Jakie normy czasu pracy obowiązują kierowców?

Szkolenie z czasu pracy kierowców ma ogromne znaczenie, między innymi ze względu na to, by osoby wykonujące zawód kierowcy, w czasie swojej pracy miał też okazje do zregenerowania nieco organizmu, zanim wyruszą w dalszą, często bardzo długą drogę.

zdjęcie - (the_title())


Jakie normy czasu pracy obowiązują kierowców?

Szkolenie z czasu pracy kierowców ma ogromne znaczenie, między innymi ze względu na to, by osoby wykonujące zawód kierowcy, w czasie swojej pracy miał też okazje do zregenerowania nieco organizmu, zanim wyruszą w dalszą, często bardzo długą drogę.

Aby jedna rozliczenie czasu pracy kierowcy było prawidłowe i wykonane zostało zgodnie z przepisami (zarówno tymi prawnymi jak i wynikającymi z zewnętrznych zasad jakimi kieruje się dana firma przewozowa) bardzo duże znacznie ma poprawne planowanie oraz właściwa identyfikacja poszczególnych aktywności kierowcy w celu zgodnego z prawem naliczenia poszczególnych świadczeń pieniężnych.

Takie umiejętności kierowcy czy osoby zarządzające firmami przewozowymi mogą nabyć na szkoleniach z zarządzania czasem. Dlaczego warto skorzystać z tego rodzaju szkoleń? Uczestnicy dzięki nim zyskują przede wszystkim:

  • umiejętność prowadzenia zgodnie z przepisami ewidencji czasu pracy kierowców,
  • wiedzę odnoszącą się do przepisów prawnych regulujących tematykę czasu pracy kierowców,
  • wiedzę dotycząca obowiązków nakładanych przez przepisy na pracodawców zajmujących się transportem.

Wiedza przekazywana na tego rodzaju szkoleniach szczególnie przydatna będzie kadrom kierowniczym w firmach transportowych, zawodowym kierowcom, osobom zajmującym się rozliczeniem czasu pracy kierowców czy osobom zajmującym się księgowością oraz działem kadr w firmach przewozowych.

Szkolenia dla transportu obejmują mnóstwo zagadnień, których poznanie jest absolutnie niezbędne do tego, aby czas pracy kierowców mógł zostać rozliczony prawidłowo i z zachowaniem obowiązujących w danym momencie przepisów. Dużo czasu prowadzący szkolenia poświęcają na objaśnienie zasad związanych z przygotowywaniem dokumentacji dotyczącej prowadzenia ewidencji czasu pracy kierowców.

W przypadku omawiania zasad rozliczania czasu pracy kierowców, kursanci szczegółowo zapoznani zostają z pojęciem systemów czasu pracy, norm i wymiaru czasu pracy czy łącznego dopuszczalnego czasu prowadzenia pojazdu w zależności od konkretnego przypadku.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.