Inne strony: GAMMA DISCOVER

Międzynarodowe Reguły Handlu

Incoterms (ang. International Commercial Terms) to nic innego jak zbiór Międzynarodowych Reguł Handu. Jest to zbiór wszystkich reguł jakimi handlowcy powinni się posługiwać we wszelkich transakcjach handlowych. Określają między innymi zasady na jakich odbywać się powinna uczciwa sprzedaż.

zdjęcie - Międzynarodowe Reguły Handlu

Międzynarodowe Reguły Handlu


Charakterystyczną cechą w przypadku całego zbioru z całą pewnością jest dość wyraźnie zaakcentowany podział kosztów i odpowiedzialności pomiędzy dwiema stronami - sprzedawcą i nabywcą, przy uwzględnieniu wszystkich wymagań odnoszących się do bezpiecznego transportu towarów.

Reguły odnoszące się do handlu międzynarodowego nawiązują do Konwencji ONZ dotyczącej Kontraktów dla Międzynarodowej Sprzedaży Dóbr, która opublikowana została w 1936 roku, jednak wielokrotnie ją nowelizowano zmieniając pewne postanowienia częściowo lub całkowicie. Aktualnie obowiązująca weszła w życie z dniem 1 stycznia 2011 roku.

Warto wiedzieć, że reguły Incoterms:

  • odnoszą się tylko do obrotu dobrami materialnymi
  • ich stosowanie nie jest koniecznością
  • obowiązują tylko eksportera i importera, natomiast z ich stosowania niemal całkowicie wyłączeni są spedytorzy a także przedsiębiorstwa transportowe
  • zasady zawarcia umowy handlowej pomiędzy stronami mają znacznie większą wartość i są stawiane znacznie ponad Incoterms.


Międzynarodowe Reguły Handlu dość szczegółowo zajmują się transportem towarów od nabywcy do odbiorcy.

Obejmują one takie zagadnienia jak:

  • bezpieczny przewóz produktów
  • rozliczenie odpowiedzialności importowych oraz eksportowych między stronami
  • koszty nie tylko transportu towarów, ale również jego ubezpieczenia na wypadek nieszczęśliwego wypadku
  • przeniesienie ryzyka za stan produktów w różnych punktach procesu transportowego.

Incoterms publikowane są przez Międzynarodową Izbę Handlową w języku angielskim, na co bez najmniejszych problemów przystała Komisja Prawa Handlu Międzynarodowego. Obecnie tłumaczone są one na ponad 30 języków i takie wersje znaleźć można w każdym lokalnym oddziale Międzynarodowej Izby Handlowej.

Chcesz rozwinąć swoją wiedzę z zakresu handlu, transportu i logistyki? Jakie są nowe reguły i terminy Międzynarodowej Izby Handlowej Incoterms 2010? Jak sprawnie zarządzać magazynem? Jak działa łańcuch dostaw? Zobacz nasze szkolenia:
incoterms 2010 szkolenie
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Przejdź do działu strefy wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje
Recenzje książek
Artykuły
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

Najbardziej poczytne materiały WikiGamma:

Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.
Grywalizacja lub gamifikacja to w Polsce stosunkowo młoda forma motywowania określonych grup m.in. takich jak zespół sprzedażowy, dział IT lub HR czy studenci i uczestnicy szkoleń, działających we wspólnym celu. Aby odczarować nieco ten temat dobrze jest przyjrzeć się mu od podstaw.
Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.
Szanowni Państwo! Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.
Sukces firmy zależy od ludzi w niej pracujących, a kluczowi pracownicy mają kluczowe znaczenie dla tego sukcesu, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.
Szanowni Państwo! Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

Kolejne artykuły

Terminem budowa określa się wykonywanie po otrzymaniu stosownego pozwolenia, według określonego planu obiektu budowlanego. Tym mianem określa się również wszystkie prace związane z jego przebudową, rozbudową czy nadbudową.
Terminem budowa określa się wykonywanie po otrzymaniu stosownego pozwolenia, według określonego planu obiektu budowlanego. Tym mianem określa się również wszystkie prace związane z jego przebudową, rozbudową czy nadbudową.
Katastrofa budowlana ma charakter zdarzenia niezamierzonego, nagłego, powodującego gwałtowne zniszczenie danego obiektu którego dotyka. w takich sytuacjach najczęściej uszkodzone zostają elementy konstrukcyjne rusztowań, elementy pochodzące z urządzeń formujących, ścianki szczelne czy też obudowy wykopu.
Uzyskanie uprawnień budowlanych w Polsce kończy się wydaniem stosownego certyfikatu, który osoba ubiegająca się o niego otrzymuje po uzyskaniu pozytywnej decyzji komisji kwalifikacyjnej.
Ustawa o prawie budowlanym dość szczegółowo opisuje postępowanie zgodne z prawem na wszystkich poszczególnych etapach budowy np. domu czy innej nieruchomości.
Poprzedni artykuł
Obecny artykuł
Międzynarodowe Reguły Handlu
Następny artykuł

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 48, tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone.