Jakie są obowiązki brygadzisty?

Mimo, iż brygadzista stanowi najsłabsze ogniwo w hierarchii kierowniczej, to jego rola jest nie do przecenienia podczas pracy na hali. Osoba pracująca na tym stanowisku odpowiada za jakość wykonywanej pracy oraz wyniki podległego mu zespołu.

zdjęcie - (the_title())


Jakie są obowiązki brygadzisty?

Mimo, iż brygadzista stanowi najsłabsze ogniwo w hierarchii kierowniczej, to jego rola jest nie do przecenienia podczas pracy na hali.

Osoba pracująca na tym stanowisku odpowiada za jakość wykonywanej pracy oraz wyniki podległego mu zespołu. W zasadzie to on jako pierwszy dowiaduje się o problemach na produkcji oraz próbuje szybko i skutecznie im zaradzić.

Złożoność tego stanowiska polega na tym, iż łączy ono w sobie funkcje kierownicze oraz zadania przewidziane dla szeregowych pracowników. Aby spełniać się zawodowo w tym zawodzie niezbędne jest profesjonalne szkolenie dla brygadzistów.

Zadania brygadzisty a szkolenia 2020

Brygadzista to swego rodzaju ącznik pomiędzy pracownikami, a wyższymi szczeblami kierownictwa. To na jego barkach spoczywa obowiązek przekazania załodze planów produkcyjnych zatwierdzonych przez kierownictwo oraz delegowanie zadań. Każdy brygadzista jest również reprezentantem interesów załogi wobec przełożonych wyższego szczebla.

Pełnienie takiej roli wymaga posiadania niesamowitej elastyczności, umiejętności wsłuchiwania się w potrzeby załogi oraz szybkiej i sprawnej analizy jej zdolności produkcyjnych. Duża podzielność uwagi, która to jest wpisana w charakter tego stanowiska w dużym stopniu ułatwia brygadziście wykonywanie swoich standardowych obowiązków.

Bardzo często dodatkową trudnością jest fakt, że brygadziści są zazwyczaj wyłaniani spośród załogi w drodze awansu wewnętrznego, co nigdy nie pomaga w egzekwowaniu od dotychczasowych kolegów wytycznych kierownictwa.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenia online umożliwiają pełną interakcję zarówno z prowadzącym jak i z innym uczestnikami.

Realizujemy szkolenia online, webinary i projekty hybrydowe.

Sprawdź nasze kursy i szkolenia online:

W związku z tym każdy skuteczny brygadzista powinien posiadać w sobie asertywność oraz zdolności zarządzania innymi ludźmi. W nabyciu tych umiejętności w dużym stopniu pomaga profesjonalne szkolenie dla brygadzistów czy wysokiej jakości szkolenia dla mistrzów.

Czego uczą szkolenia dla mistrzów?

Szkolenia 2020 są polecane dla wszystkich osób pełniących funkcje przywódcze. Uczestnictwo w szkoleniu dla brygadzistów rozwija umiejętności tj:

  • budowanie autorytetu w relacjach z podwładnymi, zwłaszcza gdy ze współpracownika stajemy się przełożonym,
  • budowanie pozycji lidera, który to jest często narażony na postawy zazdrości ze strony współpracowników
  • skutecznego porozumiewania się oraz wpływania na swoich podwładnych, szczególnie w przypadku przekazania krytyki oraz pochwały
  • bieżącego wydawania poleceń, delegowania oraz asertywnego reagowania w przypadku odmowy czy jakichkolwiek obiekcji

Ponadto profesjonalne szkolenia dla mistrzów uczą własnego stylu kierowania oraz dostosowywania go do sytuacji oraz stopnia dojrzałości poszczególnych pracowników. Ponadto szkolenia 2020 pozwalają na poznanie schematów prowadzenia rozmów z pracownikami opartych na praktycznych narzędziach oraz odpowiednich technikach.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenia online umożliwiają pełną interakcję zarówno z prowadzącym jak i z innym uczestnikami.

Realizujemy szkolenia online, webinary i projekty hybrydowe.

Sprawdź nasze kursy i szkolenia online eksperckie:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.