Jakie przepisy prawne muszą znać pracownicy kadr?

Dział kadr to bardzo specyficzne miejsce w firmie – jego pracownicy muszą znać się w istocie na naprawdę całkiem sporej gamie problemów.

zdjęcie - (the_title())


Jakie przepisy prawne muszą znać pracownicy kadr?

Dział kadr to bardzo specyficzne miejsce w firmie - jego pracownicy muszą znać się w istocie na naprawdę całkiem sporej gamie problemów.

Oczywiście ich dokładny podział ich obowiązków zależy de facto od firmy, niemniej jednak standardowo osoby te powinny znać się na rekrutacji i wszystkich sprawach administracyjno - prawno - psychologicznych z nią związanych a także na prawie pracy. Na jakie dokładnie szkolenia tacy pracownicy działu kadr powinni zostać posłani przez nas, jako przez kierowników?

Szkolenia z rekrutacji - najważniejsza konieczność!

Szkolenia z rekrutacji to w zasadzie obowiązek każdego pracodawcy. Co takie szkolenia obejmują? Cóż trochę to zależy od rodzaju szkolenia. Niektóre bowiem będą skupiały się przede wszystkim na aspekcie psychologicznym, inne zaś z kolei na zagadnieniach organizacyjnych.

Zasadniczo jednak pracownicy działu kadr będą mieli możliwość nauczyć się, w jaki sposób oceniać pracowników na podstawie ich zachowania, jak opisywać to, co widzą i czują, jak, kiedy i jakie testy i narzędzia można wykorzystać do tego, aby sprawdzić, czy dany pracownik pasuje do tej grupy. Ponadto dojdą tu do tego kwestie tego, co jest dozwolone na rozmowie kwalifikacyjnej, na co trzeba uważać i wiele innych.

Szkolenia z prawa pracy

Prawo pracy pracownikom działu kadr jest z kolei naprawdę szczególnie potrzebne. W końcu to dział kadr w dużej mierze odpowiada za organizację pracy oraz za rozliczanie pracowników. Co zatem zrozumiałe kadrowi muszą mieć konkretną wiedzę, kto ile może pracować, na jakim stanowisku, w jakich warunkach, jak to rozliczyć i wiele innych istotnych spraw.

Szkolenie zakładowy fundusz świadczeń socjalnych 2016

Na koniec trzeba jeszcze zainwestować w profesjonalne szkolenie z zakresu funduszu świadczeń socjalnych. Jest on obowiązkowy dla firm z sektora budżetowego oraz samorządowego oraz dla firm, zatrudniających na czas 1 stycznia minimum 50 pracowników na pełen etat. Fundusz ten natomiast często bywa kontrolowany przez i pracowników i organy zewnętrzne...

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.