Łańcuch dostaw w logistyce

Logistyka to główny element transportu, a wręcz jego nadrzędna nauka, która zapewnia nam prawidłowe jego funkcjonowanie. Posiadając firmę warto zastanowić się nad tym aby zawsze zapewnić ciągłość przepływu materiałów. Łańcuch dostaw w logistyce pełni bardzo ważny element funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Zapewnia on transport półproduktów służących do wyrobów interesujących nas produktów, jak i gotowych wyrobów do klienta. 

zdjęcie - Łańcuch dostaw w logistyce
 
Logistyka to główny element transportu, a wręcz jego nadrzędna nauka, która zapewnia nam prawidłowe jego funkcjonowanie. Posiadając firmę warto zastanowić się nad tym aby zawsze zapewnić ciągłość przepływu materiałów. Łańcuch dostaw w logistyce pełni bardzo ważny element funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa.

Zapewnia on transport półproduktów służących do wyrobów interesujących nas produktów, jak i gotowych wyrobów do klienta. Chcąc jak najlepiej wykorzystywać łańcuch dostaw warto dokładnie zapoznać się z jego podstawowymi założeniami, tzn. możliwością jego wykorzystania jako głównego elementu logistyki.

Warto do tego celu przejść liczne szkolenia, które zapewnią nam gruntowną wiedzę teoretyczną, jak i przygotują nas do praktycznego wykorzystania zdobytych umiejętności. Sama koncepcja pojęcia jakim jest łańcuch dostaw powstała jako swego rodzaju alternatywne podejście do pospolitego zachowania relacji producent – klient.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Łańcuch dostaw budowanie, zarządzanie, pomiar - praktyka firm polskich i zagranicznych. Zapraszamy na praktyczne szkolenie ŁAŃCUCH DOSTAW

Uczestników tego szkolenia interesują również:

W jego przypadku bardzo ważną rolę odgrywają poszczególne jednostki jakie odpowiadają na danej trasie za dostarczenie produktu do klienta. Nie można ukrywać, że odpowiednia kooperacja pomiędzy nimi zapewnia nam właściwą regulację i tempo przepływu produktu. Kluczem jest tutaj odpowiednia elastyczność pomiędzy poszczególnymi etapami.

Kluczem jest tutaj szybka i niezakłócona w żaden sposób obsługa klienta. To ona warunkuje po pierwsze to jak nas odbierze sam klient i jakie podejście będzie miał do naszej firmy, jak i w dużym stopniu wpływa na ocenę oferowanych usług. Następnie jeśli wszystkie etapy ze sobą współgrają to dostarczenie produktu będzie już tylko formalnością. Łańcuch dostaw w logistyce odpowiada za szereg elementów związanych z samym planowaniem (nie tylko transport) przepływu surowców, materiałów, produktów gotowych, ale także i informacji i finansów.

Dzięki takiemu podejściu możemy być pewni, że wszystkie zadania będą odpowiednio zrealizowane, oczywiście pod warunkiem, że osoba je koordynująca będzie miała odpowiednią wiedzę by nimi zarządzać, a także będzie w stanie dostosować się do nagłych i zmieniających się warunków.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.