Szkolenia z zakresu handlu towarami strategicznymi

Osoby, które zajmują się profesjonalnie i zawodowo tematyką handlu towarami strategicznymi z pewnością powinny zdecydować się na szkolenie z zakresu towarów podwójnego zastosowania.

Gamma - Szkolenia z zakresu handlu towarami strategicznymi

Szkolenia z zakresu handlu towarami strategicznymi


Kurs jest kierowany głównie do logistyków, pracowników celnych, którzy współpracują z agencjami celnymi. Szkolenie pozwoli dokonać właściwej analizy towarów oraz ich prawidłowego sklasyfikowania.

Uczestnicy kursu mają możliwość poznania zasad stosowania certyfikatów weryfikacyjnych dostawy, czyli CDW, a także obowiązujących zasad ich ewidencji.

Zapoznają się także ze wszystkimi ułatwieniami, z których mogą korzystać przedsiębiorcy w obszarze obrotu towarami strategicznymi. Zostanie im również przedstawiona cała kompleksowa dokumentacja, którą należy w tym celu prowadzić.

Dotyczy ona zgłoszenia zamiaru przewozu towaru podwójnego stosowania przez importera. Każdy uczestnik szkolenia poznaje elementarne zasady, którymi należy się kierować podczas obrotu chociażby uzbrojeniem wojskowym.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do zapoznania sie z naszym działem: szkolenia finansowe Zobacz m.in. Sprawdź również dział z naszymi szkoleniami online.Prawo celne, ale również przepisy wspólnotowe i krajowe wiążą się bowiem z pewnym ograniczonym zakresem ich stosowania, dlatego tak ważna jest ich znajomość.

Podczas szkolenia prowadzący prezentuje zezwolenia, które umożliwiają obrót towarami podwójnego zastosowania. Jest to m. in. zezwolenie na wywóz, zezwolenia o charakterze indywidualnym, globalnym, krajowym, jak i na usługi pośrednictwa.

Kursanci przygotowują się również do praktycznego stosowania kodów dla towaru o znaczeniu strategicznym. Wiąże się to z jego identyfikacją, klasyfikacją taryfową, stosowaniem przypisów w systemie ISZTAR itp.

Program szkoleniowy przewiduje ponadto zaznajomienie uczestników z procedurami postępowania w przypadku towarów podwójnego zastosowania, czyli m. in. z procesem zgłaszania zamiaru wykonania importu takiego towaru, z procedurą jego eksportu, jak i tranzytu, ale również wyprowadzania wspomnianego towaru poza teren Wspólnoty Europejskiej.

Kurs ma również na celu przybliżenie zasad realizowanych kontroli podczas eksportu ze Stanów Zjednoczonych, krajów objętych embargiem oraz przedstawiania wykazu produktów i technologii kontrolowanych zgodnie z listą handlową CCL.

Szkolenia eksperckie to trenerzy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym i trenerskim, ciekawe szkolenia oparte na najnowszych zmianach w prawie w formule szkoleń otwartych jak i zamkniętych. Do każdego szkolenia przygotowywane są autorskie materiały i liczne ćwiczenia. Zobacz z zakresu naszych szkoleń eksperckich: Wybierz nasze szkolenia.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.