Udana rekrutacja? Szkolenie to podstawa!

Badania tak zwanych map ciepła (ang. heat maps) jednoznacznie dowodzą, że większość rekruterów przeglądanie CV zaczyna od spojrzenia na zdjęcie. Nie wynika to jednak z ich złej woli. Taki odruch jest po prostu automatyczny i mimowolny, a jednak już daje nam podstawy do wyrobienia sobie wstępnej opinii na temat danej kandydatury. Aby wyzbyć się takich nawyków, osoby odpowiedzialne za rekrutację w Twojej firmie powinny zostać należycie przeszkolone. Biorąc pod uwagę ogromną odpowiedzialność, z jaką wiąże się rekrutacja, szkolenie to jedna z najlepszych możliwych inwestycji!

   

  Badania tak zwanych map ciepła (ang. heat maps) jednoznacznie dowodzą, że większość rekruterów przeglądanie CV zaczyna od spojrzenia na zdjęcie. Nie wynika to jednak z ich złej woli. Taki odruch jest po prostu automatyczny i mimowolny, a jednak już daje nam podstawy do wyrobienia sobie wstępnej opinii na temat danej kandydatury.

  Aby wyzbyć się takich nawyków, osoby odpowiedzialne za rekrutację w Twojej firmie powinny zostać należycie przeszkolone. Biorąc pod uwagę ogromną odpowiedzialność, z jaką wiąże się rekrutacja, szkolenie to jedna z najlepszych możliwych inwestycji!

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH W DZIAŁACH KADR I HR

  Wprowadzenie do porządku prawnego unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych – RODO oznacza zmiany – jak głębokie i trudne będzie zależało od praktycznej znajomości rozporządzenia – na poziomie realnych procesów HR w organizacji.

  Uczestnicy tego szkolenia interesują się również:  Do menadżerów najwyższego szczebla dociera zwykle kilku kandydatów (czasami wręcz tylko jedna osoba), którzy zostali uprzednio starannie wyselekcjonowani i przeanalizowani pod różnymi kątami. Osoby zarządzające nie zdają się sobie sprawy z tego, jak wiele czasu, energii, wiedzy i doświadczenia wymaga przeprowadzenie wszystkich etapów, jakie prowadzą do tej finalnej rozmowy.

  Pewnie się nad tym nie zastanawiałeś, ale kilka drobnych błędów, popełnionych zupełnie przypadkowo wcześniej mogło sprawić, że do finału rekrutacji nie dotarli bardzo dobrzy pracownicy. Takie pomyłki nie są absolutnie skutkiem złej woli, a często braku kompetencji i wiedzy, jakimi powinien wykazywać się sprawny rekruter. Bez względu na to, czy w Twoim przedsiębiorstwie funkcjonuje prężnie działający dział HR, czy też prowadzisz mniejszą firmę, a rekrutacją zajmuje się osoba wykonująca również inne obowiązki, szkolenia są absolutnie dla wszystkich!

  Zajrzyj do strefy wiedzy po więcej artykułów z tematów:

  Pozwalają zarówno opanować niezbędne podstawy i posiąść fundamenty HR-owej wiedzy, jak i pozostać na bieżąco z branżowymi nowinkami, wyniki badań i analiz z całego świata. Wszystko to jest absolutnie koniecznie, by Ty - jako szef, prezes, menadżer bądź dyrektor - miał pewność, że na ostatnim etapie rekrutacji rozmawiasz faktycznie z tymi, którzy posiadają najlepsze kompetencje do wykonywania proponowanej pracy.

  Najgorszym błędem, jaki może popełnić osoba zarządzają działem lub całą firmą to brak zrozumienia i szacunku wobec tego skomplikowanego procesu, jakim jest rekrutacja. Szkolenie z niego swoich pracowników to świetna inwestycja na przyszłość nie tylko dla samych zainteresowanych, lecz również - a właściwie przede wszystkim - dla Twojego przedsiębiorstwa.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.