Inne strony: GAMMA DISCOVER

Szkolenie z właściwego załadunku pojazdów

Szkolenie z właściwego, czyli bezpiecznego załadunku pojazdów powinien odbyć każdy, kto na co dzień zawodowo zajmuje się przewozem towarów.

zdjęcie - Szkolenie z właściwego załadunku pojazdów

Szkolenie z właściwego załadunku pojazdów


Obejmuje ono kilka najważniejszych w tej kwestii zagadnień i podzielone jest na kilka bloków tematycznych takich jak:

  1. zagadnienia ogólne - w tym bloku poruszane są tematy wprowadzające, czyli związane podstawą prawną odnoszącą się do załadunku towarów, oraz obowiązki i prawa wszystkich uczestników tego procesu względem siebie

  2. ograniczenia jakie niesie ze sobą poprawny załadunek towarów- w tym bloku tematycznym bardzo szczegółowo omawiane są zagadnienia związane z opisem poszczególnych ograniczeń, ograniczenia wynikające z konstrukcji dróg i z przepisów technicznych dopuszczania pojazdów do ruchu drogowego, załadunek towarów, a prawa fizyki, masa i ciężar ładunku, działanie sił bezwładności na pojazd i znajdujący się na nim ładunek czy też zjawiska fizyczne ( niezależne od działań kierowcy) wpływające na utrzymanie ładunku na pojeździe

  3. omówieniu podlegają również wymagania wobec nadwozi pojazdów, czyli właściwe punkty mocowania ładunku, wytrzymałość na obciążenia i transport skrzyni ładunkowej, dopuszczalne naciski skrzyni ładunkowej, zasady równomiernego rozmieszczania ładunków na skrzyni

  4. wpływ położenia ładunku na obciążenie osi i stateczność pojazdu - w tym bloku tematycznym omawiane są wpływy położenia ładunku na obciążenie osi ( co ma bardzo duży wpływ na stateczność pojazdu), pojęcie i zagadnienia związane ze środkiem ciężkości ładunku, plan składowania, jak prawidłowo ocenić czy poprawnie załadowano pojazd

  5. mocowanie - blokowe, za pomocą materiałów sztauerskich, mocowanie płytowe, klinowe, mocowanie za pomocą odciągów opasujących ładunek od góry, mocowanie pętlowe, mocowanie proste, mocowanie za pomocą ryglowania, mocowanie mieszane

  6. osprzęt mocujący - w tym bloku tematycznym uczestnicy szkolenia poznają rodzaje osprzętu mocującego, zasady jego doboru, jak mocować ładunek z wykorzystaniem pasów i łańcuchów mocujących, ogólne informacje o budowie każdego rodzaju osprzętu

  7. zasady dociskowego mocowania ładunku - jak obliczyć ilość pasów dowolnymi metodami, rozpoznanie wytrzymałości łańcucha na konkretnych przykładach wraz z ich dokładnym omówieniem.
Szkolenia eksperckie z zakresu nieruchomości, budownictwa, energetyki, logistyki i transportu. Oferujemy kilkadziesiąt szkoleń prowadzonych przez ekspertów i dla ekspertów. Szkolenia opierają się na najnowszych informacjach i zmianach w prawie. Nasi trenerzy to zespół wykwalifikowanych specjalistów. Zobacz szkolenia: Zapraszamy.
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
Obrót towarowy z zagranicą
AKTUALNOŚCI I ZMIANY W PRZEPISACH CELNYCH W 2016 ROKU
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Przejdź do działu strefy wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje
Recenzje książek
Artykuły
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

Najbardziej poczytne materiały WikiGamma:

Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.
Grywalizacja lub gamifikacja to w Polsce stosunkowo młoda forma motywowania określonych grup m.in. takich jak zespół sprzedażowy, dział IT lub HR czy studenci i uczestnicy szkoleń, działających we wspólnym celu. Aby odczarować nieco ten temat dobrze jest przyjrzeć się mu od podstaw.
Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.
Szanowni Państwo! Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.
Sukces firmy zależy od ludzi w niej pracujących, a kluczowi pracownicy mają kluczowe znaczenie dla tego sukcesu, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.
Szanowni Państwo! Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

Kolejne artykuły

Terminem pojazd nienormatywny określa się jeden lub grupę pojazdów których naciski osi (wraz z ładunkiem lub bez niego) są nawet nieznacznie większe od dopuszczalnych, przewidzianych w przepisach o drogach publicznych, lub którego wymiary/rzeczywista masa całkowita są większe od dopuszczalnych, przewidzianych w przepisach niniejszej ustawy.
Wszystkie czynności jakie związane są z pracą przewoźnika dość szczegółowo określone są polskimi przepisami prawa.
Transport ładunków niebezpiecznych wymaga wielkiej ostrożności i perfekcyjnego, niemal bezbłędnego przygotowania. Firmy które decydują się oferować klientom taki właśnie rodzaj transportu zanim podejmą jakiekolwiek działania spełnić muszą szereg dość restrykcyjnych wymagań, które wynikają z odpowiednich regulacji prawnych.
Dzięki odbyciu szkolenie z transportu i spedycji zarówno krajowej jak i tej międzynarodowej uczestnicy będą mogli nie tylko pogłębić swoją wiedzę o nowe nieznane im być może zagadnienia, ale również uporządkować te zdobytą do tej pory.
Prawo celne nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach całego świata stanowi właśnie te dziedzinę prawa, która dość konkretnie i rzeczowo reguluje wszystkie zasady i sposoby przewozu różnego rodzaju towarów na dany obszar celny skąd aktualnie pochodzi zamówienie (nieco inaczej wyglądają one w przypadku do kraju wspólnoty a nieco odmiennie w transporcie do krajów nie będących członkami UE).
Obecny artykuł
Szkolenie z właściwego załadunku pojazdów
Następny artykuł

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 48, tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone.