Umowa zlecenie szkolenie

Wśród różnych rodzajów umów pomiędzy pracodawcą a pracownikiem, szczególne miejsce zajmuje umowa zlecenie. W pewnym okresie czasu ten rodzaj umowy był niezwykle popularny, często zastępując umowę o pracę. Wynikało to przede wszystkim z zalet, jakie posiada ten rodzaj umowy z punktu widzenia pracodawcy. Pracownicy, którzy nie mieli możliwości negocjowania, musieli się zgadzać na mniej atrakcyjne warunki współpracy.

 

Wśród różnych rodzajów umów pomiędzy pracodawcą a pracownikiem, szczególne miejsce zajmuje umowa zlecenie. W pewnym okresie czasu ten rodzaj umowy był niezwykle popularny, często zastępując umowę o pracę. Wynikało to przede wszystkim z zalet, jakie posiada ten rodzaj umowy z punktu widzenia pracodawcy. Pracownicy, którzy nie mieli możliwości negocjowania, musieli się zgadzać na mniej atrakcyjne warunki współpracy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Podczas szkolenia umowy cywilnoprawne w praktyce omówimy regulacje z zakresu zawierania umów cywilnoprawnych, z uwzględnieniem jednoczesnego zatrudnienia na podstawie różnych stosunków prawnych,  kwestie związane z oskładkowaniem kilku umów.

Uczestnicy tego szkolenia interesują się również:

Na szczęście, w pewnym momencie nastąpiła całkowita zmiana, spowodowana przede wszystkim zmianą ustawy. Nowe przepisy bardzo klarownie przedstawiały, w jakich sytuacjach można podpisać z pracownikiem umowę zlecenia, a w jakich musi to być umowa o pracę. Przy okazji wynagrodzenie z tytułu zatrudnienia w oparciu o umowę zlecenia zostało składkowane, dzięki czemu osoby pracujące w oparciu o ten rodzaj umowy zyskały przywileje wynikające z odprowadzania składek do

Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Stanowiło to ogromną zmianę, która bardzo pozytywnie odbiła się zarówno na naszej gospodarce, jak i na pracownikach, którzy zyskali między innymi ubezpieczenie zdrowotne i mogli korzystać z wizyt u lekarzy w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, czy być hospitalizowani, również w ramach NFZ.

Choć umowa zlecenie nie daje nadal szans na płatne zwolnienia lekarskie czy urlopy wypoczynkowe, to posiada wyższą podstawę wynagrodzenia, dzięki czemu brak wypłacania środków za dni nieobecności w pracy nie stanowi już tak dużego problemu. Wraz ze zmianami w przepisach, zmieniło się również postrzeganie tego rodzaju umowy przez pracodawców. Ważniejsze stały się wady jakie posiadają tego rodzaju umowy i pracodawcy chętnie rozpoczęli zatrudnianie pracowników w oparciu o umowę o pracę.

Jednocześnie, wiele osób decyduje się na umowa zlecenie szkolenie, które organizowane jest w większych miastach bądź szkolenie online, dzięki czemu można poznać wiele zalet i wad tego rodzaju umowy cywilnoprawnej, zapoznać się z aktami prawnymi i kodeksem cywilnym, które dotyczą umowy zlecenia, jak również poprawie zinterpretować wszystkie przepisy prawa pracy, które dotyczą tego rodzaju umowy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.