Jak zarządzać finansami z głową?

Często oglądamy hollywoodzkie produkcje, których bohaterowie posiadając własne firmy szastają pieniędzmi w każdą stronę, a na dodatek podejmują bardzo ryzykowne finansowe decyzje, mówiąc że jedynie one się opłacają.

zdjęcie - (the_title())


Jak zarządzać finansami z głową?

Często oglądamy hollywoodzkie produkcje, których bohaterowie posiadając własne firmy szastają pieniędzmi w każdą stronę, a na dodatek podejmują bardzo ryzykowne finansowe decyzje, mówiąc że jedynie one się opłacają.

Warto jednak mieć na uwadze to, że raz jest to fikcja, a dwa - nawet jeśli jakieś sytuacje oparte są na prawdziwym życiu, to ciągle jest to rynek amerykański a nie polski, a one dość mocno się od siebie różnią....

Jak bezpiecznie zarządzać finansami w firmie?

No właśnie tutaj naszym celem nie jest balansowanie na ostrzu noża, lecz wręcz przeciwnie - rozdysponowanie środków firmy w sposób przemyślany i zorganizowany. W jaki sposób bezpiecznie zarządzać finansami?

Przede wszystkim mając na ich temat rzetelną wiedzę oraz posiadając pewne umiejętności. Warto bowiem w tym momencie podkreślić, że w zasadzie to nie tylko i wyłącznie wiedza finansowa decyduje o sukcesie. Co dokładniej zatem trzeba wiedzieć?

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do zapoznania sie z naszym działem: szkolenia finansowe Zobacz m.in. Sprawdź również dział z naszymi szkoleniami online.Na pewno będzie to odpowiednia wiedza ekonomiczna, pozwalająca sprawnie obliczać rzeczywiste dochody itp. Dalej, aby bezpiecznie zarządzać pieniędzmi, trzeba znać pewne podstawy prawne.

Następnym krokiem jest umiejętność odpowiedniego budżetowania. Warto jeszcze dodać, że całkiem istotne w zakresie zarządzania finansami są umiejętności i zdolności psychologiczne, pozwalające chociażby na prowadzenie rzetelnych negocjacji.

Oczywiście trudno będzie wszystkie powyższe umiejętności i pełną wiedzę posiąść jednej osobie, szczególnie jeśli ma ona jeszcze inne zadania. Warto zatem zatrudnić różnych specjalistów, niemniej jednak nie zwalnia nas to z obowiązku znania choć w zakresie podstawowym powyższych zagadnień.

Szkolenie controlling finansowy - ciekawy pomysł

Aby je dokładniej poznać i zrozumieć warto chociażby zainteresować się szkoleniem z controllingu finansowego, które obejmuje właśnie także budżetowanie oraz pewien sposób rozdysponowania środków, nastawiony na sukces w przyszłości.

Szkolenie kadry i płace - dobry dodatek

Warto również zastanowić się nad szkoleniem z kadr i płac - da nam to wiele talentu organizatorskiego oraz pomoże kontrolować pracowników pod kątem finansowym.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.