Inne strony: GAMMA DISCOVER

Informacje dla inwestorów

W każdej sytuacji, gdy wprowadzane są zmiany w prawie, osoby które na co dzień pracują w danej branży powinny jak najszybciej się z nimi zapoznać, aby móc je stosować odpowiednio.

zdjęcie - Informacje dla inwestorów

Informacje dla inwestorów


Od stycznia 2017 wprowadzono wiele zmian w ustawie prawo budowlane, która reguluje dość szczegółowo zasady wznoszenia budynków, ich remontowania i wielu podobnych prac.

Ze względu na bardzo dużą ilość zmian dla osób które na co dzień stosują prawo budowlane szkolenie będzie z pewnością najlepszym wyjściem na zapoznanie się ze zmianami i dokładne ich zrozumienie w krótkim czasie. Tych zaś jest bardzo dużo, i w znacznej części ułatwiają inwestorom prowadzenie prac.

Do tych zmian, które wymieniane są jako najważniejsze zalicza się przede wszystkim te, które dotyczą kwestii uzyskiwania pozwoleń na budowę. Przed nowelizacją ustawy były one niezbędne nawet wówczas, gdy ktoś zamierzał postawić altankę w ogrodzie czy garaż wolnostojący. Po nowelizacji tego typu inwestycje są zwolnione z konieczności uzyskiwania pozwolenia.

Należą do nich wspomniane wcześniej garaże, altanki czy też budynki gospodarcze o powierzchni do 35 mkw. Tak samo budowa basenu czy ozdobienie ogrodu oczkiem wodnym nie wymaga uzyskania zezwolenia, jeżeli ich powierzchnia nie przekroczy 50 mkw.

Duże zmiany pojawiły się także w kwestii realizacji zjazdów na posesje. Wcześniej konieczne było uzyskanie zezwolenia na budowę, a także na remont znajdującej się na nich nawierzchni.

Obecnie zniesiono konieczność uzyskiwania pozwolenia na budowę, jedynie zjazdy z dróg krajowych i wojewódzkich wymagają zgłoszenia chęci realizacji prac. Tutaj inwestorzy także mają niespodziankę, w postaci skróconego okresu na uzyskanie tak zwanej niemej zgody.

Wcześniej należało czekać 30 dni na możliwość rozpoczęcia prac, obecnie termin na wniesienie uwag do zgłaszanych robót wynosi jedynie 21 dni.

Również remontowanie wielu obiektów będzie o wiele łatwiejsze. Nie ma bowiem konieczności uzgadniania i zgłaszania prac remontowych, jeżeli nie obejmują one ścian zewnętrznych oraz elementów konstrukcyjnych budynków.

Wcześniej w podobnej sytuacji należało uzyskać zezwolenie jak również zgłaszać, w zależności od charakteru obiektu, chęć ich przeprowadzenia.

Nasze Szkolenia Eksperckie z obszaru prawa budowlanego to np: szkolenie wycena nieruchomości, szkolenie prawo budowlane, szkolenie logistyka i wiele innych. Zobacz inne obszary szkoleń eksperckich: szkolenia excel, szkolenia prawo pracy. Zaufaj naszemu doświadczeniu
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
Prawne aspekty gospodarowania i obrotu nieruchomościami
Ustawa o gospodarce nieruchomościami
11 październik 2018 - 12 październik 2018
Warszawa

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Przejdź do działu strefy wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje
Recenzje książek
Artykuły
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

Najbardziej poczytne materiały WikiGamma:

Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.
Grywalizacja lub gamifikacja to w Polsce stosunkowo młoda forma motywowania określonych grup m.in. takich jak zespół sprzedażowy, dział IT lub HR czy studenci i uczestnicy szkoleń, działających we wspólnym celu. Aby odczarować nieco ten temat dobrze jest przyjrzeć się mu od podstaw.
Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.
Szanowni Państwo! Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.
Sukces firmy zależy od ludzi w niej pracujących, a kluczowi pracownicy mają kluczowe znaczenie dla tego sukcesu, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.
Szanowni Państwo! Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

Kolejne artykuły

Wprowadzone od stycznia 2017 roku zmiany w prawie budowlanym mają za zadanie przede wszystkim znacząco ułatwić i uprościć prowadzenie inwestycji budowlanych.
Posiadanie aktualnej wiedzy odnośnie przepisów budowlanych to bardzo istotna kwestia dla wszystkich którzy zawodowo związani są z tą właśnie branżą. Jednak także ci, którzy zamierzają coś budować powinni poznać te przepisy, które dotyczą planowanych przez nich prac.
Regulujące budownictwo przepisy zawarte zostały w znacznej mierze w ustawie Prawo budowlane. Jednakże przepisy, nie zmieniane od wielu lat zamiast pomagać w rozwoju rynku budownictwa, często były powodem opóźnień i nieporozumień.
Wchodzące od stycznia 2017 roku zmiany w przepisach prawa budowlanego to konieczność dokładnego ich przestudiowania dla bardzo wielu osób. Zmian jest bowiem bardzo wiele, ale większość inwestorów przyjęła je z radością.
W związku z dynamicznym rozwojem rynku budownictwa, konieczne stało się poprawienie niektórych przepisów regulujących tę dziedzinę naszego życia.
Poprzedni artykuł
Obecny artykuł
Informacje dla inwestorów

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 48, tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone.