Jak prowadzone są procesy rekrutacyjne?

Rekrutacja – to sprawa ważna praktycznie w każdej firmie, szczególnie jeśli mowa o rekrutacji na stanowiska ważniejsze, kierownicze, związane z późniejszą dużą odpowiedzialnością. Jak powinny być prowadzone procesy rekrutacyjne?

zdjęcie - (the_title())


Jak prowadzone są procesy rekrutacyjne?

Rekrutacja - to sprawa ważna praktycznie w każdej firmie, szczególnie jeśli mowa o rekrutacji na stanowiska ważniejsze, kierownicze, związane z późniejszą dużą odpowiedzialnością. Jak powinny być prowadzone procesy rekrutacyjne? Choć mało się o tym mówi, mają one naprawdę wiele aspektów...

Szkolenia z rekrutacji - konieczność w każdej firmie!

No własnie - brak tu czasu i miejsca, aby dokładnie opisać rekrutację pod każdym kątem. Aby dokładnie zrozumieć ten proces i umieć go przeprowadzić, należy koniecznie skorzystać z bogatej obecnie oferty przeróżnych szkoleń.

Podejmują one właśnie wiele aspektów tego procesu. Na początek trzeba bowiem umieć dokładnie określić, kogo potrzebujemy. Jakie musi być wykształcenie, charakter, czy jego osobowość powinna pasować do reszty zespołu, czy może pracować sam?

Następnie należy odpowiednio napisać ogłoszenie - tak, aby przyciągnęło uwagę właśnie takiej osoby, jaką chcemy znaleźć. To jednak ciągle nie wszystko, ponieważ następnie przychodzi etap przeglądania CV, listów motywacyjnych oraz rozmów rekrutacyjnych. Jak to wszystko przeprowadzić i na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszego kandydata? No właśnie - tego dowiemy się na szkoleniach.

Nie należy jeszcze zapominać niejako o pewnym aspekcie technicznym takich rekrutacji. Za każdym razem bowiem należy zgromadzić odpowiednią dokumentację, trzymać ją przez pewien czas. Zmieniają się także przepisy odnośnie tego, o jakie informacje możemy poprosić potencjalnego kandydata na dane stanowisko.

Inne szkolenia potrzebne w firmie

Trzeba jeszcze zaznaczyć, że szkolenia z zakresu rekrutacji dzisiaj niestety nie wystarczą. Szczególnie zaś do wspomnianych wyżej technicznych aspektów rekrutacji konieczne będą także szkolenia z prawa pracy, dzięki którym dowiemy się, co możemy oferować przyszłym pracownikom, jakie są dozwolone okresy przeznaczone na "testowanie" nowego pracownika itp. Warto również zainwestować w szkolenie zakładowy fundusz świadczeń socjalnych 2016 - szczególnie, jeśli nasza firma się rozrasta.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.