Projekt inwestycyjny – od czego zacząć?

Szkolenie z kpa oraz szkolenie ceny transferowe obejmują problematykę usystematyzowaną w przepisach prawa. Natomiast interesujący (bo wymagający szczególnego rodzaju kreatywności) i aktualny zarazem obszar stanowią szkolenia projekt inwestycyjny – zwłaszcza w dzisiejszych czasach.

17 stycznia 2020
zdjęcie - Projekt inwestycyjny – od czego zacząć?

Projekt inwestycyjny - od czego zacząć?

Szkolenie z kpa oraz szkolenie ceny transferowe obejmują problematykę usystematyzowaną w przepisach prawa. Natomiast interesujący (bo wymagający szczególnego rodzaju kreatywności) i aktualny zarazem obszar stanowią szkolenia projekt inwestycyjny - zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Wiedza w tym zakresie znajdzie przełożenie na pracę w wielu branżach, a specjaliści (można śmiało przypuszczać) będą promowani.

Obecnie rynek "przeżywa" czas rozkwitu i jest nastawiony na inwestycje. Konia z rzędem jednak temu, kto potrafi dokonać dla pracodawcy takiego wyboru, który przysporzy realnych zysków. W aktualnym czasie pomysłów na inwestowanie jest tysiące, a jednak nie sprawia to, iż podjęcie decyzji w tym zakresie przychodzi z łatwością - wręcz przeciwnie - jest to wybitnie trudne.

Niektórzy twierdzą, że jest to kwestia tzw. szczęścia. Ale to oznaczałoby, że tylko ludzie o osobowości hazardzisty mają szansę osiągnąć sukces. Czy ktoś o zdrowych zmysłach zawierzałby swoje zasoby (często pozyskane bardzo ciężką pracą) tylko i wyłącznie łutowi szczęścia? Raczej jest to mało prawdopodobne.

Poza tym można zaryzykować stwierdzenie, że posiadanie odpowiedniej wiedzy w zakresu projektu inwestycyjnego oraz umiejętność analizy procesów zachodzących w przeszłości i określania prognoz przyszłych, również ma szansę przynieść sukces. Może nie koniecznie będzie to sukces uwieńczony zyskiem na skalę rekordu świata, ale przynajmniej taki dający satysfakcję powołania do życia czegoś (czegoś swojego), co ma realną szansę na przetrwanie.

Wiedza z zakresu opracowania i wdrażania inwestycji (z uwzględnieniem formułowania ryzyk, metod finansowania, finansowej racjonalności wydatków, opłacalności podejmowanych przedsięwzięć i oceny sposobu ich realizacji - w oparciu o możliwości inwestora i sytuację na rynku) stanowi więc wiedzę pożądaną przez pracodawców.

Znajomość metodyki analizy i oceny projektu inwestycyjnego może wydawać się tematem skomplikowanym, trudnym do przyswojenia (i tym samym zniechęcać), ale w tym przypadku z całą pewnością podjęcie tego ryzyka będzie opłacalne i znajdzie przełożenie na sukcesy w pracy zawodowej.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.