Kto powinien wziąć udział w szkoleniu z prawa pracy?

Na rynku oferowane jest wiele szkoleń z różnych obszarów prawa. Jednym z istotnych są szkolenia z zakresu prawa pracy. Przepisy prawa pracy są bardzo istotne dla pracodawców. Ich nieprzestrzeganie wiąże się dla firm z przykrymi konsekwencjami, począwszy od finansowych, aż po odpowiedzialność karną.

zdjęcie - (the_title())


Kto powinien wziąć udział w szkoleniu z prawa pracy?

Na rynku oferowane jest wiele szkoleń z różnych obszarów prawa. Jednym z istotnych są szkolenia z zakresu prawa pracy.

Przepisy prawa pracy są bardzo istotne dla pracodawców. Ich nieprzestrzeganie wiąże się dla firm z przykrymi konsekwencjami, począwszy od finansowych, aż po odpowiedzialność karną. Prawo pracy skutecznie chroni interesy pracodawców w przypadku ewentualnych sporów z pracownikami. Aby pozostawać na bieżąco z często zmieniającymi się przepisami prawa, świetnym rozwiązaniem jest cykliczne szkolenie prawo pracy. Prawo pracy i wiedza na jego temat stoi u podstaw prężnie funkcjonującego przedsiębiorstwa.

Szkolenie takie dedykowane jest przede wszystkim do menedżerów, kierowników, specjalistów działów kadr i płac oraz pozostałych pracowników działów personalnych. Z tego rodzaju szkoleń pracownicy powinni chętnie korzystać. W przypadku ewentualnych sporów pomiędzy pracownikiem a pracodawcą dość często stroną uprzywilejowaną jest pracownik.

Zdarza się pracodawca nie jest przygotowany do takiego sporu, a niewiedza może wówczas sporo kosztować. Mając na uwadze fakt, że w polskich przedsiębiorstwach wciąż bagatelizuje się ten obszar wiedzy, wiele firm szkolących do swojej oferty wprowadza oferty typuprawo pracy szkolenia. Tego rodzaju szkolenia poruszają zagadnienia związane z zatrudnianiem i zwalnianiem pracowników a także koncentrują się na bieżących zmianach w prawie pracy. Godne polecenia są szkolenia kadrowe Warszawa.

Firmy, których pracownicy korzystają z tego rodzaju wykładów mają wiele korzyści. Znając aktualne przepisy prawa pracy, pracodawca ma szansę optymalizować strukturę zatrudnienia. Ponadto znajomość prawa pracy w kontekście ochrony interesów pracodawcy pozwala na uniknięcie wydatków związanych z potencjalnymi odszkodowaniami w ewentualnych sporach. Dodatkowo znajomość i przestrzeganie aktualnych przepisów prawa pracy gwarantuje przedsiębiorstwu pełne bezpieczeństwo prawne. Szkolenia z prawa pracy przyczyniają się także do budowy pozytywnego wizerunku firmy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.