Jakie ryzyko występuje w produkcji farmaceutycznej?

Produkcja leków jest branżą bardzo wymagającą ze względu na fakt w jaki sposób wykorzystywane są leki oraz z jakiś składników są one wytwarzane. Większość z nich posiada liczne substancje aktywne, które w określony sposób oddziałują na organizm pacjenta, który ja zażywa.

zdjęcie - (the_title())


Jakie ryzyko występuje w produkcji farmaceutycznej?

Produkcja leków jest branżą bardzo wymagającą ze względu na fakt w jaki sposób wykorzystywane są leki oraz z jakiś składników są one wytwarzane. Większość z nich posiada liczne substancje aktywne, które w określony sposób oddziałują na organizm pacjenta, który ja zażywa.

Produkcja każdego leku musi być wykonywana zgodnie z zasadami, ponieważ niewielka zmiana składu może doprowadzić do niekorzystnych skutków, nie zapominając o tym, że możemy całkowicie zniwelować działanie lecznicze danego preparatu.

Z tego powodu tak ważny jest łańcuch dostaw substancji czynnych w produkcji farmaceutycznej. Dzięki odpowiednie zaplanowanym dostawom oraz kolejnym etapom pracy, mamy pewność, że każda substancja aktywna zostaje wykorzystana w odpowiednim momencie.

Bardzo ważna jest także kontrola przechowywania tych substancji, ponieważ każda z nich posiada inne właściwości i wymaga od nas innego traktowania. Za planowanie tych działań odpowiedzialni muszą być doświadczeni pracownicy, którzy dodatkowo ukończyli szkolenie analiza ryzyka.

Dzięki tym szkoleniom zyskali oni wiedzę na temat oceny ryzyka uszkodzenia substancji aktywnych, dowiedzieli się również w jaki sposób można zapobiegać nieoczekiwanym przypadkom zanieczyszczenia tych substancji lub pomylenia jej z innymi.

Ich praca zatem nie należy tylko do organizacji i planowania, ale również składa się na nią szukanie nowych rozwiązań, które mają firmie zmniejszyć ryzyko problemów oraz aktywne wdrażanie ich w codzienną pracę fabryki.

Stanowisko to jest bardzo odpowiedzialne, dlatego obecnie stawia się na tworzenie odpowiednich zespołów pracowników, którzy wspólnie działają w celu poprawy jakości wytwarzanych towarów. Ich działania są niezbędne do tego, aby wszystkie etapy pracy były ze sobą zgrane i pozwalały uzyskać naprawdę dobrej jakości leki, które pomogą pacjentom, którzy je zażywają.

Według nas dzięki osobom odpowiedzialnym za analizę ryzyka możemy czuć się bezpiecznie w momencie, gdy zażywamy zakupione w aptece lub sklepie lekarstwa.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.