Udana rekrutacja? Szkolenie to podstawa!

Badania tak zwanych map ciepła (ang. heat maps) jednoznacznie dowodzą, że większość rekruterów przeglądanie CV zaczyna od spojrzenia na zdjęcie. Nie wynika to jednak z ich złej woli. Taki odruch jest po prostu automatyczny i mimowolny, a jednak już daje nam podstawy do wyrobienia sobie wstępnej opinii na temat danej kandydatury. Aby wyzbyć się takich nawyków, osoby odpowiedzialne za rekrutację w Twojej firmie powinny zostać należycie przeszkolone. Biorąc pod uwagę ogromną odpowiedzialność, z jaką wiąże się rekrutacja, szkolenie to jedna z najlepszych możliwych inwestycji!

zdjęcie - Udana rekrutacja? Szkolenie to podstawa!

 

Badania tak zwanych map ciepła (ang. heat maps) jednoznacznie dowodzą, że większość rekruterów przeglądanie CV zaczyna od spojrzenia na zdjęcie. Nie wynika to jednak z ich złej woli. Taki odruch jest po prostu automatyczny i mimowolny, a jednak już daje nam podstawy do wyrobienia sobie wstępnej opinii na temat danej kandydatury.

Aby wyzbyć się takich nawyków, osoby odpowiedzialne za rekrutację w Twojej firmie powinny zostać należycie przeszkolone. Biorąc pod uwagę ogromną odpowiedzialność, z jaką wiąże się rekrutacja, szkolenie to jedna z najlepszych możliwych inwestycji!

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH W DZIAŁACH KADR I HR

Wprowadzenie do porządku prawnego unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych – RODO oznacza zmiany – jak głębokie i trudne będzie zależało od praktycznej znajomości rozporządzenia – na poziomie realnych procesów HR w organizacji.

Uczestnicy tego szkolenia interesują się również:Do menadżerów najwyższego szczebla dociera zwykle kilku kandydatów (czasami wręcz tylko jedna osoba), którzy zostali uprzednio starannie wyselekcjonowani i przeanalizowani pod różnymi kątami. Osoby zarządzające nie zdają się sobie sprawy z tego, jak wiele czasu, energii, wiedzy i doświadczenia wymaga przeprowadzenie wszystkich etapów, jakie prowadzą do tej finalnej rozmowy.

Pewnie się nad tym nie zastanawiałeś, ale kilka drobnych błędów, popełnionych zupełnie przypadkowo wcześniej mogło sprawić, że do finału rekrutacji nie dotarli bardzo dobrzy pracownicy. Takie pomyłki nie są absolutnie skutkiem złej woli, a często braku kompetencji i wiedzy, jakimi powinien wykazywać się sprawny rekruter. Bez względu na to, czy w Twoim przedsiębiorstwie funkcjonuje prężnie działający dział HR, czy też prowadzisz mniejszą firmę, a rekrutacją zajmuje się osoba wykonująca również inne obowiązki, szkolenia są absolutnie dla wszystkich!

Zajrzyj do strefy wiedzy po więcej artykułów z tematów:

Pozwalają zarówno opanować niezbędne podstawy i posiąść fundamenty HR-owej wiedzy, jak i pozostać na bieżąco z branżowymi nowinkami, wyniki badań i analiz z całego świata. Wszystko to jest absolutnie koniecznie, by Ty - jako szef, prezes, menadżer bądź dyrektor - miał pewność, że na ostatnim etapie rekrutacji rozmawiasz faktycznie z tymi, którzy posiadają najlepsze kompetencje do wykonywania proponowanej pracy.

Najgorszym błędem, jaki może popełnić osoba zarządzają działem lub całą firmą to brak zrozumienia i szacunku wobec tego skomplikowanego procesu, jakim jest rekrutacja. Szkolenie z niego swoich pracowników to świetna inwestycja na przyszłość nie tylko dla samych zainteresowanych, lecz również - a właściwie przede wszystkim - dla Twojego przedsiębiorstwa.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.