Jakie prawa ustawy deweloperskiej chronią konsumentów?

Ustawa deweloperska powstała po to, aby chronić interesy konsumentów. Osoby zainteresowane zakupem mieszkań od deweloperów, które są w fazie realizacji nie muszą już obawiać się o swoje pieniądze. Szereg zapisów tej ustawy ma na celu bowiem jak najlepszą ochronę ich oszczędności w przypadku ewentualnych problemów finansowych i niewypłacalności dewelopera.

zdjęcie - (the_title())


Jakie prawa ustawy deweloperskiej chronią konsumentów?

Ustawa deweloperska powstała po to, aby chronić interesy konsumentów. Osoby zainteresowane zakupem mieszkań od deweloperów, które są w fazie realizacji nie muszą już obawiać się o swoje pieniądze. Szereg zapisów tej ustawy ma na celu bowiem jak najlepszą ochronę ich oszczędności w przypadku ewentualnych problemów finansowych i niewypłacalności dewelopera.

Przede wszystkim konsumenci mają prawo wyboru sposobu wpłaty pieniędzy. Można to będzie zrobić wyłącznie na specjalne rachunki deweloperskie. Zamknięty nie daje deweloperowi możliwości skorzystania ze zgromadzonych na nim środków do czasu zakończenia inwestycji, otwarty zaś umożliwia dysponowania zgromadzonymi tam funduszami, jednakże konsument wpłaca na niego określone sumy po zakończeniu kolejnych etapów budowy.

Klient ma prawo wstrzymać się z wpłatą, jeżeli nie został przez dewelopera poinformowany o zakończeniu kolejnego etapu. Ponadto ma prawo wglądu w historię wpłat i wypłat na danym rachunku.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do zapoznania sie z naszym działem: szkolenia finansowe Zobacz m.in. Sprawdź również dział z naszymi szkoleniami online.

Ponadto na życzenie inwestora deweloper musi przedstawić konkretne dokumenty, w tym tak zwany prospekt, który zawiera informacje o cenie czy zakończeniu budowy. Deweloperzy zaś zobowiązani są do pokrywania składek na Fundusz Gwarancyjny, który w razie ich niewypłacalności zwraca klientom pieniądze.

Znajomość ustawy deweloperskiej jest obecnie niezbędna w branży nieruchomości, dlatego też szkolenia dla deweloperów, które omawiają ją szczegółowo i uczą jej odpowiedniego stosowania cieszą się na rynku rosnącym zainteresowaniem. Coraz więcej firm oferuje dobrane do wymogów zamawiającego klienta szkolenia deweloper zaś coraz częściej decyduje się na to, aby zamówić je dla wszystkich pracowników.

Dzięki temu ma pewność, że będą oni w stanie bez przeszkód realizować swoje obwiązki i będą one wykonywane zgodnie z zapisami ustawy. Jednakże temat ustawy deweloperskiej staje się tak popularny, że informacje na jej temat można znaleźć także na innych kursach. Szkolenia kontrakty handlowe z pewnością zaliczają się do tych, które dość szeroko nawiązują do tej ustawy i jej odpowiedniego stosowania.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.