Jakie kursy powinni przejść pracownicy administracji publicznej?

Administracja publiczna zdaniem niemal wszystkich wymaga od pracujących w niej osób przede wszystkim odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. A ponieważ kwestią, na której bazują wszystkie urzędy jest odpowiednia znajomość przepisów prawa, nie dziwi fakt, iż to właśnie znajomość prawa jest stawiana na pierwszym miejscu.

zdjęcie - (the_title())


Jakie kursy powinni przejść pracownicy administracji publicznej?

Administracja publiczna zdaniem niemal wszystkich wymaga od pracujących w niej osób przede wszystkim odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. A ponieważ kwestią, na której bazują wszystkie urzędy jest odpowiednia znajomość przepisów prawa, nie dziwi fakt, iż to właśnie znajomość prawa jest stawiana na pierwszym miejscu, gdy mowa o oczekiwania wobec pracowników administracji publicznej.

Dlatego też coraz częściej urzędy stawiają na doszkalania pracowników, aby zawsze mieli jak najbardziej aktualną wiedzę. To pozwoli im przede wszystkim bez problemów wykonywać powierzone im obowiązki.

Bardzo często, gdy mowa o szkoleniach dla pracowników administracji publicznej dotyczą one aktualnych zmian w przepisach prawnych. Dobrym przykładem może być szkolenie użytkowanie wieczyste, które w ostatnim czasie z pewnością należy zaliczyć do niezwykle popularnych. Powodem tego jest przede wszystkim spora ilość zmian w normach prawnych, związanych z likwidacją tego sposobu użyczenia i przenoszenia na użytkowników prawa własności.

Najczęściej jest to prawo własności gruntów, na których niezwykle często postawione są budynki mieszkalne czy usługowe. Dlatego też osoby zajmujące się kwestiami użytkowania wieczystego w urzędach powinny być bardzo dobrze poinformowane, aby nie tylko odpowiednio wykonywać obowiązki ale także aby móc udzielać zgodnych ze stanem prawnym informacji.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jeśli zauważyłeś niepokojące sygnały, które mogą świadczyć o tym, że w twoim miejscu pracy ma miejsce problem mobbingu,  warto rozważyć  udział w szkoleniu antymobbingowym dla pracowników. Sprawdź również naszą ofertę szkoleń dla administracji publicznej,Sprawdź też nasze szkolenia menadżerskie oraz szkolenia HR

Gdy chodzi o użytkowanie wieczyste szkolenie skupia się przede wszystkim na kwestiach związanych z wykupem przez dotychczasowych użytkowników. Jednakże zmiany przepisów nie objęły wszystkich gruntów, a co za tym idzie nie każdy może dokonać takiej czynności.

Wiele osób jednak składa wnioski, uznając iż takie prawo przysługuje także im, zaś zadaniem odpowiedniego pracownika jest właściwe ich rozpatrywanie i wydawanie decyzji, w tym także odmownych.

Udział w szkoleniach pozwala im na nabycie wystarczającej wiedzy jak również umiejętności zastosowania w praktyce przyswojonych w czasie kursu informacji. Dzięki temu praca całego urzędu przebieg znacznie sprawniej i bez nieprzyjemnych i niejasnych sytuacji.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Poznaj nasz dział szkoleń prawnych. Szkolenia związane z nowym orzecznictwem.

Z tego zakresu rekomendujemy następujące warsztaty:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.