie deweloperem wydaje się być naprawdę dobrze opłacanym i interesującym zawodem - i takim jest w istocie. Warto jednak pamiętać, że oprócz klasycznej wiedzy deweloperskiej, czyli jak znaleźć najlepszą nieruchomość, co w niej rozbudować, jak ją sprzedać itp. deweloper musi jeszcze znać wiele pojęć z zakresu prawa....

Praca dewelopera

Warto na początek przybliżyć właśnie nieco realia pracy dewelopera. Czy jest ona prosta? Na pewno nie. Czym zajmuje się taki deweloper? Generalnie rzecz ujmując, deweloper odpowiada za znalezienie odpowiedniego miejsca na inwestycję, przygotowanie projektu, nadzór budowy, wykończenie mieszkania czy domu a także oczywiście sprzedaż go. Zapewne wiele osób zapyta - po co w takim razie deweloperowi jakiekolwiek wykształcenie prawnicze? Nestety odgrywa ono naprawdę sporą rolę.

Zadaniem dewelopera jest bowiem znalezienie gruntu czy nieruchomości na tyle taniej, aby po budowie/remoncie opłacało się to z korzyścią sprzedać. I tu czasem pojawia się pewien problem - czy daną nieruchomość będzie można przejąć na własność? A co z zagadnieniem użytkowania wieczystego? Czy przypadkiem nikt nie posiada już praw do danego terenu?

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Całokształt przepisów związanych z najmem i zarządzaniem nieruchomościami zawarty w szkoleniu manager ds.najmu i zarządzania nieruchomościami. Serdecznie zapraszamy.

Uczestników tego szkolenia interesują się  również:Szkolenia prawnicze dla dewelopera

Na szczęście dzisiaj naprawdę wiele firm oferuje deweloperom szkolenia z zakresu prawa. Jak konkretniej się one przedstawiają? Otóż przede wszystkim warto zainwestować w ogólne szkolenia dotyczące najczęstszych problemów prawnych, z jakimi spotykają się deweloperzy. Dalej warto także pomyśleć nad użytkowanie wieczyste szkolenie tak, aby dowiedzieć się szczególnie, w jakich przypadkach ono zanika, a kiedy się utrzymuje. Ważne jest również zamówienia publiczne szkolenia Warszawa tu jest w zasadzie najlepszym miejscem na odbycie tego typu szkolenia.

Na koniec warto jeszcze zaznaczyć, że istotne jest zarządzanie ryzykiem szkolenie. Ono już nie odnosi się de facto do samego zagadnienia prawnego, niemniej jednak jest związane z samą umiejętnością takiego zarządzania pracą, aby umieć dobrze oszacować ryzyko i potencjalne korzyści oraz straty, co w tym zawodzie jest bardzo istotne.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.