Jak wygląda polityka zarządzania ryzykiem?

Kontrola zarządcza to jeden z głównych elementów wymaganych w celu sprawnego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Zapewnia ona bezpieczeństwo wykonania danej czynności, bez narażenia firmy na straty. W celu przeprowadzenia kontroli zarządczej, jak i wprowadzenia odpowiedniego systemu zarządzania ryzykiem w swojej firmie w pierwszej kolejności należy posiadać odpowiednio wyszkolonych pracowników. W celu ich pozyskania warto wysłać ich na specjalne kursy ( z reguły kilkudniowe), które szkolą w ramach poruszanych zagadnień. 

25 października 2018
zdjęcie - Jak wygląda polityka zarządzania ryzykiem?


Jak wygląda polityka zarządzania ryzykiem?


Kontrola zarządcza
to jeden z głównych elementów wymaganych w celu sprawnego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Zapewnia ona bezpieczeństwo wykonania danej czynności, bez narażenia firmy na straty.

W celu przeprowadzenia kontroli zarządczej, jak i wprowadzenia odpowiedniego systemu zarządzania ryzykiem w swojej firmie w pierwszej kolejności należy posiadać odpowiednio wyszkolonych pracowników.

W celu ich pozyskania warto wysłać ich na specjalne kursy ( z reguły kilkudniowe), które szkolą w ramach poruszanych zagadnień. Na rynku polskim znajduje się szereg instytucji oferujących takie usługi, dlatego też warto wybrać taka, która oferuje dla nas najlepszy program i pakiet szkoleń, dzięki któremu faktycznie wzbogacimy swoją wiedzę.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy na warsztat z zakresy zarządzania ryzykiem, wiedza pozyskana podczas szkolenia pozwoli na świadome zarządzanie ryzykiem.

Uczestników tego szkolenia interesują się  również:

Dla większości szkoleń grupą docelową są osoby, które właśnie będą uczestniczyć w procesie wdrażania systemu zarządzania ryzykiem w swoich firmach. Szczególnie zaleca się takie kursy dla kierownictwa, jak i księgowych, audytorów oraz kontrolerów odpowiedzialnych za gospodarkę finansową i procedury kontrolne.

Celem jest uzyskanie odpowiedniej wiedzy i kwalifikacji pozwalających na bezproblemowe wykonanie powierzonych nam zadań.

W ramach wiedzy teoretycznej szkolenia omawiają zmiany jakie wprowadziła ustawa o finansach publicznych, a także zwracają uwagę jak wykonywać kontrolę zarządczą w ramach finansów ze szczególnym uwzględnieniem ich specyfiki, jak i sposobu funkcjonowania.

Pojawia się więc pytanie, czy takie rozwiązania jak szkolenia (które wymagają uiszczenia odpowiednich opłat za ich wykonanie) są warte swojej ceny? Może jednak warto uczyć się samemu?

Oczywiście istnieje taka możliwość, jednakże nadążanie za najnowszymi trendami jest bardzo problematyczne i wymaga sporej ilości pracy, tym bardziej gdy mówimy o tak trudnej tematyce.

Szkolenia są prostsze, gdyż dostajemy gotowy materiał na dany temat dzięki czemu o wiele łatwiej przychodzi nam zrozumienie podstawowych założeń i zasad kontroli zarządczej zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej wiedzy.

Szukasz branżowych i eksperckich materiałów?
Polub nas i otrzymuj informacje na bieżąco!

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Po zawirowaniach związanych z Otwartymi Funduszami Emerytalnymi czas na kolejny system dodatkowego oszczędzania z myślą o emeryturze. Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) mają zapewnić Polakom wyższe świadczenia w przyszłości i jednocześnie nie stanowić zbyt dużego obciążenia finansowego w trakcie aktywności zawodowej. W tym artykule opiszemy czym są pracownicze plany kapitałowe oraz jak będzie wyglądał harmonogram PPK.

Z dniem 1 stycznia 2019 r. w życie wejdą nowe przepisy dotyczące prowadzenia i archiwizacji akt osobowych pracowników. Najważniejsze zmiany to skrócenie obowiązkowego okresu przechowywania akt osobowych z 50 do 10 lat oraz wprowadzenie możliwości ich przechowywania oraz archiwizacji w formie cyfrowej.

Odpowiedzialność w firmie za zorganizowanie całego procesu transportowego pod względem logistycznym wiąże się ze znajomością obowiązujących i zaktualizowanych przepisów również w zakresie, który obejmuje prawo celne.

Ustawa prawo przewozowe ( choć na dzień dzisiejszy w nieco zmienionej formie) wprowadzona w życie została 15 listopada 1984 roku. Ustawa przede wszystkim reguluje kwestie związane z wykonywaniem zarówno przewozu osób jak i mienia ( dokonywanego bardzo często także odpłatnie, na podstawie sporządzonej pomiędzy stronami umowy mającej moc prawną). W niektórych sytuacjach obowiązujące w Polsce przepisy prawa przewozowego mają swoje zastosowanie również z międzynarodowym transporcie, o ile oczywiście nie są sprzeczne z przepisami rajów wspólnoty czy pojedynczego państwa, na teren którego dany transport się udaje.

Prawidłowy przepływ towarowy wewnątrz przedsiębiorstwa stanowi kluczowy element logistycznej działalności firmy, który pozwala na realizowanie założonych celów statutowych i sprzedażowych.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.