Kto zajmuje się finansami w firmie?

Finanse w firmie to bardzo ważna sprawa, o której często niestety wcale tak dużo się nie mówi. Niestety wielu przedsiębiorców wychodzi z założenia, że jeśli sami nie są ekonomistami albo też nie czują się najlepiej w sprawach finansowych i wolą skupić się na rozwijaniu firmy, to wolą zatrudnić specjalistów.

zdjęcie - (the_title())


Kto zajmuje się finansami w firmie?

Finanse w firmie to bardzo ważna sprawa, o której często niestety wcale tak dużo się nie mówi. Niestety wielu przedsiębiorców wychodzi z założenia, że jeśli sami nie są ekonomistami albo też nie czują się najlepiej w sprawach finansowych i wolą skupić się na rozwijaniu firmy, to wolą zatrudnić specjalistów. Czy jednak jest to stanowisko słuszne?

Specjaliści do spraw finansów - pomysł dobry, ale...

No właśnie - jak najbardziej nikt od nas nie wymaga pełnej wiedzy i zadaniem dobrego przedsiębiorcy jest właśnie tak rozdzielić pracę, aby każdy otrzymał zadania, do których się najbardziej nadaje. W związku z tym często przerzucamy księgowość, controlling itp. na specjalistów od tych dziedzin. Niemniej jednak warto mieć chociaż ogólne pojęcie o tym, czym takie specjalności się zajmują - choćby po to, aby mniej więcej móc kontrolować, czy na pewno wszystko idzie zgodnie z planem i czy naprawdę zatrudniliśmy bardzo odpowiedzialne i dobre osoby na dane stanowisko, czy jednak trzeba dokonać jakiejś zmiany.

Szkolenia finansowe dla każdego przedsiębiorcy

Pamiętajmy, że przede wszystkim finansami w firmie zajmuje się przedsiębiorca, szef danej firmy. Dlatego też, nawet jeśli korzysta on z wiedzy różnych specjalistów, to pewne podstawy powinien mieć dobrze opanowane. A zatem jakie szkolenia będą mogły w tym pomóc tutaj? Dla szefa na pewno będą to szkolenia controlling. Odnoszą się one do szeroko pojętych zagadnień związanych z planowaniem, kontrolą tudzież sprawodawczością. Poruszane są tutaj zagadnienia osiągnięcia płynności finansowej czy sterowania osiągniętymi wynikami finansowymi.

Dział Kadr i Płac - tajemnicze miejsce w firmie

Jeśli chcemy dobrze zarządzać finansami, to warto także inwestować w nasz dział Kadr i Płac. Konkretniej zaś w szkolenie kadry i płace czy oczywiście też szkolenie płatnik. Pierwsze szkolenia odnoszą się zazwyczaj do kwestii takich jak zmiany w prawie pracy, likwidacje PIT itp. Ogólnie rzecz ujmując w prawie związanym z finansami nieustannie coś się zmienia, zatem takie szkolenia są koniecznością. Szkolenie płatnik zaś odnosi się do umiejętności obsługi takowego programu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.