Inne strony: GAMMA DISCOVER

Szkolenia z zakresu systemu statystycznego Intrastat

Intrastat jest systemem statystycznym, który powstał z myślą o gromadzeniu informacji i ustaleniu obowiązującego stanu dokonywanych transakcji wewnątrz wspólnoty.

zdjęcie - Szkolenia z zakresu systemu statystycznego Intrastat

Szkolenia z zakresu systemu statystycznego Intrastat


W trakcie szkolenia, w którym poniekąd porusza się tematykę, która obejmuje także prawo celne, wszyscy uczestnicy zapoznają się obowiązkami z obszaru statystyki wewnątrz Unii Europejskiej, a także z nowelizacjami w tym zakresie.

Kurs przybliża również całą tematykę zgłoszeń Intrastat oraz zobowiązanego do tego podmiotu.

Biorąc pod uwagę coroczne zmiany w tym zakresie, podczas szkolenia jest poruszany temat z klasyfikacji towarowej.

Bardzo ważnym elementem szkoleniowym jest umiejętne przeniesienie wiedzy teoretycznej na praktykę, czyli umiejętności poprawnego definiowania własnych obowiązków w odniesieniu do prowadzonych statystyk oraz norm zgodnych z Unią Europejską, stosowania korekt, anulacji, jak i sporządzania zgłoszeń statystycznych, ustalania parametrów wartościowych transferowanych towarów, a także określania obszarów, w których stosuje się uwzględnione procedury.

Taka forma szkoleniowa jest szczególnie kierowana w stronę osób pracujących w księgowości firm, które uczestniczą w wewnątrzwspólnotowej wymianie towarów oraz pracowników każdego biura rachunkowego, które zajmuje się obsługą wyżej wymienionych podmiotów gospodarczych.

Omawiany kurs przeprowadza wstępną systematyzację statystyk europejskich oraz sposobu ich funkcjonowania. Określa ponadto wszystkie zmiany, które mają miejsce w zakresie wymogów podmiotowych.

Wyjaśnia obowiązujące progi statystyczne, a także uwzględnia ich zmianę na kolejny rok.

W celu uzyskania najlepszych efektów szkoleniowych prowadzący nakreśla znaczenie towaru oraz jego definicję, jak i przybliża wszystkie czynności, które muszą zostać zarejestrowane podczas obrotu towarem.

Dla usystematyzowania szkolenia stosuje się metodę wykładu opierającego się o autentyczne przykłady, ćwiczenia w postaci uzupełniania wniosków i deklaracji związanych z obowiązkiem statystycznym, jak i pozostawieniem czasu na panel dyskusyjny i wyjaśnienie wszelkich powstałych wątpliwości.

Obrót towarowy z zagranicą, Łańcuch dostaw - praktyka polskich i zagranicznych firm. Obrót wyrobami akcyzowymi w kontekście nowych zmian. Gospodarka magazynowa dla praktyków biznesu. Zobacz nasze szkolenia z zakresu transportu i logistyki!
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Przejdź do działu strefy wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje
Recenzje książek
Artykuły
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

Najbardziej poczytne materiały WikiGamma:

Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.
Grywalizacja lub gamifikacja to w Polsce stosunkowo młoda forma motywowania określonych grup m.in. takich jak zespół sprzedażowy, dział IT lub HR czy studenci i uczestnicy szkoleń, działających we wspólnym celu. Aby odczarować nieco ten temat dobrze jest przyjrzeć się mu od podstaw.
Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.
Szanowni Państwo! Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.
Sukces firmy zależy od ludzi w niej pracujących, a kluczowi pracownicy mają kluczowe znaczenie dla tego sukcesu, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.
Szanowni Państwo! Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

Kolejne artykuły

Stosowanie procedur celnych musi opierać się na dogłębnej i zaktualizowanej wiedzy poszczególnych uczestników całego procesu obrotu towarami. Umiejętność ich praktycznego zastosowania gwarantuje sprawny i płynny handel w celu zaspokojenia popytu.
Odpowiedzialność w firmie za zorganizowanie całego procesu transportowego pod względem logistycznym wiąże się ze znajomością obowiązujących i zaktualizowanych przepisów również w zakresie, który obejmuje prawo celne.
Tempo zachodzących w ówczesnym świecie zmian jest tak szybkie, iż umiejętność nadążania za nimi oraz aktualizowania swojej wiedzy stanowi element istotnej z punktu widzenia firmy przewagi konkurencyjnej.
Prawidłowy przepływ towarowy wewnątrz przedsiębiorstwa stanowi kluczowy element logistycznej działalności firmy, który pozwala na realizowanie założonych celów statutowych i sprzedażowych.
Profesjonalnie przeprowadzone szkolenie przyczynia się do poszerzenia wiedzy użytkowników kursu oraz do jej praktycznego zastosowania w wykonywanej pracy.
Obecny artykuł
Szkolenia z zakresu systemu statystycznego Intrastat

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 48, tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone.