Zarządzanie w magazynie – na co trzeba zwrócić uwagę?

Odpowiednie zarządzanie transportem i spedycją jest podstawą w dobrym funkcjonowaniu każdej firmy. Jest to szczególnie ważne jeśli chodzi o firmy które zajmują się spedycją lub eksportują czy importują towary.

zdjęcie - Zarządzanie w magazynie – na co trzeba zwrócić uwagę?

Zarządzanie w magazynie – na co trzeba zwrócić uwagę?

Odpowiednie zarządzanie transportem i spedycją jest podstawą w dobrym funkcjonowaniu każdej firmy. Jest to szczególnie ważne jeśli chodzi o firmy które zajmują się spedycją lub eksportują czy importują towary.

Znajomość wielu przepisów spedycyjnych jest bardzo istotna aby nie narażać się na konsekwencje zarówno finansowe jak i prawne. Odpowiednie zarządzanie procesami logistycznymi w przedsiębiorstwie może przesądzać o jego zyskach oraz stratach. Bardzo istotne jest więc abyśmy odpowiednio do tego podchodzili oraz przestrzegali wielu istotnych reguł.

Zarządzanie procesami logistycznymi w przedsiębiorstwie to między innymi uporządkowanie łańcuchu dostaw towarów oraz ich dalszego transportu. Bardzo istotne jest wypełnianie dużej ilości dokumentacji, analizowanie i przewidywanie możliwości przewozowych kierowców oraz organizowanie ich czasu pracy.

Przy dużej liczbie przewozów istotne jest również sprawdzanie mocy przeładunkowej magazynów oraz ich dobre funkcjonowanie. Zarządzanie procesami logistycznymi w przedsiębiorstwie to również utrata ładunku. Bardzo często zdarza się bowiem, że w trakcie transportu dochodzi do sytuacji nieprzewidzianych które w konsekwencji skutkują utratą ładunku lub jego zaginięciem czy uszkodzeniem.

Wiele zagadnień odpowiada za to czy uszkodzenie lub utrata ładunku wiąże się z kosztami które ponoszą przewoźnicy czy nie. W głównej mierze kwestie te określają umowy podpisywanie między zainteresowanymi. Zapobiegają one wszelkimi nie jasnością oraz uniemożliwiają oszustwa. Prowadzenie magazynów czy firmy transportowej porusza również zagadnienia związane z ryzykiem prowadzonej działalności. Szacowanie to wymaga sporej wiedzy i czasem przydaje się szkolenie zarządzanie ryzykiem.

Szkolenie Zarządzanie ryzykiem, umożliwia zdobycie wiedzy, która jest konieczna w prawidłowym rozwoju oraz decydowaniu jaka firma będzie miała możliwość skorzystania z usług oraz na jakich warunkach będzie się to odbywać. Szkolenie Zarządzanie ryzykiem umożliwia również przewidywanie niekorzystnych sytuacji na rynku transportowym. Szkolenie zarządzanie ryzykiem umożliwia również przygotowanie w sposób efektywny i zorganizowany, przewozów które nie będą miały problemów przejazdem czy przekraczaniem granic.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Całokształt przepisów związanych z najmem i zarządzaniem nieruchomościami zawarty w szkoleniu manager ds.najmu i zarządzania nieruchomościami. Serdecznie zapraszamy.

Uczestników tego szkolenia interesują się  również:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.