Kodeks pracy art 87 – jakie są jego zapisy?

Nikt nie chce, aby pieniądze z jego wynagrodzenia zostały zabierane. Liczymy się jednak z koniecznością ponoszenia kosztów odpowiednich składek. Składki te dotyczą między innymi ubezpieczenia zdrowotnego, bez którego bardzo ciężko byłoby funkcjonować.

zdjęcie - (the_title())


Kodeks pracy art 87 - jakie są jego zapisy?

Nikt nie chce, aby pieniądze z jego wynagrodzenia zostały zabierane. Liczymy się jednak z koniecznością ponoszenia kosztów odpowiednich składek. Składki te dotyczą między innymi ubezpieczenia zdrowotnego, bez którego bardzo ciężko byłoby funkcjonować.

Kwestie potrąceń z wynagrodzeń pracowniczych reguluje Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 roku - Kodeks pracy. Szkolenia z prawa pracy takie jak na przykład wynagrodzenie pracowników szkolenie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem osób, którym zależy na tym, aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat Kodeksu pracy i regulacji w nim zawartych.

Świadomi pracownicy będą wówczas wiedzieć jakie składki są potrącane z ich wynagrodzeń. O potrąceniach z wynagrodzeń pracowniczych traktuje artykuł 87 wspomnianego już Kodeksu pracy.

Oczywiście po odliczeniu wymaganych prawem składek, z naszego wynagrodzenia nadal mogą być potrącone pewne kwoty. Dotyczy to na przykład alimentów. Jeżeli pracownik, który jest zobligowany do płacenia alimentów, nie robi tego, może zostać przeprowadzona egzekucja z jego wynagrodzenia.

Na mocy tytułów wykonawczych można egzekwować również inne świadczenia niż te wynikające z obowiązku alimentacyjnego. Kodeks pracy 2019 ściśle reguluje jednak kwestie powiązane z wysokością potrąceń.

I tak, w przypadku potrąceń z tytułu świadczeń alimentacyjnych, można dokonać potrącenia jedynie do wysokości trzech piątych wynagrodzenia. Jeżeli chodzi o egzekucję należności, można potrącić nawet połowę należnego pracownikowi wynagrodzenia.

Wspomniane wyżej szkolenia mogą pomóc pracownikom w zrozumieniu tego na jakich zasadach dokonuje się potrąceń z wynagrodzeń. Niezmiernie ważne jest to, aby szkolenia i kursy były poprowadzone przez rzetelną firmę szkoleniową.

Tylko dzięki temu możliwe będzie uzyskanie jak najlepszych rezultatów przeprowadzonego szkolenia lub kursu. Warto również zainteresować się szkoleniami dofinansowanymi ze środków Unii Europejskiej, bo prowadzone są one zazwyczaj na bardzo wysokim poziomie merytorycznym. Dzięki temu nie musimy się obawiać, że szkolenie będzie nieskuteczne.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.