Jak wygląda zarządzanie w kontekście logistyki?

Odpowiednie zarządzanie logistyczne jest podstawą funkcjonowania każdej firmy i przedsiębiorstwa, niezależnie od tego jaką dziedziną się zajmuje oraz jak wygląda jego oferta. Im bardziej rozległe przedsiębiorstwo i więcej ludzi zatrudnia, tym bardziej kluczowa staje się logistyka i zarządzanie.

zdjęcie - (the_title())


Jak wygląda zarządzanie w kontekście logistyki?

Odpowiednie zarządzanie logistyczne jest podstawą funkcjonowania każdej firmy i przedsiębiorstwa, niezależnie od tego jaką dziedziną się zajmuje oraz jak wygląda jego oferta. Im bardziej rozległe przedsiębiorstwo i więcej ludzi zatrudnia, tym bardziej kluczowa staje się logistyka i zarządzanie, ponieważ to ona reguluje w jakim kierunku firma się rozwija oraz jak wygląda produkcja i dystrybucja.

Bardzo ważne jest aby osoby odpowiedzialne za zarządzanie procesami logistycznymi w przedsiębiorstwie miały odpowiednią wiedzę i umiejętności które są wręcz niezbędne jeśli chodzi o tego typu działalność.

Powinny być oni zapoznani z elementami zarządzania i planowania, organizacją pracy oraz powinni posiadać umiejętności związane z radzeniem sobie w sytuacjach wysokiego stresu gdy decyzje trzeba podejmować bardzo szybko.

Dobry menedżer logistyczny powinien potrafić również odpowiednio kontaktować się ze swoimi pracownikami a co za tym idzie posiadać umiejętności związane z kontaktami międzyludzkimi, negocjacjami oraz elementami manipulacji, które bardzo często pojawiają się gdy któraś ze stron próbuje osiągnąć większe korzyści.

Systemy logistyczne i zarządzanie procesami logistycznymi w przedsiębiorstwie, to również odpowiednie planowanie i rozwój firmy która jest niezbędne jeśli chodzi o ewentualne kryzysy czy problemy związane ze spadkiem produkcji lub brakiem popytu.

Odpowiednie szkolenie analiza ryzyka może pozwolić zdobyć pracownikom i pracodawcą umiejętności niezbędne w przygotowywaniu planów rozwojowych i ich realizacji oraz radzeniu sobie w sytuacjach gdy firma generuje mniejsze zyski spowodowane brakami sprzedaży lub modernizacją.

Odpowiednie dobrane szkolenie analiza ryzyka pozwala również podnosić kompetencje pracowników a co za tym idzie sprawia że są oni o wiele bardziej atrakcyjni na rynku pracy i mogą osiągać większe zyski lub dostawać lepsze stanowiska. Jest to bardzo dobre ponieważ nie tylko nasza firma może na tym skorzystać ale również pracownicy którzy w niej pracują.
 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.