Szkolenia z zakresu kontroli zarządzania

Dzisiaj w internecie znajdziemy naprawdę bogatą ofertę przeróżnych szkoleń, które pomogą nam podnieść nasze kwalifikacje. Pytanie tylko pozostaje dość oczywiste, z których z nich naprawdę warto inwestować?

zdjęcie - (the_title())

 
Szkolenia z zakresu kontroli zarządzania

Dzisiaj w internecie znajdziemy naprawdę bogatą ofertę przeróżnych szkoleń, które pomogą nam podnieść nasze kwalifikacje. Pytanie tylko pozostaje dość oczywiste, z których z nich naprawdę warto inwestować?

Szkolenia z kontroli zarządzania

Otóż w morzu innych szkoleń wyróżniają się zdecydowanie szkolenia z kontroli zarządzania. To niewątpliwie jedne z tych szkoleń, dzięki którym możemy naprawdę podnieść swoje kwalifikacje i zdobyć ciekawsze nieco oferty. Jednak co jest istotne - podnieść kwalifikacje a nie stworzyć od początku. Kontroler zarządzania musi posiadać już ukończone studia z zakresu finansów, rachunkowości, ekonomii tudzież inne kierunki w zależności od tego, w jakim sektorze dokładniej będzie pracował.

Dlaczego zaś to szkolenie aż tak bardzo się opłaca? Otóż według obecnego prawa w każdej placówce administracyjnej - szkole, urzędzie itp. powinien być kontroler zarządzania. Oczywiście osoby o takiej funkcji znajdują się także w korporacjach czy firmach, jednak jeśli są one prywatne, to nie ma takiego obowiązku. Zapotrzebowanie jest i to zdecydowanie. Często jest tak, że dyrektorzy poszczególnych placówek, kierownicy itp. osoby zarządzające szukają wśród pracowników kogoś, kto by się podjął właśnie funkcji kontrolera zarządzania.

Na czym w zasadzie polega rola takiego kontrolera? Otóż to właśnie nie jest już jakoś specjalnie ustalone. Określa się bowiem tylko to, że kontroler zarządzania ma dbać o to, aby placówka czy firma spełniały swoje cele w sposób efektywny. Nie określa natomiast, na czym dokładnie jego praca ma polegać. W związku z tym w praktycznie każdej placówce zawód ten nieco się różni.

I tu właśnie przechodzimy do tematu szkoleń...

Kontrola zarządcza szkolenie - wybór szkolenia

Kiedy bowiem zaczniemy się interesować danym tematem, to nagle okaże się, że z danej dziedziny jest naprawdę sporo różnych szkoleń. Pytanie pozostaje, jakie i które wybrać? Przede wszystkim musimy dobrze zastanowić się, jaki rodzaj branży będzie naszym wiodącym. Zazwyczaj są to finanse, niemniej jednak w placówkach nie państwowych, tylko prywatnych czy też przeróżnych firmach zawód kontrolera wiąże się także z monitorowaniem pracowników, przeglądaniem projektów, czy w ogóle z jeszcze bardziej kreatywnym wykorzystaniem tego zawodu np. w postaci kontroli jakości dzieł sztuki ich cen, sprzedaży, czy są zgodne z wymaganiami i zapotrzebowaniem rynku itp.

Wracając jednak do tematu, trzeba najpierw wybrać sektor szkolenia, potem zaś jego poziom zaawansowania. Niektóre kursy są bowiem organizowane dla bardziej zaawansowanych osób, które tylko chcą się dokształcić w zakresie niektórych zagadnień np. prawnych. Bardziej podstawowe zaś obejmują większy materiał.

Ciekawym pomysłem jest także zapytanie się wprost kierownika czy naszego pracodawcy, na czym jemu by zależało, jakie umiejętności musimy posiąść, aby zostać zatrudnionym na lepszym stanowisku.

Firma szkoleniowa - jak ją wybrać?

Jak zatem widać, takie szkolenie naprawdę nam się przydaje. Niemniej jednak, kiedy wejdziemy w Internet i rozpoczniemy poszukiwania, to szybko odkryjemy, że istnieje bardzo wiele firm, które oferują tego typu szkolenia. Jak wybrać najlepsza z nich? Otóż warto popatrzeć na program, koszty - to są rzeczy standardowe. Dużo informacji mogą nam także przynieść przeróżne komentarze i opinie różnych innych użytkowników danego kursu. Ponadto warto zawsze personalnie wybrać się do danej firmy, porozmawiać z jej przedstawicielem, poprosić go o jakieś referencje itp. Generalnie także opłaca się zajrzeć na różne rządowe strony albo te powiązane z funduszami unijnymi i spojrzeć czy przypadkiem jakieś bardzo dobre szkolenie nie jest właśnie dofinansowane.

Na sam koniec trzeba jeszcze podkreślić, że niestety nie każdy z nas będzie się nadawał na kontrolera z uwagi na pewne predyspozycje pod kątem charakteru czy możliwości. Warto jest także pomyśleć nad niektórymi innymi kursami i szkoleniami, szczególnie kiedy już będziemy kontrolerami. Co może być wyjątkowo przydatne? Otóż zawsze opłaca się zainwestować w kursy związane z umiejętnością negocjacji oraz prezentacji.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.