Inne strony: GAMMA DISCOVER

Prawo budowlane - co nowego?

W związku z dynamicznym rozwojem rynku budownictwa, konieczne stało się poprawienie niektórych przepisów regulujących tę dziedzinę naszego życia.

zdjęcie - Prawo budowlane - co nowego?

Prawo budowlane - co nowego?


Od lat bowiem wskazywano, iż niektóre przepisy zmuszają inwestorów do długiego oczekiwania na niezbędne pozwolenia jak również narzucają im obowiązek przysłowiowego "biegania po urzędach" w celu wykonania czasem niewielkich remontów czy modernizacji budynków. Nie dziwi więc fakt, iż zdecydowano się wprowadzenie pewnych zmian w regulujących to przepisach.

Najważniejszym dokumentem, który reguluje te kwestie jest ustawa Prawo Budowlane. W grudniu 2016 roku uchwalono zmiany w tym właśnie dokumencie, które weszły w życie od 1 stycznia 2017 roku. Zmian jest bardzo wiele, niemalże w każdym rozdziale tego dokumentu.

Najważniejsze i te, na które czekało chyba najwięcej osób dotyczą przede wszystkim zwiększenia katalogu inwestycji, do realizacji których nie jest potrzebna zgoda na budowę. Jeszcze nie tak dawno, aby można było postawić altanę w ogrodzie, należało uzyskać stosowne zezwolenie, co wiązało się nie tylko z kosztami jego uzyskania, ale także z często dość długim okresem oczekiwania na niezbędny dokument.

Po zmianach tego typu inwestycje można będzie wykonywać bez czekania na zgodę urzędnika. Na liście prac, które można wykonywać bez pozwolenia jest jeszcze wiele innych pozycji, jak na przykład zjazdy na posesje.

Lista zmian jest spora, dlatego też zapoznanie się z nimi wszystkimi i przede wszystkim zrozumienie ich wymaga czasu i odpowiedniej wiedzy. Dla tych, którym na co dzień w pracy jest potrzebne prawo budowlane szkolenie z zakresu właśnie zmian w przepisach jest z pewnością idealnym rozwiązaniem na szybkie przyswojenie wiedzy.

Obecnie organizuje je bardzo wiele firm, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów. Szczegółowo omawia się na nich wprowadzone zmiany, porównując stan poprzedni przepisów do obecnego jak również sposób postępowania w konkretnych przypadkach, opierając się właśnie na nowych przepisach. Dzięki temu poznanie zmian w prawie budowlanym z pewnością nie będzie zbyt dużym problemem.

Szkolenia Eksperckie. W obszarze szkoleń dla działów nieruchomości, budowlanych, inwestycji proponujemy szkolenia: Zobacz inne obszary szkoleń eksperckich: szkolenia excel, szkolenia prawo pracy, szkolenia logistyka. Zapraszamy.
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
INWESTYCJE BUDOWLANE
ASPEKTY PRAKTYCZNE, ORGANIZACJA PROCESU INWESTYCYJNEGO, PRAWA I OBOWIĄZKI STRON, ROSZCZENIA I SPORY BUDOWLANE W SĄDZIE I ARBITRAŻU
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE
Wycena Nieruchomości
Zasady stosowania i istota podejścia porównawczego
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Przejdź do działu strefy wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje
Recenzje książek
Artykuły
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

Najbardziej poczytne materiały WikiGamma:

Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.
Grywalizacja lub gamifikacja to w Polsce stosunkowo młoda forma motywowania określonych grup m.in. takich jak zespół sprzedażowy, dział IT lub HR czy studenci i uczestnicy szkoleń, działających we wspólnym celu. Aby odczarować nieco ten temat dobrze jest przyjrzeć się mu od podstaw.
Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.
Szanowni Państwo! Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.
Sukces firmy zależy od ludzi w niej pracujących, a kluczowi pracownicy mają kluczowe znaczenie dla tego sukcesu, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.
Szanowni Państwo! Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

Kolejne artykuły

Już początek nowego roku przyniósł zmiany wielu pracodawcom, ale także pracownikom. Obecnie minęło kilka dobrych miesięcy od momenty ich wcielenia w życie, dlatego warto jest zebrać jak najwięcej informacji na ten temat.
Poprzedni artykuł
Obecny artykuł
Prawo budowlane - co nowego?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 48, tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone.