Nowa ustawa o gruntach rolnych

Przepisy prawa zmieniają się co jakiś czas i czasami ciężko jest nadążyć za wprowadzanymi zmianami. Ustawodawca ma oczywiście obowiązek wcześniejszej publikacji aktów prawnych do publicznej wiadomości, tak aby wszystkie zainteresowane strony miały okazję zapoznać się z nowymi przepisami prawa zanim wejdą one w życie.

zdjęcie - (the_title())


Nowa ustawa o gruntach rolnych

Przepisy prawa zmieniają się co jakiś czas i czasami ciężko jest nadążyć za wprowadzanymi zmianami. Ustawodawca ma oczywiście obowiązek wcześniejszej publikacji aktów prawnych do publicznej wiadomości, tak aby wszystkie zainteresowane strony miały okazję zapoznać się z nowymi przepisami prawa zanim wejdą one w życie.

Jednak ten czas przeważnie jest niewystarczający, zwłaszcza jeżeli wprowadzane zmiany są dosyć skomplikowane. Są także takie sytuacje, w których ciężko jest samemu zrozumieć treść wprowadzanych aktów prawnych, bo przepisy z nich wynikające na pierwszy rzut oka wydają się ze sobą sprzeczne. Co z robić w takiej sytuacji, zwłaszcza jeżeli chodzi o kwestię gruntów rolnych i ich ochrony? Można na przykład zapisać się na szkolenia dla deweloperów.

Ochrona gruntów rolnych i leśnych

Nie ma najmniejszych wątpliwości co do tego, że w naszym kraju pod szczególną ochroną znajdują się wszelkie grunty rolne oraz leśne. Wszelkie próby przekształcenia konkretnej działki z rolnej w budowlaną wymagają sporo determinacji, czasu oraz przede wszystkim znajomości przepisów prawa. W bieżącym roku została wprowadzona nowa ustawa o gruntach rolnych. Ochrona gruntów rolnych i leśnych została w niej szczegółowo wyjaśniona. Jedną z kluczowych zmian, na które warto zwrócić uwagę jest chociażby kwestia własności gruntów rolnych. Nowe przepisy jasno określają to, że jedynie osoba posiadająca status rolnika będzie uprawniona do tego, aby zakupić ziemię rolną o powierzchni powyżej hektara. Osoby, które nie są rolnikami będą musiały zadowolić się działkami o mniejszej powierzchni.

Jak zmienia się prawo dotyczące ochrony gruntów rolnych?

Ustawa o gruntach rolnych i leśnych wprowadza kilka ciekawych zmian w stosunku do obowiązujących wcześniej przepisów. Kwestia zakupu działki rolnej przez osobę, która nie jest rolnikiem to tylko jeden z wielu przykładów. Co się jeszcze zmienia? Pewne ułatwienia pojawią się jeżeli chodzi o obrót działkami o powierzchni poniżej jednego hektara. Takie działki łatwiej będzie kupić czy też sprzedać, bo skraca się czas, do pięciu lat, w którym zmiana właściciela działki będzie możliwa. Przepisy prawne dotyczące obrotu nieruchomościami i gruntami rolnymi są ważne zarówno dla osób prywatnych jak i dla deweloperów. Szkolenia tematyczne pozwalają dokładnie zrozumieć skomplikowane przepisy prawne. Warto się na nie wybrać - organizowane są na terenie całego kraju. Wiedza zdobyta w ten sposób zostaje na dłużej chociażby przez ciekawą formułę w jakiej prowadzone są zajęcia.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zobacz nasz dział szkoleń prawnych: Szkolenia prawo

i najnowsze tematy w dziale:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.