Jakie świadczenia przysługują pracownikowi?

Pracownik dzisiaj to nie tylko i wyłącznie element wyposażenia firmy – to osoba, która dla nas, jako dla pracodawców, powinna być istotna, której prawa mamy szanować, tak samo jak ona powinna wypełniać swoje obowiązki wynikające ze stosunku pracy.

zdjęcie - (the_title())


Jakie świadczenia przysługują pracownikowi?

Pracownik dzisiaj to nie tylko i wyłącznie element wyposażenia firmy - to osoba, która dla nas, jako dla pracodawców, powinna być istotna, której prawa mamy szanować, tak samo jak ona powinna wypełniać swoje obowiązki wynikające ze stosunku pracy.

W każdym bądź razie prowadzi to do ważnej kwestii a mianowicie do tego, że pracownikowi przysługują zasadniczo pewne konkretne świadczenia i jako pracodawcy musimy je zapewnić

Szkolenie zakładowy fundusz świadczeń socjalnych 2016 - podstawowa sprawa

Jak to zrobić ?Na początek trzeba dobrze przeszkolić personel działu kadr i płac, a przy okazji też siebie, w zakresie rozporządzania i prowadzenia funduszu świadczeń socjalnych. Generalnie są do niego zobowiązane prawnie firmy z jednostek budżetowych i samorządowych a także firmy zatrudniające minimum 50 osób na pełnym etacie.

Fundusz ten jest dość istotny, ponieważ wywiązywania się z niego pilnują bardzo zarówno pracownicy, jak i zewnętrzne kontrole, a wszelkie próby nieuczciwego rozporządzania takimi pieniędzmi kończą się sporymi aferami i znacznym spadkiem naszej firmy jako miejsca pracy.

Szkolenia z prawa pracy - ważna sprawa

Następnym kursem, który powinni przejść kadrowi, my jako kierownicy oraz pozostałe osoby na wyższych stanowiskach, jak kierownicy projektu, menadżerowe itp. to szkolenia z zakresu prawa pracy.

Określają one dokładnie, kiedy i jakie świadczenia należą się pracownikowi, omawiają kwestię orzecznictwa lekarskiego, rent, emerytur, zasiłków, dodatków, premii oraz funduszy jubileuszowych. Szczególnie istotne jest to, aby wiedzieć, które fundusze są dobrą wolą nas jako pracodawców, a które obowiązkiem.

Szkolenia z rekrutacji

Na koniec jeszcze trzeba zadbać o szkolenia z rekrutacji. Szczególnie jest to istotne właśnie dzisiaj, kiedy niestety trudno jest znaleźć odpowiedniego pracownik, który naprawdę będzie lojalny wobec firmy natomiast łatwo jest zepsuć wizerunek firmy poprzez źle sformułowane pytanie do przyszłego pracownika zadane podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.