Utrata towaru w transporcie – co należy zrobić?

Gdy mowa o transporcie, to istotnym elementem jest przede wszystkim odpowiednie jego realizowanie. Związane z nim kwestie dotyczą nie tylko wyboru właściwej formy, ale także tego jak po kolei powinny być realizowane poszczególne etapy transportu, zwłaszcza gdy mowa o przewozie na dalsze odległości. Wszystkie te kwestie poruszy szkolenie incoterms.

zdjęcie - (the_title())


Utrata towaru w transporcie - co należy zrobić?

Gdy mowa o transporcie, to istotnym elementem jest przede wszystkim odpowiednie jego realizowanie. Związane z nim kwestie dotyczą nie tylko wyboru właściwej formy, ale także tego jak po kolei powinny być realizowane poszczególne etapy transportu, zwłaszcza gdy mowa o przewozie na dalsze odległości. Jednym z problemów, który zdarza się bardzo często jest między innymi utrata towaru w transporcie.

Najczęściej przyczyną są kradzieże, jednakże zdarzają się sytuacje w których towar jest utracony na przykład w wyniku działań innych sił. Wówczas w znacznej większości pełną odpowiedzialność za ten fakt ponosi przewoźnik. Jednakże obowiązujące przepisy i uznawane na całym świecie normy w niektórych sytuacjach umożliwiają uwolnienie się przewoźnika od takiej odpowiedzialności.

W przypadku utraty towaru, konieczne jest zgłoszenie tego faktu organom, a jeżeli przewoźnik chce się uchronić od odpowiedzialności, powinien dodatkowo wykazać, że przestrzegał wszystkich wymaganych norm oraz nie uchybił im, czym nie spowodował okoliczności, które nie mogą być postrzegane jako jego wyłączna wina. Aby jednak nabyć odpowiedniej wiedzy, konieczne jest poznanie przepisów, które w odpowiedni sposób regulują takie właśnie kwestie.

Szkolenie Incoterms to jeden z popularniejszych i częściej wybieranych sposobów na to, aby móc bez problemu zdobyć niezbędne informacje. Coraz częściej firmy zajmujące się transportem zamawiają ich realizację dla wszystkich swoich pracowników, aby dzięki temu mieć pewność posiadania przez nich odpowiedniej wiedzy.

Zasady Incoterms najpełniej określają to, w jakim zakresie obie strony ponoszą odpowiedzialność za przewożenie ładunków. Normy te regulują bowiem to, w jakim zakresie w przypadku wybrania odpowiedniej za towar odpowiada przewoźnik, w jakim zakresie kupujący a w jakim sprzedawca.

Kursy związane z handlem to coraz bogatsza oferta, dzięki której firmy transportowe mogą działać bez problemów. Szkolenia Intrastat 2016 to również często realizowane kursy, zwłaszcza w tych firmach, które mają obowiązek korzystania z tego systemu ze względu na rodzaj prowadzonej działalności.

Ponieważ jednak najważniejszymi osobami w takich firmach często są kierowcy, dla nich wybiera się na przykład szkolenie ADR 2019, aby dzięki niemu nauczyli się zasad transportu materiałów niebezpiecznych.

Ta wiedza, w połączeniu z wiadomościami dotyczącymi zasad Incoterms sprawia, że firmy transportowe mogą być pewne o odpowiednie postępowanie swoich pracowników w każdym momencie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szukasz szkoleń dla ekspertów? Sprawdź nasze szkolenia z logistyki i transportu

Z zakresu logistyki
Zarządzanie łańcuchem dostaw, Incoterms 2020, Intrast i inne.
Pełna lista szkoleń: szkolenia logistyka

Sprawdź również nasze szkolenia online

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.