Jak poprawnie zawierać umowy handlowe?

Odpowiednio zawarta umowa handlowa musi spełniać pewne warunki, które często określone są w odpowiednich przepisach. Jest to przy ich konstruowaniu bardzo ważne, ponieważ niewłaściwe zapisy w umowie mogą powodować jej nieważność w całości lub przynajmniej w zakresie, którego dotyczą nieodpowiednio sporządzone zapisy.

zdjęcie - (the_title())


Jak poprawnie zawierać umowy handlowe?

Odpowiednio zawarta umowa handlowa musi spełniać pewne warunki, które często określone są w odpowiednich przepisach. Jest to przy ich konstruowaniu bardzo ważne, ponieważ niewłaściwe zapisy w umowie mogą powodować jej nieważność w całości lub przynajmniej w zakresie, którego dotyczą nieodpowiednio sporządzone zapisy.

Bardzo często to jakie zapisy powinny się znaleźć w danej umowie uzależnione jest od jej rodzaju. Mowa tutaj na przykład o okresie, na jaki została zawarta czy na przykład rodzaju umowy pod względem tego, w jaki sposób jest zawierana. Inne zapisy bowiem musi zawierać umowa sporządzona w trybie aukcji, a całkiem odmienne w trybie przetargu czy oferty.

Do poprawnego zawarcia umowy handlowej konieczne jest nie tylko zachowanie jej odpowiedniej formy, ale również umieszczenia w umowie niezbędnych informacji.

Jednakże nie zawsze przepisy określają wszystko, co powinno być zawarte w takiej umowie, dlatego też zdobycie informacji dotyczących odpowiedniego konstruowania umów jest ważne dla tych osób, które w zakresie obowiązków mają właśnie sporządzanie umów lub nadzór nad takimi czynnościami.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Podczas szkolenia umowy cywilnoprawne w praktyce omówimy regulacje z zakresu zawierania umów cywilnoprawnych, z uwzględnieniem jednoczesnego zatrudnienia na podstawie różnych stosunków prawnych,  kwestie związane z oskładkowaniem kilku umów.

Uczestnicy tego szkolenia interesują się również:

Dobrze sporządzone kontrakty handlowe przede wszystkim pozwalają uniknąć nieprzewidzianych sytuacji, które związane są z nieodpowiednią konstrukcją umowy.

Szkolenia kontrakty handlowe to jedne z tych, które cieszą się rosnącym zainteresowaniem na rynku. Ich przedmiotem są bowiem wyłącznie umowy handlowe, ich odpowiednie konstruowanie jak również nabycie wiedzy dotyczącej tego, które przepisy regulują treść umowy handlowej i wskazują na konieczność zawarcia w nich odpowiednich informacji.

Obecnie jednak wiele innych kursów zawiera odpowiednie informacje dotyczące umów handlowych, przykładem mogą być szklenia dla deweloperów. W tej branży bowiem odpowiedni konstrukcja umów jest bardzo istotna, ponieważ budowa i sprzedaż lokali jest istotą działania deweloperów. W wielu firmach z tej branży różnorodne szkolenia, w tym te dotyczące właśnie odpowiedniego konstruowania umów są przeprowadzane regularnie, aby pracownicy posiadali zawsze aktualną wiedzę prawną.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szukasz szkoleń online? Realizujemy zarówno pojedyncze interaktywne warsztaty online, procesy kaskadowe. Korzystamy z większości dostępnych technologii transmisji video

Sprawdź nasze szkolenia online:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.